Резултати от 1 до 14 от общо 14

Проблем с ICS на XP Pro

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    158
    #1

    Проблем с ICS на XP Pro

    Имам следния проблем. Опитвам се да си шерна връзката от ланката към модема на БТК, но когато натисна ок за промяната ми излиза следния надпис:

    An error occured while interneto connection sharing was being enabled.

    The specified service does not exist as an installed service.

    Може ли някой да ми помогне да оправя проблема, че имам много важно инфо и не ми се преинсталира уин-а.

    Благодаря предварително!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #2

    Re: Проблем с ICS на XP Pro

    Би ли обяснил какво си предприел по-точно? Другия комп с каква ОС е?

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    158
    #3

    Re: Проблем с ICS на XP Pro

    Цитат Първоначално публикувано от ru-boy
    Би ли обяснил какво си предприел по-точно? Другия комп с каква ОС е?
    Ами делкаме си нета с един съсед. Той обаче замина за през лятото и се върна сега. Аз нищо(поне за което знам) не съм променял, но няма нет. Съседа е с ХР и той. Преди ми позволяваше ICS, сега вече не ми дава и мо показва тази грешка.

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #4

    Re: Проблем с ICS на XP Pro

    Я виж дали този сервис ти е пуснат "Windows Firewall/Internet Connection Sharing (ICS)"

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    158
    #5

    Re: Проблем с ICS на XP Pro

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    Я виж дали този сервис ти е пуснат "Windows Firewall/Internet Connection Sharing (ICS)"
    Ами аз поне не виждам да върви такъв процес, гледах навсякъде, но такива имена не срешнах.

  7. XaugyTuH
    Guest
    #6

    Re: Проблем с ICS на XP Pro

    Start > Run > services.msc - тук имаше предвид да погледнеш.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    158
    #7

    Re: Проблем с ICS на XP Pro

    Така, първо да уточня, че съм с XP SP1, не е пипан от 09.2004. Този процес липсва където и да било, явно някой вирус или нещо друго директно е изтрило ключа от реджистрито. Та сега търся reg. key за този проблен, но такъв намирам само за SP2 и SP4.

  10. silverfox
    Guest
    #8

    Re: Проблем с ICS на XP Pro

    SP4? Това е интересно...
    Та точното име на процеса, както каза Julian е "Windows Firewall/Internet Connection Sharing (ICS)". Ако го нямаш, значи липсва по една или друга причина. Опитай с Restore на Windows-a. Мисля че това ще е най-безболезнено за теб.
    Иначе това е executable command за процеса:
    C:\WINDOWS\system32\svchost.exe -k netsvcs
    но едва ли ще тисвърши работа. Според мен грешката е в нещо повече от липсващ registry key.

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    158
    #9

    Re: Проблем с ICS на XP Pro

    Цитат Първоначално публикувано от silverfox
    SP4? Това е интересно...
    Та точното име на процеса, както каза Julian е "Windows Firewall/Internet Connection Sharing (ICS)". Ако го нямаш, значи липсва по една или друга причина. Опитай с Restore на Windows-a. Мисля че това ще е най-безболезнено за теб.
    Иначе това е executable command за процеса:
    C:\WINDOWS\system32\svchost.exe -k netsvcs
    но едва ли ще тисвърши работа. Според мен грешката е в нещо повече от липсващ registry key.
    Има лекарство за тази болест, но то е само за XP Pro SP2. За съжаление след 2 часа ровене открих инфо само за SP2, явно никой вече не се занимава с най-дъртия виндоус. За мен остава само варианта да сваля SP2 и да го сложа. Ако някой има по-добра идея да каже.

    Мерси за отговорите

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    957
    #10

    Re: Проблем с ICS на XP Pro

    Мисля, че най-доброто и най-бързото, коeто можеш да направиш е наистина да си сложиш SP2.
    Само не разбрах за какъв SP4 ставаше въпрос в един от постовете ти, мисля, че и silverfox попита.

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #11

    Re: Проблем с ICS на XP Pro

    Ами сложи си СП2. Какъв ти е проблема.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    327
    #12

    Re: Проблем с ICS на XP Pro

    Сложи едно елементарно прокси и не си повреждай уиндоуса със СП2.

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    158
    #13

    Re: Проблем с ICS на XP Pro

    Lukan, слагането на SP2 беше по-лесно от слагане на прокси и с него елиминирах проблема.

    Благодаря на всички!!!

  17. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    33
    #14

    Re: Проблем с ICS на XP Pro

    Лукане, как точно ще си повреди уиндоуса ако ползва СП2 ? Дори в най-лошия случай , сп2 излезе август 2004 , мислиш ли 4е за 2+ години не са му фикснали всичко? не искам да се заяждам, просто се чудя що за съвети се дават понякога ... все едно да кажеш - абе ползвай си вин2000 , не си цапай пс-то с ХП

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе