Резултати от 1 до 6 от общо 6

Реално IP

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    101
    #1

    Реално IP

    Въпросат ми е следният каква е разлита между или по точно казано предимството да си с реално IP.
    Интересуваме дали ще ми се качи данлолда от торент сайтове ако сам с реално IP ,защото гледам другите юзери казват че теглят с 400-500кb дo 1MB аз си седя на скапаните 30kb

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #2

    Re: Реално IP

    Имайки реален адрес, можеш да си пускаш каквито си искаш сървъри - www, ftp, mail, vnc... Не че не можеш и ако си с частен адрес, но трябва за всеки един случай да занимаваш доставчика да ти пренасочва портове, като е най-вероятно те вече да са заети.
    Ако ти е правилно настроено проксито, и торент клиента ти може да работи с прокси, не виждам защо да ти е ниска скоростта...

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,029
    #3

    Re: Реално IP

    1. ако си с реално ip, могат да се конектват от външни ip-та към твойто. (при торентите това май помага, защото би могъл да теглиш и от хора зад masquerading. ако беше и ти зад masq е доста трудно да направите връзка без помоща на port forwarding, което едвали ще направи за теб доставчика ти )
    2.ако си с реално ip, могат по лесно да те засичат разни лоши хора (имаш собствен адрес, а не да сте 100 души на един адрес и да не се знае кой е направил пакоста )
    3.ако си с реално ip, ще ти се вдигне малко трафика, защото постояно ще има някой да ти прави я портскан, я нещо друго

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    101
    #4

    Re: Реално IP

    Добер "Emos" е с това прокси изобщо не съм на ясно*
    ще ме осветиш ли малко по тоя въпрос по точно как да го наглася*
    По принцип тегля само от арената

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    101
    #5

    Re: Реално IP

    a ето какво ми излиза на датата като искам да си сваля нещо:
    "В момента достъпът Ви до сървъра забранен защото има над 30 уеб сесии от вашият хост/IP


    Вероятните причини за това са:
    a) Просто сте решили да използвате FlashGet/GetRight с максималните възможни сесии. :-)
    b) Използвате прокси (proxy) до което имат достъп и други потребители и които теглят в момента от нашите сървъри
    c) Вашият доставчик ви прекарва "насила" през прокси. Чрез технически методи това остава невидимо за вас.
    d) Вашият доставчик "маскарадира" вас и други клиенти зад 1 IP независимо дали вашето IP е реално или виртуално.


    Решение на проблема:
    * За точка "a" - намалете сесиите си до 5-10
    * За точка "b", "c" и "d"
    - или поговорете с доставчика си с намерението да получите реално, самостоятелно IP
    - или си сменете доставчика с такъв, който ще изпълни вашите (и общоприетите) уловия за използване на интернет


  7. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #6

    Re: Реално IP

    Proxy - близък. Нарицателно за proxy server. Сървър при доставчика, през който минават всички заявки, преди да хукнат към Интернет. И който кешира получената като отговор заявка. Целта е да се спести трафик - ако заявката е за страница, която е изтеглена преди и още не е променена (проксито проверява това), то проксито връща информацията от кеша си.

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Последната битка на краля - Реално сражение
    От galax във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 0
    Последно: 04-11-14, 10:23
  2. Софт за запис на Skype/MSN видео в реално време ?
    От ru-boy във форум Общ - софтуер
    Отговори: 6
    Последно: 26-10-06, 13:38
  3. Отговори: 6
    Последно: 25-10-05, 14:43
  4. Отговори: 13
    Последно: 12-11-04, 08:03
  5. компресия на видео в реално време
    От ru4kata във форум Общ - софтуер
    Отговори: 9
    Последно: 13-09-04, 13:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе