Резултати от 1 до 6 от общо 6

Проблем с шерване на интернет при алтернативно IP

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    75
    #1

    Проблем с шерване на интернет при алтернативно IP

    Здравейте!
    Имам следният досаден проблем. Имам два компютъра, като в единия влиза интернета и с помоща на втора карта го праща към другия. Проблема е следния: Понеже доставчика ми е приятелче ми даде безплатно реално IP, но за да ползвам сървъра му (на доставчика) имам алтернативно IP, което си е на неговата мрежа. Връзката е шерната за да има нет и на другия комп. В момента в който вкарам алтернативното IP windows-a се бърка по някакъв начин и вместо да шерва през реалното IP шерва през това на мрежата на сървъра и нета на втората машина изчезва. Идеята ми е може ли по някакъв начин БЕЗ ПРОКСИ шеринга да се фиксира и проблема да се разреши. Мерси предварително

  2.  
     
  3. qni
    qni е офлайн
    Member Аватара на qni
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    337
    #2

    Re: Проблем с шерване на интернет при алтернативно IP

    като сложиш ИП-то за фрее сървъра пробвай един трейс и пинг от втория комп до реалното ИП и до някое друго ИП и кажи какво става. Дай също и резултата от "C:\>route print" изпълнен на РС-то с двете лан карти.
    Също така щом доставчика ти е приятелче кажи му да разреши достъп от реалното ти ИП до сървъра, няма да му е проблем.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    75
    #3

    Re: Проблем с шерване на интернет при алтернативно IP

    Цитат Първоначално публикувано от qni
    като сложиш ИП-то за фрее сървъра пробвай един трейс и пинг от втория комп до реалното ИП и до някое друго ИП и кажи какво става. Дай също и резултата от "C:\>route print" изпълнен на РС-то с двете лан карти.
    Също така щом доставчика ти е приятелче кажи му да разреши достъп от реалното ти ИП до сървъра, няма да му е проблем.
    На route print ми хваща всичко.
    На пинга ми хваща реалното, но не и това на мрежата, което е много странно, щото ми излиза бридж-връзката "младостлан" веднага. Все едно двете се омешват по някакъв начин и работят наполовина.

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    349
    #4

    Re: Проблем с шерване на интернет при алтернативно IP

    След като си нагласиш мрежата да шерва интернета, сложи на картата с реалното IP и другото IP от вътрешната мрежа. Това е работило, но в малко по друга ситуация и не знам дали ще проработи при теб.
    Второто IP на същата карта се въвежда на
    HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Tcpip\Parameters\Interfaces\(тук гледаш къде ти е мрежовата карта)
    След това на IPAddress, под вече съществуващия или ако си с dhcp ще има 0.0.0.0, пишеш вътрешното IP.
    Същото и за мрежовата маска SubnetMask.
    Рестартираш и казваш дали е станало.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    75
    #5

    Re: Проблем с шерване на интернет при алтернативно IP

    Цитат Първоначално публикувано от Delta1
    След като си нагласиш мрежата да шерва интернета, сложи на картата с реалното IP и другото IP от вътрешната мрежа. Това е работило, но в малко по друга ситуация и не знам дали ще проработи при теб.
    Второто IP на същата карта се въвежда на
    HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Tcpip\Parameters\Interfaces\(тук гледаш къде ти е мрежовата карта)
    След това на IPAddress, под вече съществуващия или ако си с dhcp ще има 0.0.0.0, пишеш вътрешното IP.
    Същото и за мрежовата маска SubnetMask.
    Рестартираш и казваш дали е станало.

    Не става

  7. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #6

    Re: Проблем с шерване на интернет при алтернативно IP

    В WinXP има една настройка на TCP/IP за "Alternate Configuration". Никога не съм го ползвал и не знам как работи, но винаги съм си мислел, че е предназначено за случаи като твоя.

    Local Area Connection / ... / TCP/IP / Properties
    Горе до General има Alternate Configuration


  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Шерване на интернет чрез bluetooth
    От glarus във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 16
    Последно: 09-09-07, 19:52
  2. Проблем при шерване на нет
    От xzone във форум Мрежи
    Отговори: 2
    Последно: 23-11-06, 17:07
  3. Отговори: 13
    Последно: 04-11-06, 17:11
  4. Проблем с шерване
    От niko26 във форум Мрежи
    Отговори: 4
    Последно: 02-09-04, 16:31
  5. относно шерване на интернет ...
    От kekkek във форум Мрежи
    Отговори: 4
    Последно: 21-04-04, 22:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе