Страница 1 от 8 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 106

Перфектния плейър за домашни забавления?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    15
    #1

    Перфектния плейър за домашни забавления?

    Здравейте!

    От известно време се чудя как да реша с един удар проблема с универсалния плейър за домашни забавления.
    Целта е:
    1. Да свири всякакви формати видео , включително HD
    2. Да свири всякакви формати аудио , като предоставя цифров изход (оптичен и/или коаксиален) за връзка към receiver. Най добре да може да свири и FLAC-ove и ISO-та на аудио дискове освен MP3.
    3. Да поддържа външни носители (USB)
    4. Естествено да предоставя поне един HDMI изход за да мога да го вържа към телевизора.
    5. Да има мрежова свързаност, за да мога да си качвам филмчета и музика.
    6. По възможност с ОГРОМЕН харддиск
    7. Възможност за гледане на снимки
    8. Интернет радио!!
    9. Възможност за гледане на стрийминг видео , ако е съвместим с популярни интернет TV сайтове , които излъчват във WMV или Real Video , ще бъде супер.
    10. Хмммм абе няма да е лошо и някоя игричка за gamepad да може да се пусне
    11. Да се управлява с дистанционно! Без клавиатури, мишки и т.н.

    Takaa.... поставяйки тези изисквания, списъка доста се стесни. Засега съм се спрял на два варианта - едното е небезизвестното Dvico Tvix а другия е да си сглобя сам entertainment PC в някаква micro кутия. PC-то ще свърши всичко което съм изброил по-горе, но проблема е , че не съм сигурен дали ще намеря подходящ софтуер за цялото това нещо .. НО пък ще мога да играя любимите МАМЕ аркади с гамепад-ове на USB.
    Финасовата страна - Tvix-a мисля че ще го взема за около 900 лв , не знам само дали може да стрийм-ва видео от разни сайтове в нета иначе другите неща ги има (освен игрите ама това ще го преглътна някак ) PC-то . тук нещата са сложни... Може и 1000 да не ми стигнат, зависи от конфигурацията, но да кажем че за тия неща няма да ми трябва кой-знае колко мощно. За Tvix-a трябва да отеля бюджет и за хард, което ще го направи над 1000 със сигурност.

    В този ред на мисли ... Какво е вашето мнение, Tvix или разправията с PC-то?

    П.С
    Без съвети за KISS и разни други "дървета" моля

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #2

    Re: Перфектния плейър за домашни забавления?

    HTPC за мен е без конкуренция.

  4. god
    god е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Варна
    Мнения
    394
    #3

    Re: Перфектния плейър за домашни забавления?

    Компютърът ще ти излезе два пъти по-евтино. Ако се поразтърсиш, може и повече

  5. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    69
    #4

    Re: Перфектния плейър за домашни забавления?

    Аз ползвам за тези цели един мултимейно насочен лаптоп с много добри параметри и съм доволен. Е, верно, за 2400 лв., ама....

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    15
    #5

    Re: Перфектния плейър за домашни забавления?

    Парите не са главния критерии тук, съгласен съм да дам повече, но да получа максималното. Относно лаптопа, приемливо решение е, но малко бяга от критерия да се правлява с дистанционно. Искам устройството да е максимално близо като управление до например един DVD player не ми се занимава да ходя до него да увеличавам и намалявам звука или пък да настройвам субтитри половин час и т.н. , знаете за какво говоря... За разправията около простичкото пускане на филм от компютър

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #6

    Re: Перфектния плейър за домашни забавления?

    jungleboy отговора на твоя проблем е в една от темите на форума! Намери я - вади очи!!!

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    391
    #7

    Re: Перфектния плейър за домашни забавления?

    popcorn
    istar
    DVico TviX
    И трите имат дребни недостатъци ама според мен са най близо до това което търсиш....

  10. god
    god е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Варна
    Мнения
    394
    #8

    Re: Перфектния плейър за домашни забавления?

    Цитат Първоначално публикувано от jungleboy
    Парите не са главния критерии тук, съгласен съм да дам повече, но да получа максималното. Относно лаптопа, приемливо решение е, но малко бяга от критерия да се правлява с дистанционно. Искам устройството да е максимално близо като управление до например един DVD player не ми се занимава да ходя до него да увеличавам и намалявам звука или пък да настройвам субтитри половин час и т.н. , знаете за какво говоря... За разправията около простичкото пускане на филм от компютър
    Има програмируеми дистанционни за компютри, можеш да си управляваш софтуерния плеър както хардуерния.
    Отделно можеш да управляваш и самият компютър, интернета и т.н. Определено ще е по-максимално от който и да е специализиран плеър

  11. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    637
    #9

    Re: Перфектния плейър за домашни забавления?

    .

  12. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #10

    Re: Перфектния плейър за домашни забавления?

    HTPC е варианта, който максимално се доближава до изискванията ти, НО има следните недостатъци:
    По-скъп е сравнен с всички NMT базирани плеъри /Popcornhour, Istar, Egreat/ и дори и от Tvixa.
    Обезшумяването на компютъра го оскъпява още. Подходящо дистанционно, безжични клавиатури и мишка още повече, а ако искаш да изглежда добре, сложено в хола ти вече за кутия ще трябва да се изръсиш сериозно.
    Моя съвет е един от горе описаниете плеъри и ако толкова искаш да играеш, работиш и тн. отделно един средна хубост компютър.
    Само с парите, които ще спестиш от хубава кутия, достатъчно добра видео карта и обезшумяване ще си платиш плеъра.
    Ако наистина искаш "устройството да е максимално близо като управление до например един DVD player не ми се занимава да ходя до него да увеличавам и намалявам звука или пък да настройвам субтитри половин час и т.н. , знаете за какво говоря... " то решението ти е точно това.

    Аз лично никога не съм приемал идеята за компютър като плеър. Още преди години си купих един от първите плеъри на Kiss за divx филми, после си взех първия плеър с HD възможности на Tvix и сега ползвам Popcornhour. Този начин на гледане на филми и видео ще е за мен решението поне докато не паднат значително Блу-рей писачките и медията за тях.

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    703
    #11

    Re: Перфектния плейър за домашни забавления?

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    Този начин на гледане на филми и видео ще е за мен решението поне докато не паднат значително Блу-рей писачките и медията за тях.
    Че и след това!

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #12

    Re: Перфектния плейър за домашни забавления?

    Кое всъщност е скъпото на HTPC?Новото вградено видео на ати HD3200 се представя много добре с ХД видео материал(според ревюта) .До 500-550 лв може да се събере комп с дъно с такова видео и по този начин перки ще има само на захранването и проца.Хубаво захранване не се чува,проца също нямада е много шумен,перки в кутията се намалят и ще е съвсем прилично от към шум.Ако се добави и хубава саунд карта мисля,че ще превъзхожда по звук посочените по-горе плеъри.В тази връзка,lazarus18 как е попкорна в това отношение - съмнява ме да има кой знае какъв DAC.

  16. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #13

    Re: Перфектния плейър за домашни забавления?

    Силата на Попкорна не е в музиката. Става да пуснеш някоя мр3-ка. Плейва и flac, но едва ли някой ще търси някакво Hi-Fi от такъв тип плеър.

    Дънните платки с вградено видео доста смъкват цените на НТРС-тата, но въпроса с кутията и най-вече външния й вид остава. Хубава кутия отива към 200 лв. без захранването. Аз лично не искам да е с "приличен шум", а той да липсва. Имай предвид, че сега дори звука от принципно тихия хард диск ме дразни. Ако съм оставил да сваля торент клиента нещо и в същото време гледам филм, на по-тихите сцени ме дразни. Наистина съществуват почти безшумни охлаждания, но те струват пари.
    Аз съм пробвал едно НТРС със вградена видео карта, която уж много я хвалят - Jetway някакво. Извинявай, но картината от SD двд диск разпъната до 1080р сигнал беше ужасна. И с хардуерен деинтерлейсинг и от плеъра все тая. Имаше назъбвания и отделно скалирането не беше добро. В режим 1080@24р също не работеше както трябва. При пряко сравнение със Попкорна на HQV и HiDefinition Reference тест дискoвете видимо се проваляше.
    Цялото НТРС му беше излезнало към 700 лева със 500GB диск, обикновена китайска кутия с отделно читаво захранване. Грозно и шумно. В ценаата влизаше и безжична мишка и клавиатура. Борбата с Windows Media Center още не е приключила.

    Варианта за компютър-плеър е за хора, които вече притежават компютър и евентуално с лек ъпгрейд да постигнат някакъв резултат.
    Ако ще трябва да сглобяваш нова машина за целта по-удобното и евтино решение е отделния плеър. Поне за мен.

  17. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #14

    Re: Перфектния плейър за домашни забавления?

    Цитат Първоначално публикувано от jungleboy
    Без съвети за KISS и разни други "дървета" моля
    Ако забравиш игричките.....http://www.ziova.com/products.php мисля, че ще те удовлетвори, а за повечко парици - http://helios-labs.com/us/products/x...ex_xline.shtml

  18. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #15

    Re: Перфектния плейър за домашни забавления?

    Тази тема сме я дъвкали вече надълго и нашироко.
    Описвал съм със сметки колко излиза едно качествено HTPC напудрено с всичко необходимо и мисля, че преди време стигнахме до консенсус, че нищо не може да се сравнява с него - нито като функционалност, нито като цена.
    Една малка кутия + Soundgraph + карантия за 3-400 лева правят чудеса.
    Просто изхвърли от мислите си всякакви плеъри и се съсредоточи на дилемата HTPC или лаптоп.
    Soundgraph има купчина модели на USB, така че отпадат притесненията ти за дистанционно на лаптопа. Повечето модели вече са и с HDMI. Единствено губиш дисплея на Soundgraph-ските дистанционни за вграждане.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 8 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Продавам комплект домашни тонколони
    От vladata във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 24-06-12, 16:20
  2. Значение на символите на домашни кина LG
    От Shloser във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 1
    Последно: 26-07-11, 13:12
  3. Отговори: 10
    Последно: 23-04-07, 11:23
  4. Смяна на firmware на NOKIA GSM вече и в домашни условия.
    От TODD във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 6
    Последно: 29-09-06, 10:19
  5. Отговори: 7
    Последно: 09-02-06, 11:56

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе