Резултати от 1 до 10 от общо 10

Настройки за ZXDSL 831

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    18
    #1

    Настройки за ZXDSL 831

    Здравейте, Доста неща прочетох за настройките на този модем. Успях дори да вляза в настройките на модема. Интересуваме дали някои е променял настроики и как точно да го направя но така че дане дойдат батковците с големите шамари от БТК [:D].

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #2

    Настройки за ZXDSL 831

    Хей - ти май искаш да опиташ на собствен гръб поддръжката на БТК



    Дерзай - но имай предвид че резултата няма да ти хареса.





    Като point => Uncap DSL modem



    и евентуални последствия :



    one last thing. uncapping is pretty dangerous with isps nowadays.. some may banm you from their network, and there are consequences of course. Just wanted to point that out.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    18
    #3

    Настройки за ZXDSL 831

    Добре тогава въпроса по друг начин възможно ли е да ползвам модема като рутер които да ми раздава ИП-та автоматично или съм ограничен от БТК.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #4

    Настройки за ZXDSL 831

    Moje6 samo ako modema ti ima vgraden ruter - vidyah edin podoben za Cable Internet (ne v bg) koito be6e kombiniran Router/Cable modem/Switch



    Kakto i da e de - imai predvid 4e BTK kupuva samo evtini (uredeni) modemi sudeiki po USB versiyata za home users (normalnite DSL modemi sa s 10/100 i/ili USB combinirano) i e estestvenno da sa ti reznali vsykakvi opcii za nastroika (ili puk ako gi pipne6 6te sruti6 vsi4ko i 6te se naloji da pita6 BTK support kak da si go opravi6) xDSL modema ne e ruter!



    moje6 da go napravi6 po sledniyat na4in (6te ima6 vutre6ni IP-ta 192.168.x.x) DSL modem=>router/switch (PPPOE)=>PC's vruzkata se kontrolira 4rez USer ID & Pass (koito mejdu vpro4em e mnogo trudno da izmukne6 za6toto e yasno za vseki 4e iska6 da spodelya6 vruzkata)





    Pi6i po podrobno kakvi setings nameri v Modema sled kato si uspyal da vleze6 vutre...



    Happy hunting

  6. lil
    lil е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    115
    #5

    Настройки за ZXDSL 831

    Поздравления ckk_7

    как изобшо успя да влезеш в настойките на модема [?]

    Ако е с някаква програмка кажи и ние да се побазикаме с настройките!

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    18
    #6

    Настройки за ZXDSL 831

    Модема които ми дадоха от бтк е ZXDSL 831. Потърсих в нета инфо за него и братята руснаци ми отговориха много точно и ясно. Намерих дори и пълно ръководство за настройката на модема. Имаше и описание как точно да влезеш в настроиките и какво тончо да нашравиш. Между другото модема е и рутер. Има възможност да раздава ип-та от 2-255. Но от всичките ми опити да споделя връзката чрез хъб се провалиха по простата причина че му е забранено раздаването на ип-та. тои дава само едно ип. Има едно бутонче ДИСКОНЕКТ и прдполагам че след като го натисна ще мога да редактирам настроийките. Но тук идва проблема че незнам дали после ще мога да се конекна на ново. А в модема се влиза мног просто просто пишеш ип-то му и нужната арола и си вътре. Някои пробвал ли се е да променя нещо в модема и ако може да сподели.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #7

    Настройки за ZXDSL 831

    Dokolkoto sum 4el za tazi durvena usluga (testvana na gurba na potrebitelite), modemite se komandvat remote ot BTK i te imat pulen kontrol vurhu nastroikite, kakto i da e - prekrasno e 4e modema e i router - (ima6 li additional Net ports na modema?), no silno se sumnyavam 4e moje da mu otklyu4i6 router functions bez da te usetyat ot BTK, probvai s dobrom s prezumpciyata 4e ima6 i laptop koito bi iskal da oka4i6 ot vreme na vreme v internet i pitai moje li da si pusne6 routera i kak za tazi cel (ako ti iskat pari - ne davaaai



    Ne zabravyai 4e vruzkata se kontrolira ot USER ID & Password - router setts PPOE







    Eto i edna diskusiika po vuprosa:



    http://forum.mypdacafe.com/viewtopic.php?t=13469





    I za vsi4ki 6tastlivi pritejateli na vuprosniqt modem - User Manual - Mnoogo baven link budete turpeliwi (Made In China):



    http://support.zte.com.cn/ftpdata/adsl/dsl831C.doc

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    18
    #8

    Настройки за ZXDSL 831

    dash благодаря ти. същия мануал имам и аз и от там разбрах каквото ми трябва. едва ли от БТК ще се навият да дадат още едно ип... вече намерих друго решение. Благодаря ти още веднъж.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    11
    #9

    Настройки за ZXDSL 831

    С тия пароли можеш само да гледаш

  12. Novice
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    2
    #10

    Re: Настройки за ZXDSL 831

    Цитат Първоначално публикувано от ckk_7
    Здравейте, Доста неща прочетох за настройките на този модем. Успях дори да вляза в настройките на модема. Интересуваме дали някои е променял настроики и как точно да го направя но така че дане дойдат батковците с големите шамари от БТК [:D].
    Zdrasti 6te sum ti mnogo blagodaren da kaje6 user i pass za tozi modem da se porazrovq i az,i 6te ti vurna otgovor ako postigna napreduk bez da iam 6amari ot BTK :Super:

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Настройки на Grundig P 37- 071
    От cipollini във форум Други телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 13-01-11, 16:34
  2. помощ за настройки на дс++
    От x-file във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 21-04-10, 01:59
  3. Startup настройки
    От dmitry във форум Windows
    Отговори: 14
    Последно: 17-05-09, 10:27
  4. Настройки на TV-OUT
    От Niko-6 във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 8
    Последно: 23-06-06, 22:37
  5. WinRoute настройки
    От TopBG във форум Мрежи
    Отговори: 1
    Последно: 19-05-05, 23:01

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе