Резултати от 1 до 11 от общо 11

FTP сървър

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    156
    #1

    FTP сървър

    Налага ми се доста често да обменям големи файлове (около 300 МБ) по интернет та реших да си направя ФТП сървър, където да ги катеря тез файлчета и от там да се дърпат. Имам даже и компютър за целта - мисля че е нещо от рода на 400-500 мегахерца, но трябва да проверя. Както и да е - иска ми се ФТП-то да бъде под Линукс, но за съжаление това упражнение никога не съм го правил и затова се обръщам към Вас - бихте ли ме посъветвали за някоя дистрибуция, която да е подходяща за целта и да е сравнително лесна за настройване от лаик като мен. Прегледах темите във форума, но нищо не отговаряше точно на това което ме интересува, а за съжаление нямам и кой знае колко свободно време, за да се заровя по други форуми и сайтове... просто ми се иска да споделите и вашия опит по темата.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #2

    Re: FTP сървър

    Много общо си задал въпроса. На никого не му се пишат 50 страници обяснение. Конкретизирай.

    Ако не си пробвал никога линукс, темата ще се превърне в "най-подходящата дистрибуция за начинащи". После ще трябва да прецениш плюсовете и минусите на обсъжданите дистрибуции и да си избереш някоя. Когато я инсталираш, ще се премине към частта за ФТП.

    Ако никога не си пускал ФТП под линукс, но вече си си избрал дистрибуция, ще трябва да кажеш коя е тя, за да получиш съвети как най-лесно да инсталираш ФТП сървър от хора, които са запознати със съответната дистрибуция.

    По принцип за най-лесни за начинаещи се смятат SuSE, Fedora Core и Debian. Съвсем за начален тест се препоръчват различни "live-cd" - цялата система се стартира и работи от CD, без да изисква ползването на HDD. Най-разпространени такива live-cd са може би Knoppix и Slax. Примамлива за начинащи също е дистибуцията Ubuntu, защото от тях може да се поръча безплатно CD - просто казваш къде искаш да ти го изпратят и го получаваш легално, без да плащаш нищо.

  4. XaugyTuH
    Guest
    #3

    Re: FTP сървър

    Дистрибуцията няма значение.

  5. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    156
    #4

    Re: FTP сървър

    Цитат Първоначално публикувано от Ghost
    Много общо си задал въпроса. На никого не му се пишат 50 страници обяснение. Конкретизирай.

    Ако не си пробвал никога линукс, темата ще се превърне в "най-подходящата дистрибуция за начинащи". После ще трябва да прецениш плюсовете и минусите на обсъжданите дистрибуции и да си избереш някоя. Когато я инсталираш, ще се премине към частта за ФТП.

    Ако никога не си пускал ФТП под линукс, но вече си си избрал дистрибуция, ще трябва да кажеш коя е тя, за да получиш съвети как най-лесно да инсталираш ФТП сървър от хора, които са запознати със съответната дистрибуция.

    По принцип за най-лесни за начинаещи се смятат SuSE, Fedora Core и Debian. Съвсем за начален тест се препоръчват различни "live-cd" - цялата система се стартира и работи от CD, без да изисква ползването на HDD. Най-разпространени такива live-cd са може би Knoppix и Slax. Примамлива за начинащи също е дистибуцията Ubuntu, защото от тях може да се поръча безплатно CD - просто казваш къде искаш да ти го изпратят и го получаваш легално, без да плащаш нищо.
    Благодаря ти за изчерпателния отговор. От линукс нищо не разбирам. Нямам избрана дистрибуция и въобще не знам как се пуска фтп под линукс.

    Компютъра се оказа Целерон 466 и сега е с 96 МБ памет. Сложил съм ХР просто от любопитство дали ще тръгне - тръгва ...бавно, но върви. Ако това с линукса се окаже твърде тегаво за аматьор като мен ще го оставя на този вариант, но преди това ще пробвам и предложението на XaugyTuH - OpenBSD въпреки че и това чудо не го познавам.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,029
    #5

    Re: FTP сървър

    той се базикаше :Р няма нужда да си губиш времето.

  7. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    327
    #6

    Re: FTP сървър

    Serv-U най-добрия

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    954
    #7

    Re: FTP сървър

    Най-добрият ftp sever за Linux е "dd" от там опцията clear "all partition" :-P

  10. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    327
    #8

    Re: FTP сървър

    Уиндоуса си има ФТП сървър.

  11. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    156
    #9

    Re: FTP сървър

    Цитат Първоначално публикувано от Lukan
    Уиндоуса си има ФТП сървър.
    Би ли дал малко подробности... за което благодаря

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #10

    Re: FTP сървър

    Има си, ама по-добре не се занимавай с него - имаше дупки в сигурността, настройва се трудно в сравнение с други фтп сървъри. Иначе се инсталира от "Add/Remove Programs >> Windows Components >> Internet Information Services (IIS) >> Details >> File Transfer Protocol (FTP) Service

    А ето тук има подобна тема, където са посочени известен брой фтп-сървъри:
    http://forum.setcom.bg/index.php/topic,15225.0.html

  13. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    327
    #11

    Re: FTP сървър

    Цитат Първоначално публикувано от Lukan
    Serv-U най-добрия
    Да се самоцитирам. Това е истински висококачествен, лесен за настройка ФТП сървър.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Купувам P4 сървър
    От princebg във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 15-08-11, 11:54
  2. NAS сървър или PC файлов сървър?
    От shreker във форум Общ - хардуер
    Отговори: 10
    Последно: 05-02-09, 18:48
  3. Сървър за GTA
    От FeNoOo във форум Мрежи
    Отговори: 0
    Последно: 06-12-06, 15:21
  4. VPN сървър
    От ckk_7 във форум Мрежи
    Отговори: 3
    Последно: 25-03-05, 12:47
  5. HDD за сървър
    От spidera във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 26-04-04, 21:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе