Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 18

Нема ping

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    5
    #1

    Нема ping

    БТК АДСЛ и 2 компа които трябва да имат интернет,първия комп с 2 ланки едната към модема другата към ланката на втория комп.
    Ланката към модема с настройки:
    192.168.1.2
    255.255.255.0
    192.168.1.1

    DNS-ите са на БТК

    Втората ланка :
    192.168.18.1
    255.255.255.0
    192.168.18.1

    DNS-и няма


    Ланката на втория комп :
    192.168.18.2
    255.255.255.0
    192.168.18.1

    DNS-и няма

    мрежа има ланките си светкат ,свръзани са с кръстосан кабел,обаче няма ping от първия към втория и обратно ,другия проблем че като пусна и двете мрежи на първия ми изчезва и нета ,което някои във форума обясняват с това че БТК така си нсатроийвали модемите,това добре , но това че няма ping между двете PC-та?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #2

    Re: Нема ping

    Объркал си настройките, просто не са така. С какъв уиндоус си? :knuppel2:

    Примерно решение:

    Първо си настрой мрежата:

    ПЦ1 да пингва ПЦ2 и обратно.

    После на ПЦ1 това с двете лан карти на :

    карта 1 (тази с интернета) слагаш всичко на auto или както са ти дали настройките от фирмата
    карта 2 192.168.0.1/255.255.255.0
    не'кво прокси (ccproxy)

    ПЦ2

    карта 1 192.168.0.2/255.255.255.0
    настр. браузера за работa с прокси 192.168.0.1808)

  4. Novice
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    5
    #3

    Re: Нема ping

    в смисъл ?

  5. Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    620
    #4

    Re: Нема ping

    на втората ланка на 1 комп,махни геита
    на втория комп сложи ДНС-а на БТк,за геит и сложи ий пи то на втората ланка на 1 комп 192.168.18.1
    после даваш My Network Places избираш set up a home or small.....и шарваш връзката,направи и двата компа от една workgrup
    и като за начало спри фаярвалите и на двата компа,макар това да не им пречи

  6. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #5

    Re: Нема ping

    Цитат Първоначално публикувано от lmrm
    мрежа има ланките си светкат ,свръзани са с кръстосан кабел,обаче няма ping от първия към втория и обратно ,другия проблем че като пусна и двете мрежи на първия ми изчезва и нета ,което някои във форума обясняват с това че БТК така си нсатроийвали модемите,това добре , но това че няма ping между двете PC-та?
    В крайна сметка имаш ли мрежа или само ланките си светкат? Защото това, че светкат не значи много, а сaмо, че са потенциално изправни. Вероятно кабела ти е проблемен и по-точно RJ45 не са добре кримпнати.
    ------------------
    Eто ти подробно, как става:

    http://store3.data.bg/pchelp/Sharing...xy/CCProxy.htm

  7. Novice
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    5
    #6

    Re: Нема ping

    след като въведах IP-тата както ми каза мрежата тръгна но интернета не ,просто не мога да подкарам сетъп cd-то на бтк да ми заформи ип-то по DHCP досега съм го карал с динамичните IP-та ,май и ICS-a ще иска наново да се направи

    с Proxy* е най лесно но не е в това идеята ,че втория комп е в съседа и ако си сложи некоя нова програма пак трябва да съм в тях да му настройвам proxy-то


    на втория комп сложи ДНС-а на БТк за геит

    това може да помогне,но по принцип ICS-a си е бъг в Windowsa

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    620
    #7

    Re: Нема ping

    това направи ли ......My Network Places избираш set up a home or small.....и шарваш връзката

  10. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #8

    Re: Нема ping

    Цитат Първоначално публикувано от lmrm
    след като въведах IP-тата както ми каза мрежата тръгна но интернета не ,просто не мога да подкарам сетъп cd-то на бтк да ми заформи ип-то по DHCP досега съм го карал с динамичните IP-та ,май и ICS-a ще иска наново да се направи

    с Proxy е най лесно но не е в това идеята ,че втория комп е в съседа и ако си сложи некоя нова програма пак трябва да съм в тях да му настройвам proxy-то


    на втория комп сложи ДНС-а на БТк за геит

    това може да помогне,но по принцип ICS-a си е бъг в Windowsa
    Браво на теб.
    Сега, като не искаш прокси си включи ICS и си готов. :coolsmiley:

  11. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    27
    #9

    Re: Нема ping

    Аз не съм сигурен дали АДСЛ-а може да се шерва! Наскоро ми се случи да трябва да шерна така нет, но доставчика беше сложил нат защита и ттл беше = 1.
    Ако имаш такава защита няма да можеш да подкараш шеринга. При мен нещата се получиха с пач на ядрото и доста разправии, но под уин не съм запознат с решение на този проблем.

    Дай си пинг на гейтуей-а и виж на колко ти е равен ТТЛ. Ако е 1 ще срещнеш затруднение...

  12. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #10

    Re: Нема ping

    АДСЛ-а се шерва идеално, постоянно го правя и до сега не съм имал проблем.
    Дори на десетина компа, че и повече. c:
    Не знам, защо но предпочитам прокситата, а не класичеслите решения. :good:
    А ICS го мразя истински, като се закучи някой път , може да ти отрови нервите :brickwall: и да почнеш да се чудиш дали не си объркал нещо. :knuppel2:

  13. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #11

    Re: Нема ping

    Цитат Първоначално публикувано от mikk
    ...но по принцип ICS-a си е бъг в Windowsa
    Мда.... въведен в 98SE и поддържан в 2003 - велик бъг! И дето подкарва нета без прокси (както ти трябва и на теб, де!)
    Услугата на бТк е направена да работи така, че и секретарка да си пусне нета - по дефоулт мрежовите връзки в Woindows са си с активиран DHCP клиент. Т.е. при читав кабел РС1 трябва да има нет.
    Е, сега ако се активира ICS-a на тази връзка, то втората карта автоматично се конфигурира с адрес 192.168.0.1/24 (само това!) и се активира DHCP Allocator, който раздава адреси на домашната мрежа от пула 192.168.0.2 до 192.168.0.254. И това е! Всички РС-та от мрежата си имат нет - няма нужда от проксита и т.н.
    Малка подробност - въпреки, че М$ твърдят, че ICS работи само по този начин, втората мрежова карта може да бъде конфигурирана с произволен адрес, само че тогава алокатора няма да работи. И ще трябва да се натракват всички настройки на ръка. А, да, и друг "бъг" - ICS-а не тръгва при изключен DHCP клиент на връзката, дето се пънем да я шернем - ама М$ така са си решили....
    И под Windows няма никакви проблеми с шерването на връзката към модема! Явно не ви е направило впечатление изискванията към клиентския софтуер за да работи тяхната услуга - Windows, а не TCP/IP ОС... Личен опит - под FC4 шеринга си работи, без пачване!

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    27
    #12

    Re: Нема ping

    Ами щом се шерва АДСЛ-а не трябва да има проблем , правиш указанията и трябва да тръгне.
    Прокси не е нужно.

    Нета се рутира без проблем под линукс, ако ттл на пакетите идващи към теб е >1 .
    Не съм чувал за вградена поддръжка на регулиране на ттл в която и да е дистрибуция. Това нещо го има като екстра в БСД , но не и в Линукс...
    И аз съм с ФК4 и такова нещо нямаше ...

  16. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #13

    Re: Нема ping

    lmrm ако ще настройваш ръчно то на компа дето ще получава нет трябва да включиш за гейтуей IP-то на компа с нета, а именно 192.168.0.1

    Примерно решение 2 класическо:

    После на ПЦ1 това с двете лан карти на :

    карта 1 (тази с интернета) слагаш всичко на auto или както са ти дали настройките от фирмата
    карта 2 192.168.0.1/255.255.255.0


    ПЦ2

    карта 1 192.168.0.2/255.255.255.0
    гейтуей 192.168.0.1 (това е IP-то на лан карта 2 на ПЦ1)

    Убеди се, че IP forwarding работи.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #14

    Re: Нема ping

    Цитат Първоначално публикувано от ru-boy
    Убеди се, че IP forwarding работи.
    Чий forwarding?

  18. Novice
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    5
    #15

    Re: Нема ping

    сложих за гейт на втория комп IP-то на първия комп и за DNS тези на БТК и интернета потече

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Такова животно нема! /Наистина, екзотични марки климатици/
    От Kasap във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 203
    Последно: 29-01-16, 22:26
  2. БТК ping.... ?
    От shutdawn във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 5
    Последно: 21-03-07, 20:33
  3. ping icq.com
    От Edin_Lud във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 14
    Последно: 25-01-07, 23:25
  4. Тука има, тука нема... (Siemens ME45 alarms)
    От BerkStock във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 1
    Последно: 28-09-05, 18:16
  5. Ping ?
    От ALFi във форум Мрежи
    Отговори: 29
    Последно: 15-01-04, 01:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе