Резултати от 1 до 13 от общо 13

Има ли такава магия, дето да разпознава глас???

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #1

    Има ли такава магия, дето да разпознава глас???

    Въпросът ми е сигурно смешен, но аз да си питам... По - добре да знам, за да не се излагам друг път. Има ли програма, на която да може да й се диктува текст на български по микрофона на компютъра, а тя да го въвежда с кирилица в текстов файл? Толкоз ме е домързяло да пиша. че чак ми трябва много такава програма. Кажете и ако имате идея за такава програма, но на други езици - немски, аглийски и т.н.....

    [?][?][?][?][?][?][?][?][?][?][?][?][?][?][?][?][?][?][?][?][?][?][?][?][?][?]

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    182
    #2

    Има ли такава магия, дето да разпознава глас???

    За кирилица не знам, но за английски може да пробваш Word XP или 2003. Имаше и други програми, ама не се сещам сега. Трябва да имаш много добър микрофон и отлично произношение, за да има приемливи резултати.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    70
    #3

    Има ли такава магия, дето да разпознава глас???

    За кирилица все още няма, освен ако братятя руснаци не са измислили нещо наскоро. [:D] За основните езици Dragon Naturally Speaking или IBM via Voice, но аз лично не съм доволен от резултатите - става въпрос за английски.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #4

    Има ли такава магия, дето да разпознава глас???

    Pitar, как така с WORD бе брат??? Къде точно са тея опции във word? Аз ползвам ХР за най - различни неща, но тея работи не ги знам къде са ?!?!?!

  6. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    941
    #5

    Има ли такава магия, дето да разпознава глас???

    такоз животно няма ......[8)]

    виж ако имаш наблизо скенер който е безплатен /щото тук дерат до 1лв за страница/ или цифров апарата с макрорежим може спокоино да вкараш в компютъра така снимания текст, като картинка, а след това с Fine Reader-a да копираш текста в word или кадето ти харесва ! успех !

  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    29
    #6

    Има ли такава магия, дето да разпознава глас???

    Такоз животно има в Word-a. Погледни в Control Panel->Language Settings (ili Language Bar?...?), правиш го да ти показва бутоните, тренираш го 10 години и накрая може да ти уцели 2-3 думи.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    29
    #7

    Има ли такава магия, дето да разпознава глас???

    Такоз животно има в Word-a. Погледни в Control Panel->Language Settings (ili Language Bar?...?), правиш го да ти показва бутоните, тренираш го 10 години и накрая може да ти уцели 2-3 думи.

  10. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    941
    #8

    Има ли такава магия, дето да разпознава глас???

    има и много добре си му написал 4е няма да му свърщи работа [V]

    т.е. няма [)] !

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #9

    Има ли такава магия, дето да разпознава глас???

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">такоз животно няма ......[8)]

    виж ако имаш наблизо скенер който е безплатен /щото тук дерат до 1лв за страница/ или цифров апарата с макрорежим може спокоино да вкараш в компютъра така снимания текст, като картинка, а след това с Fine Reader-a да копираш текста в word или кадето ти харесва ! успех !



    <div align="right">Originally posted by mxkolev*-*23/02/2004*:* 13:46:19</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Не бре, Mxkolev, неправилно си ме разбрал. Не става със скенер тая работа. Аз искам просто като влеза в сеткома да си лежа на леглото и да му диктувам какво да ви пише, пък narrator-чето да ми чете к'во вие сте ми писали!

    [:D][:D][:D]

    War_hammer, тази опция, към която ме насочваш според мен няма нищо общо с WORD, имах си я и преди да го кача... А Language bar-а си е в подменютата на regional and language options. Само не разбрах какво точно общо имат те с диктуването??? Това са езикови настройки, касаещи по - скоро езика на програмите и клавиатурата... Къде и каква е тая опция, да ми показва всички бутони и как точно може да ми помогне тя???? Моля те, конкретизирай. Windows-ът ми е ХР.

  12. YG
    YG е офлайн
    Member
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    348
    #10

    Има ли такава магия, дето да разпознава глас???

    Десен бутон на ланг. бар, /sittings/Speech Recognition - preperties/Advanced Speech/. Разгледай там.

  13. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    347
    #11

    Има ли такава магия, дето да разпознава глас???

    след толкава много постове мисля че просто трябва да се обобщи:



    Няма voice Recognition software за кирилица! Да не говорим че 6 година работа на М$ по техния са били почти на празно!

    Интересен факт: IBM започват работа по voice Recognition през 1988г. и са били убедени че най-късно до 1994 voice Recognition ще е част от всекидневито на всички ни!

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #12

    Има ли такава магия, дето да разпознава глас???

    Нямам такова... Нещо допълнително ли трябва да си инсталирам ????

  16. Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    182
    #13

    Има ли такава магия, дето да разпознава глас???

    Трябва да се инсталира още в началото, или да го добавиш, ако имаш диск с офис ХР. Точният компонент е - Office Shared Features - Alternative User Input, и там има две неща - Speech и Handwriting. Първото е това, което ти трябва, ама както казах, ако имаш читав микрофон и отлично произношение, след известно обучение може и да успее да разпознае голяма част от думите (на английски).

    Чудя се, дали в българската версия на Офис 2003 няма да има и подръжка на кирилица (ех, мечти)? И аз съм мързелив, ама май още няколко години ще си тракаме на клавиатурата [:D]

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 8
    Последно: 30-08-08, 00:15
  2. Глас/инструментал
    От VladkYy във форум Общ - софтуер
    Отговори: 7
    Последно: 05-05-06, 18:31
  3. Отговори: 3
    Последно: 08-09-05, 09:17
  4. Отговори: 7
    Последно: 08-07-04, 18:56
  5. Кой е тоя Creature Live, дето....
    От Mollov във форум Овърклок
    Отговори: 6
    Последно: 23-06-01, 16:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе