Резултати от 1 до 6 от общо 6

Проблем с шерване.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    225
    #1

    Проблем с шерване.

    Проблема е следния като тръгна да шервам примерно D-то и ми показва съобщение, че не ми е вклячен някакъв сървър - An error occurred while trying to share D. The Server service is not started. The shared resource was not created at this time. Имаме си мрежа между 4 компа на който аз съм сървър, и съм им шернал нета, а сега те нямат нет и като се опитам да влезна в мрежата ми изписва че сървъра не е вклячен или нещо такова. И 4-те компа са с едни и същи ОС Win XP SP2.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    620
    #2

    Re: Проблем с шерване.

    control panel ->Network Connections ->Local Area Connection ->десен клик properties, има ли отметка пред file and printer sharing for microsoft.... ако няма сложи

  4. Member Аватара на panevdd
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    753
    #3

    Re: Проблем с шерване.

    Виж дали ти е стартирана услугата Server: Десен бутон на My Computer -> Manage. Цъкаш на + пред Services and Applications, цъкаш на Services и търсиш Server. Десен бутон върху него -> Start. За да се стартира автоматично (или ако е забранено стартирането му), цъкаш двойно върху него и в полето Startup type задаваш Automatic.

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    225
    #4

    Re: Проблем с шерване.

    Благодаря ви, panevdd точно това беше проблема беше ми изключен сървъра.

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    225
    #5

    Re: Проблем с шерване.

    Излиза ми тая грешка Generic Host Process for Win32 Services has encountered a problem and needs to close. We are sorry for the inconvenience. и пак ми спира сървъра някаква идея как да го оправя.

  7. Member Аватара на panevdd
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    753
    #6

    Re: Проблем с шерване.

    Виж дали информацията от тази страница не се отнася за твоя случай; провери за актуализации в Windows Update (включително и незадължителните) - една "кръпка" оправяше точно този проблем; сканирай РС-то за вируси... друго не се сещам.
    Добавено: разгледай и тази страница или пусни едно търсене в www.microsoft.com за server service, доста неща излизат. Провери и в Event Viewer (десен бутон на My Computer, Manage), в разделите Application и System дали няма по-подробна информация за грешката.

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем при шерване на нет
    От xzone във форум Мрежи
    Отговори: 2
    Последно: 23-11-06, 16:07
  2. проблем с шерване на папки
    От ViK във форум Windows
    Отговори: 8
    Последно: 05-09-06, 08:51
  3. Отговори: 5
    Последно: 11-06-06, 13:24
  4. Проблем с шерване
    От niko26 във форум Мрежи
    Отговори: 4
    Последно: 02-09-04, 15:31
  5. Шерване на VPN под XP
    От JMO във форум Мрежи
    Отговори: 4
    Последно: 16-06-03, 14:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе