Резултати от 1 до 8 от общо 8

WLAN+ADSL и дали е възможно

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    158
    #1

    WLAN+ADSL и дали е възможно

    Здравейте, най-вероятно подобен въпрос е задаван, но 2 абсолютно еднакви случая няма и затова пускам нова тема.

    След като за втори път ми режат кабела на локалната мрежа, чрез която си делим с един съсед нета съм принуден да проуча безжичните мрежи и да разбера имат ли почва при нас.
    Аз съм на 2-ри етаж и стаята ми е към остъклен балкон, съседа с който искаме да си делим нета е в съседния вход на 6-и етаж, няма тераса и прозореца му се пада на около 20 метра от моя, няма съвсем пряка видимост, но и няма сериозни прегради. Тези, които ми срязаха днес кабела живеят точно под моя човек и съм се отказал от кабелаците.
    Искам да помоля за помощ, видях една евтина WLAN карта в Лидер за 23$ без ДДС - ASUS WL- 138G WLAN PCI CARD. Може ли да ми кажете, дали 2 такива карти ще свършат работа при тези условия, за да си пуснем мрежата. Поразрових се из нета и видях различни мнения за този модел, като преобладаваха отрицателните. Ако дадете и нови предложения ще съм ви благодарен.

    Мерси предварително


  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Zetle
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    992
    #2

    Re: WLAN+ADSL и дали е възможно

    Има едно комплектче на Belkin рутер + PCMCIA Wirless карта + PCI преходник, водят се с удължен обхват и повишена скорост (со 108 mbps), връзва се на 203 лв с ДДС от Метро.
    Но аз все пак да си попитам, няма ли начин да се заобиколи проблемния съсед.

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    158
    #3

    Re: WLAN+ADSL и дали е възможно

    За съжаление няма начин, просто ще минава кабелът точно покрай прозореца им, а те са луди в буквалния смисъл и от разправии няма файда, просто болни хора. 200 кинта е много скъпо, ужасно скъпо решение на проблема.

  5. Senior Member Аватара на Zetle
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    992
    #4

    Re: WLAN+ADSL и дали е възможно

    Ми за безпари няма как да направиш безжична мрежа.
    Най-ефтиния access point е 100 лв на SMC.
    Мисълта ми беше не може ли кабела да направи няква чупка и да минава през други съседи, които нямат проблем.

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #5

    Re: WLAN+ADSL и дали е възможно

    В един блок ли живеете? Ти на кой етаж си и другия човек на кой етаж е? Въоще подробно опише местоположението и на давама ви, Кави не тези несериозни прегради и т.н. Само за нет ли ти е връзката защото за нет сатва и на 2мегабита да се вържете. Иначе за предпочитане е при единия да има рутер, а при другия безжична ланка, така няма да е и необходимо единия комп да е включен непрекъснато. Иначе определено имат почва безжичните мрежи.
    Гледам че си писъл че е скъпо. Не не е. Даже е евтино за това което ти предлагат. Ако сложите две безжични ланки, те трябва да работят в режим Ad-Hoc. Дано да имат и антенки на кабечета и да можете са се оправите с такъв тип мрежа защото с рутера е много по-леснио. АКо можепш да дадеш пари около 100лв за рутер и 50лв за ланка ще е по добре. Ланката може и по малко да излезе.

  7. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #6

    Re: WLAN+ADSL и дали е възможно

    Тоя джам да не е брониран бре :knuppel2: . Всеки резнат кабел - счупен джам - да видим кой ще издържи по-дълго.....

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    158
    #7

    Re: WLAN+ADSL и дали е възможно

    Julian, описал съм горе долу моето и на съседа местоположенията. Няма пряка видимост м/у РС-тата, но за сериозни прегради не може да се говори, пък и 20 метра не са много май за такъв тип връзка. Само за нет ще го ползваме LAN-а, за друго не ни трябва.

    Това с джамовете ми мина през главата, но не съм такъв човек просто, а и както писах те са болни хора наистина и не ми се иска да правя грозни неща. Само им казах, че знам че са те, което в случая е очевидно. Иначе са безобидни и не знам защо по дяволите са ми клъцнали кабела.

    Последен въпрос: не може ли само с две безжични карти да сме си мрежа, без рутери, без суичове????

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #8

    Re: WLAN+ADSL и дали е възможно

    Аве може ама е по шибано. Има значение къде ще са антените. Ако антените са вътре в апартаментите преградите са доста серизни и верочтно нищо няма да стане. Ако ги жложите до прозореца сигурно ще стане, но пак не е сигурно. Все пак като си без рутер и АП трябва да сложиш антената на няколко метра от компа, а кабела с ограничени размери. Удължаването му може да съзададе проблеми. Може по удчано за се ползват някакви USB карти и с удължител да се сложат на прозорците.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Дали е възможно ?
    От krassick във форум Windows
    Отговори: 3
    Последно: 23-04-08, 06:44
  2. Дайте идея дали е възможно
    От stekyman във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 28-02-07, 19:10
  3. Отговори: 1
    Последно: 21-05-06, 10:56
  4. Някой спомня ли си дали е възможно?
    От sclera_bg във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 27-11-03, 10:06
  5. Отговори: 5
    Последно: 22-08-02, 12:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе