Резултати от 1 до 15 от общо 15

Startup настройки

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    247
    #1

    Startup настройки

    Как мога да променя откъде да се стартира дадена програма при стартиране на Windows. Мислих че става от msconfig но там може само да се включи/изключи дадена програма от startup-а, а аз искам да променя откъде да се стартира.

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Re:Startup настройки

    ами премести програмата

    обясни какво разбираш под "откъде да се стартира"

  4. Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    247
    #3

    Re:Startup настройки

    Като влезеш в msconfig и отидеш на Startup - там пише откъде се извиква EXE файла. Аз хубавп ще преместя програмата ама как startup-а ще знае къде е EXE файла?

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4

    Re:Startup настройки

    ами дай да помислим как изобщо тази програма се е озовала на такова специално място

    автоматичното стартиране, което е прозрачно за потребителя (демек не е в startup-a на start-a), се прави от програмата при инсталирането й. значи ти дори и да намериш начин, по който да укажеш новото място на ЕХЕ-то на програмата, току виж се оказало, че самата програма няма да се стартира заради преместването й

    така че имаш избор:

    вариант 1. деинсталираш, след което инсталираш наново, вече на желаното от теб място
    вариант 2.
    - стъпка 1. преименуваш папката на програмата и я стартираш ръчно вече отвътре от новото място (демек наистина ново за самата програма)
    - стъпка 2. ако стане, пляскаш с ръце и преминаваш към настоящата стъпка. гледаш какво пише за Location в прословутия и любим ти msconfig, тичаш в регистрите, намираш въпросния ключ и го променяш така, че да сочи към новото място

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    542
    #5

    Re:Startup настройки

    могат да се стартират автоматично от няколко места чрез различни механизми. най простият начин е да добавиш шорткът в startup папката за съответния (или всички) потребител(и) при който програмата се активира при логването му. най-често срещаният е запис в регистите под ключа HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run (ще се стартира за всички мисля). за всичко останало има гугъл.

  7. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #6

    Re:Startup настройки

    А каква е идеята на цялото упражнение? Какво значение има от къде ще се стртира?

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    247
    #7

    Re:Startup настройки

    Сега ще пробвам. Относно идеята - да преинсталирам програмата е голяма играчка, за щастие се стартира от друго място (налага се да я преместя от ориганалното място). Искам обаче да продължи да се стартира с пускането на Вина затова е и цялата тази тема...

  10. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #8

    Re:Startup настройки

    Meстиш си я където искаш, правиш един шоркът след това и го поставяш в "All Programs -> Startup" - и си готов.

  11. Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    247
    #9

    Re:Startup настройки

    Цитат Първоначално публикувано от Pat
    Meстиш си я където искаш, правиш един шоркът след това и го поставяш в "All Programs -> Startup" - и си готов.
    Приятелю - ти си гений!

    Толкова е просто че никога не бих се сетил... егати дървото съм

  12. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    49
    #10

    Re:Startup настройки

    Цитат Първоначално публикувано от Pat
    Meстиш си я където искаш, правиш един шоркът след това и го поставяш в "All Programs -> Startup" - и си готов.
    И програмата започва да си търси някакъв dll например в старата папка или иска да запише времен файл в папката която вече не съществува или си търси настройки, които за записани там или.............. Ех ако си късметлия то е друг въпрос.

  13. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #11

    Re:Startup настройки

    Цитат Първоначално публикувано от y.yovev
    И програмата започва да си търси някакъв dll например в старата папка или иска да запише времен файл в папката която вече не съществува или си търси настройки, които за записани там или.............. Ех ако си късметлия то е друг въпрос.
    Айде сега ми кажи една две такива програми за да не излезе, че се правим на велики.

  14.  
     
  15. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #12

    Re:Startup настройки

    примерно MS Office
    но като изключим факта, че аз за тези неща съм писал доста мнения нагоре, темата взе да придобива доста весел характер

  16. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #13

    Re:Startup настройки

    Е точно с него пробвах (2003) преместих го от нормалното му място, на произволно друго на друг диск. Първия път след преместването си инсталира сам някакви работи и си тръгва нормално, А пък и сам си казва "ако има някакви проблеми - да сложа инсталационния диск и да направя Repair" - И всичко си бачка от новото място без проблем.

  17. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #14

    Re:Startup настройки

    тъй де:

    Цитат Първоначално публикувано от Pat
    Първия път след преместването си инсталира сам някакви работи и си тръгва нормално,
    нали и аз това казвам - налага се преинсталация. това, че офисът е достатъчно "интелигентен" сам да си го предложи и направи не променя нещата. сума ти идиотски малки програмки сдават багажа... ако не се лъжа fraps е една от тях... няма да си мерим програмите с'я де

  18. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #15

    Re:Startup настройки

    хм! Аз пък не виждам, защо Office и fraps, трябва да се стартират, с компютъра!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Windows XP startup sound
    От katy85 във форум Windows
    Отговори: 4
    Последно: 13-01-12, 13:04
  2. Какво е това в Startup ?
    От Novia във форум Windows
    Отговори: 14
    Последно: 14-02-05, 16:38
  3. Отговори: 16
    Последно: 03-02-05, 17:44
  4. NTSF StartUp Disk
    От afterburner във форум Windows
    Отговори: 5
    Последно: 18-08-02, 19:19
  5. Windows Startup
    От Aquadark във форум Windows
    Отговори: 16
    Последно: 26-09-01, 15:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе