Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 22 от общо 22

Home Network

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #16

    Re: Home Network

    Аз току що пробвах да шерна VPN-връзка в класическия смисъл по класическия метод.
    Никакви съобщения за грешки не се появиха. Етернет адаптера получи адрес 192.168.0.1.
    И т.н. - всичко мина както трябва.
    С WinXP+SP2 съм.

    Malone
    ти също си написал, че си с WinXP+SP2. Ако това не е някаква грешка, според мен при теб има някакъв допълнителен софтуер, който прави някакви рутирания и по всяка вероятност той "пречи" и това съобщение за грешка се дължи на него.


  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #17

    Re: Home Network

    И аз съм шернал логическа връзка (е, не е VPN, a PPPoE), по същия, класическия начин. И въпреки, че това става под 2003, всичко си работи ОК (друг е въпроса защо не пуснах RAS, a използвам "класическия" ICS...)
    Malone, защо не дадеш списък с инсталираните си програми, все някой от нас ще вдене кой софт ти активира NAT....

  4. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #18

    Re: Home Network

    Благодаря на всички, най-вече на emos, който ми подсказа да се поразтърся из нещата, които съм правил/настройвал.
    Проблема с шерването на логическата връзка е изчистен, като се оказа, че той се крие в едни Incoming Connections, нещо, което бях създал за да ползвам Internet през компютъра, на телефона си чрез Bluetooth.
    Тогава инсталирах NAT, тъй като моя компютър играеше външен с NAT, а Nokia-та играеше клиент.
    И в момента не деинсталирах NAT, а изключих приложението [конекшъна], който го използва.

    Инсталирах го чрез
    Start » Run
    netsh routing ip nat install
    netsh routing ip nat add interface "Името на моя интерфейс" full
    netsh routing ip nat add interface Internal private

    Не знам как да го деинсталирам, но мисля, че няма нужда.

    Сега конекцията се шерна, вижда се на клиента, но така или иначе Internet до там не стига.
    Изключил съм Firewalls.
    Има настройки [Advanced Settings].



    Да не би проблема да се крие там.
    Вижте и ме посъветвайте кои да включа и кои не, ако в тях е причината. На двата компютъра.

  5. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #19

    Re: Home Network

    виж от втория компютър който използва интернет през първия дали имаш пинг към някое външно IP, и ако имаш виж дали може да пингнеш и хост примерно ping setcom.bg. Много често ми се е случвало да им намира IP-тата но да не може да ги пингне и съответно няма интернет. Ще се опитам да се сетя как съм се справял с това и ще пиша.

    Ето как са при мен и си работи нормлано

  6. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #20

    Re: Home Network

    Всичко е наред вече.
    Просто на втория компютър не му зададох IP 192.168.0.2, а го оставих, [check-нах] "Obtain IP an IP address automatically".

    Сега ще експериментирам с Firewall.
    Благодаря на всички за съветите!

  7. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #21

    Re: Home Network

    Цитат Първоначално публикувано от Malone
    Всичко е наред вече.
    Просто на втория компютър не му зададох IP 192.168.0.2, а го оставих, [check-нах] "Obtain IP an IP address automatically".

    Сега ще експериментирам с Firewall.
    Благодаря на всички за съветите!
    Malone,
    Ако имаш време, виж какъв IP-адрес + Gateway + DNS е получил втория компютър, сложи го същото ръчно и ни кажи какво става, защото ни е много интересно на всички. Да не би случайно 192.168.0.2 да е бил някак си "резервиран" предварително за нещо и затова, това което беше написал Emos по-рано, да не е свършило работа ?

    Добавено:
    А Firewall на вътрешните адаптери, не е необходимо да го променяш - можеш да си го оставиш в default настройките. Мисля, че той практически не "играе", тъй като когато от втория компютър тръгва пакет за (например) yahoo.com, то firewall на компютър1 не го "обработва и спира", защото това не е пакет до 192.168.0.1(компютър1), а пакет с получател 66.94.234.13(yahoo.com) и той се обработва от ICS на компютър1. Не обясних много ясно, ама то не е толкова лесно да се опише. А и не съм съвсем сигурен дали съм прав.

    Добавено (може и да не съм съвсем прав в това което пиша по надолу):
    Всъщност би трябвало във Firewall на вътрешната мрежа на компютър 1, задължително да е отворен поне порта за DNS-заявките. Ако не бъркам, това е UDP59. Т.е. когато от компютър 2 пуснеш (например) браусър, то първо минава DNS-запитване до компютър 1, т.е получателя на пакета е компютър 1 и ако UDP59 е затворен от Firewall на компютър 1, то ... "няма интернет"

    Добавено:
    Сега си давам сметка, че с това което съм написал по-горе за UDP59, мога да объркам някого да си повреди Firewall. От друга страна, въпреки че не е съвсем по темата, материята ми е много интересна и се надявам някой знаещ да ме опровергае или потвърди. Все пак, седнах и прегледах как стоят нещата в WinXP+SP2. С две приказки - за да има Интернет на компютър 2, не е необходимо да се пипа firewall за вътрешните адаптери.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    24
    #22

    Re: Home Network

    Извинявам се, за малко късното включване по темата, която е доста интересна и вълнува не малко хора предполагам. Първо искам да поздравя всички за отговорите които са дали по проблема.
    Така искам, ако може малко да разширим дискусията без да се налага да отварям нова тема т.е . всичко казано дотук е за свързване с кабел (кроснат), но как ли ще изглежда картината без ?
    т.е безжична връзка м/у 2 домашни ПЦ да ползват интернет какво е необходимо ? колко струва ? как се прави? конфигурира и т.н.
    Ще бъда благодарен ако някой сподели изпитан и работещ модел. Благодаря ви предварително

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Network ID
    От gogocuk във форум Windows
    Отговори: 5
    Последно: 27-05-08, 19:44
  2. LAN network
    От DENITO във форум Мрежи
    Отговори: 4
    Последно: 23-12-06, 18:50
  3. Network Visualizer 4.1
    От fichtenweg във форум Общ - софтуер
    Отговори: 0
    Последно: 13-10-05, 20:04
  4. Network XP to WIN 98
    От FOX007 във форум Мрежи
    Отговори: 1
    Последно: 29-07-02, 02:01

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе