Резултати от 1 до 4 от общо 4

Дали е възможно ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    8
    #1

    Дали е възможно ?

    Здравейте.Извинявам се за това,че може би има подобна тема,но ми е много важно.Въпроса ми е,дали е възможно когато деагментацияфрагментираш Ц-диска със Уиндоуския
    дефрагментатор,да ти се затрие целия Диск-Ц барабар с Уиндолса и още от Boot-менюто да ти го исписва unknown...Ще съм Ви благодарен,ако ми напишете подробно дали е възможно такова нещо при изряден Windows и дали се случва често...Благодаря ви предварително.
    P.S.Става въпрос за служебно PC , за това ви моля да ми отговорите възможно най-изчерпателно.Още веднъж - Благодаря.
    P.S.2.Също искам да попитам,дали е възможно да бъде зададена повреда на диск Ц при дефрагментация? Извинете ме,но съм лаик все още в тази област...

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    704
    #2

    Re: Дали е възможно ?

    Най-общо казано - дефрагментацията, особено пък с вградения дефрагментатор, не би трябвало да повержда нищо.
    Сега, от тук нататък има варианти.
    Ако диска е бил физически повреден - лоши сектори, които до момента по една случайност са били неизполвани и деграгментатора по една още по-голяма случайност е преместил важни файлове точно върху тях - да, би могло да се случи, ама ебаси лошия късмет, бих го нарекъл аз. Плюс това би трябвало да си го забелязал. Да ти е правил номера напоследък компютъра - да са ти изчезвали файлове, да е "забивал"?
    Второ, ако спре токът по време на дефрагментация, може да се омаже нещо. Изчака ли го да свърши дефрагментацията? Какво каза накрая? И вземи обясни малко по-подробно - как точно спря да работи? Моментално след дефрагментацията ли? Или по време на нея рестартира? Или след нея си продължи нормално, а на следващия рестарт не поиска да зареди? И какво точно е това "unknown"? Препиши дословно какво съобщение ти извежда.
    И накрая, малко ме съмнява, че наистина всичката информация е изчезнала, каквото и да се е случило. Да, може да не иска да зареди, но вероятно файловете са си там и една преинсталация би възстановила повечето от информацията.

  4. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    649
    #3

    Re: Дали е възможно ?

    Моя съвет е ако има ценна информация на компа и работата е шефа да не се развилнее една вечер се носи машинката на майстор и той ще я оправи по най-бързия и безболезнен начин, вярно пари може да струва, но всички грешки се плащат рано или късно.

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    372
    #4

    Re: Дали е възможно ?

    @Smurfa
    Зависи каква информация има на компютъра. Според мен е крайно нежелателно да се дава някъде харддиска за профилактика или възстановяване на данни без знанието на собственика/управителя.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Дайте идея дали е възможно
    От stekyman във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 28-02-07, 20:10
  2. Отговори: 1
    Последно: 21-05-06, 11:56
  3. WLAN+ADSL и дали е възможно
    От yasenp във форум Мрежи
    Отговори: 7
    Последно: 29-01-06, 10:27
  4. Някой спомня ли си дали е възможно?
    От sclera_bg във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 27-11-03, 11:06
  5. Отговори: 5
    Последно: 22-08-02, 13:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе