Резултати от 1 до 8 от общо 8

Share на ADSL нет за домашни потребители

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    158
    #1

    Share на ADSL нет за домашни потребители

    Имам нет 512 без край у дома и си направихме мрежа с един съсед. Не знам обаче какви настройки да сложим.
    Аз съм с ХР, той също. Имам две лан карти, към едната е закачен кабела от модема на БТК и предполагам нея не трябва да и барам настройките. Въпроса е за TCP/IP настройките на втората лан картана моя комп, към която е вързан кабела за мрежата с другия комп и настройките на картата на другия комп.

    Благодаря предварително!!!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #2

    Re: Share на ADSL нет за домашни потребители

    Е това вече не знам за кой път се коментира... !

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    158
    #3

    Re: Share на ADSL нет за домашни потребители

    Сори, препрочетох всичко и така и не можах да намеря моя отговор. Извинете ме, но опитах и не успях.

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    158
    #4

    Re: Share на ADSL нет за домашни потребители

    На мен ми е ясно принципно как става, но хич ме няма в тези неща и помолих за помощ. Исках да разбера точно какви IP-та, gateway и DNS да сложа в настройките, за да работи връзката.
    Вместо това, някой променя рейтинга ми от -2 на -3, за което не ми пука особено.
    Прочетох много от темите и не намерих нужния отговор, чак тогава реших да пусна нова тема, защото не съм достатъчно в час, че да извлека нужната ми информация от другите теми.
    Ако не се лъжа този форум е, за да се помага. Ако за вас споделянето още веднъж на тази информация в рамките на 2-3 реда е чак такава мъка оставете, ще се оправя сам.

    В очите ви може да съм поредния ламер, но всеки е бил такъв някога, в някоя област, която не познава така добре.

    P.S. Отново разрових всички теми съдържащи ADSL и не намерих нужната ми информация.

    Очаквам вече рейтинга ми да стигне дъното след тези писания, после отивам да се самоубивам и на плочата вместо името ми ще пише само "LAMER".

  6. DAK
    DAK е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    22
    #5

    Re: Share на ADSL нет за домашни потребители

    Най-лесно ще го направиш като си пуснеш Internet Connection Sharing (ICS) на твоя компютър. Това се прави така :
    1. с десния бутон на мишката щракаш на My Network Places и от контексното меню избираш Properties
    2. с десния бутон на мишката щракаш на LAN картата, която ти е към интернет и от контексното меню пак избираш Properties
    3. Отиваш на таба Advanced
    4. слагаш отметка на "Allow other network users to connect throug this computer's internet connection"
    5. OK и е готово.
    Тези действия са настроили твоята LAN карта , която е към вътрешната ти мрежа автоматично с IP address : 192.168.0.1
    6. На компютъра на комшията задаваш следните настройки : IP Address : 192.168.0.2 ; Gateway : 192.168.0.1 ; DNS1 : 212.39.90.42 ; DNS2 : 212.39.90.43.
    Така би трябвало всичко да си работи. Настройките на комшията ти може и да не ги задаваш, защото при пускане на ICS твоят компютър автоматично би трябвало да му ги "даде" тъй като се стратира и DHCP сървър, но за по-сигурно може да ги направиш на ръка.

    Надявам се да съм помогнал.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #6

    Re: Share на ADSL нет за домашни потребители

    @ yasenp
    Windows продължава да е толкова популярна заради все по-"юзър френдли" възможностите си. Ако се беше загледал във възможностите на Network Setup Wizard-a (Set up a home or small office network), щеше да видиш различни ситуации, онагледени с картинки. Ти попадаш в първата!
    И по този начин могат да се сподяли (шерва) всяка връзка към Интернет (освен тази с TTL=1). А не само ADSL на бTk

    @ DAK
    Всичко е описано вярно и (ще) работи!
    Позволявам си малки уточнения:
    Ако картата към модема е на автоматични настройки, то нейния DNS- ще е 192.168.1.1 (от Status на картата това веднага ще се види). Тогава ако се приемат реалните DNS-и за валидни (дето препоръчваш да се зададат твърдо на второто РС), а този на модема за компрометиран, би било редно и каратата към модема също да бъде конфигурирана по този начин. Т.е.: Obtain IP address automatically + Use the following DNS server addresses: Preferred DNS sever: 212.39.90.42, Alternate DNS server: 212.39.90.43. Това цялото го написах, защото излиза, че е възможна ситуация, при която 2-то РС може да има достъп до Интернет, а РС1 - не...
    И нещо, което няма кой знае каква връзка с темата. Microsoft предлага сървърни услуги само в сървърните си ОС. Ако при 98SE, Me, XP се използват възможностите за ICS, то той активира DHCP Allocator - така M$ наричат орязания DHCP сървър, който просто раздава адреси от мрежата 192.168.0.0/24, без първия. Този DHCP Allocator го има и в сървърните им ОС, ако се използва ICS.

    Дано съм бил полезен!

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #7

    Re: Share на ADSL нет за домашни потребители

    Не прави никакви настройки по вътрешната мрежа. САмо отиди в advanced на ланката с нета и активирай internet connection sharing и си готов. Другото вин-а само ще го свърши, като ще се настрои автоматично и ланката на аверчето стига да сет я оставили IP adresa na auto.

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    158
    #8

    Re: Share на ADSL нет за домашни потребители

    Благодаря ви за отговорите, точни и ясни :Super: сте!!!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 25
    Последно: 28-09-12, 18:34
  2. Продавам комплект домашни тонколони
    От vladata във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 24-06-12, 16:20
  3. Значение на символите на домашни кина LG
    От Shloser във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 1
    Последно: 26-07-11, 13:12
  4. Перфектния плейър за домашни забавления?
    От jungleboy във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 105
    Последно: 14-05-09, 23:19
  5. Отговори: 10
    Последно: 23-04-07, 11:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе