Резултати от 1 до 5 от общо 5

Множество атаки!?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #1

    Множество атаки!?

    Преди около седмица се наложи да преинсталирам ZoneAlarm (v 6.1)...за съжаление не забелязах дали това нещо го е имало и преди, но поне не ми беше направило впечатление. Та ето за какво става дума...за тези няколко дни стената блокира над 170 000 атаки...толкова голямо число май никога не съм виждал, дори и след година-две работа. Проверих за това в страницата на ZoneLabs и там пише, че е нещо нормално, но голямата цифра мен най-малкото ме озадачава. Има ли го този ефект и при вас в последно време?
    Ето картинка на log-файла: http://fastestpic.hit.bg/setcom/zonealarm_multiple.jpg (забележете времената...има-няма на 2 секунди - атака)


  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    6
    #2

    Re: Множество атаки!?

    "Нормално" е, но рядко се случва. Може би някои те е нарочил като жертва (компютъра ти) и си мисли, че наистина си заслужава да превземе машината ти? Поискай от доставчика ти да ти смени IP адреса, не си махай никога ZoneAlarm-а и/или си смени доставчика. Опитай се също да разбереш кой те е атаквал.

    НО след като видях screenshot-a - опитите са идвали от различни IP адреси, може би ZA нещо се е объркал и мисли p2p конекциите за атаки?... Ако си ползвал p2p по това време.. ?

    Не е ясно.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,029
    #3

    Re: Множество атаки!?

    уфф тоя зоне аларм е пълна боза, прозорците са си достатъчно стабилни ако ги пачнеш за да няма нужда да качваш допалнително софтуерни файърлоули и т.н.
    мислиш ли, че тези "атаки" наистина са атаки? дори да са мислиш ли, че сам уин-а няма да се оправи?
    единствената смислена причина, да си пускам отвреме на време софтуерен файърлоу е, т.к. една от програмите които ползвам всеки път като се пуска проверява в интернет дали и е верен кий-а.
    тези надути цифри за 532425323453 атаки са си чист маркетинг.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #4

    Re: Множество атаки!?

    Абе не виждате ли темата от кога е ? Доколкото познавам @Ско, отдавна се е оправил... ако не беше, щеше да пита отново. Или дайте категорично обяснение, или "заспали чувства (в случая теми) недей(те) събужда"...

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,029
    #5

    Re: Множество атаки!?


    извинявам съ. излезе ми в "нови теми" и ме домарзя да погледна от кога е...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 14
    Последно: 03-12-10, 07:41
  2. JAVA: 1 конекция към DB, множество query-та
    От spritable във форум Програмиране
    Отговори: 4
    Последно: 01-09-06, 12:20
  3. Отговори: 10
    Последно: 20-07-05, 17:42
  4. Множество изгубени мнения?!?
    От Cko във форум За Форума
    Отговори: 2
    Последно: 02-03-05, 12:18

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе