Резултати от 1 до 4 от общо 4

Малак проблем и въпрос към тези дето разбират

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    8
    #1

    Малак проблем и въпрос към тези дето разбират

    Значи в къщи имам 2 ПЦ-та , едното е със WindowsXP а другото със Windows 98,още преди когато свързвах 2-те ПЦ-та в мрежа т.е. това на 98 черпи и-нет от това на ХР се спрях на по-бързия(по-лесен и по-ефтин) вариант със сериен кабел за COM1 и COM2 (DCC - Direct Cable Connection).Тогава използвах 2-рото ПЦ само за чат и и-нет (уеб страници) но сега ми трябва и по-висококачествен и-нет. В момента от онова ПЦ тегля със 10кб/с от дата.бг и другите сайтове.На главния компютър(този със ХР-то използвам CCProxy - доста удобно прокси сърварче което доста хора ми препорачаха за домашна мрежа).Та въпроса ми е може ли да ми кажете как да оптимизирам връзката на 2-рото ПЦ ...да дигна download скороста но без да купувам нови кабели и още лан карти , 10х предварително

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #2

    Re: Малак проблем и въпрос към тези дето разбират

    Ако не се лъжа скорастта на com port e 115200kbps - което си е максимално 14,4КВ т.е не можеш да постигнеш повече. Вараианта който аз ти предлагам, а и съм сигуреш, че всеки ще ти го редпложи е ЛАН връзка между двата. Казваш, че не искаш да купуваш кабели, но според мен е невъзможно да стане това. Не мисля, че серионза инвестиция 2 лан акрти са общо 20лв, а кабел 10метра (едва ли ти трябва повече, щом използваш сом) с буксите ще ти излезе макс. 5лв.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #3

    Re: Малак проблем и въпрос към тези дето разбират

    Start -> Settings -> Control Panel -> System -> (Hardware при ХР ->) Device Manager -> Pоrts -> COM1 -> Properties -> Port Settings -> Bits per second Цялото това цъкане при 98 ще ти покаже 900kbs, но при ХР ще имаш "само" 128kbs (16kBs). Не виждам защо си недоволен от 10kBs при този максимален теоретичен трансфер - все пак има и служебна иформация около твоите пакети, дето ги теглиш от ХР хоста. Ако използваш паралелния порт (с кабел, предписан от Мicrosoft) можеш да постигнеш и 45-50kBs, "рекорд" съм засичал с Norton Commander 5.0 (и неговия вариант за паралелен кабел) - 70kBs. В PC Magazine писаха за някакъв 1,5Мbs, но когато ги питах "Как?!?", ми посочиха някаква хардуерна енциклопедия, откъдето и не постигнах по-големи скорости... но този вариант не влиза в твоите изисквания
    A при цена ~5-6лв за мрежова карта и стотинки за кроскабел, но пак не влиза в твоите изисквания.
    Има и друг вариант - комплект кабел и софт за връзка между 2-те РС-та по USB2 с до 480Mbs, ама при цена 45лв без ДДС пък хич не се вписва в твоите изисквания...
    Толкова от мен. :coolsmiley:

  5. Novice
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    8
    #4

    Re: Малак проблем и въпрос към тези дето разбират

    Ами чесно да ви кажа сте прави...няма успех без жертва и без туй сега ще се пускат може би още 1-2 машини в къщи мисля да си взема лан карти и 1 switch или направо да дам "малко" повечко пари и да взема един рутер ... поне ще знам че ще имам добар и-нет на всички ПЦ-та . 10х за информацията

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 8
    Последно: 29-08-08, 23:15
  2. Отговори: 3
    Последно: 14-01-08, 22:47
  3. ами малак проблем ...
    От gadmina във форум Мрежи
    Отговори: 4
    Последно: 16-12-05, 15:05
  4. Отговори: 12
    Последно: 24-02-04, 00:49
  5. Кой е тоя Creature Live, дето....
    От Mollov във форум Овърклок
    Отговори: 6
    Последно: 23-06-01, 15:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе