Резултати от 1 до 5 от общо 5

Свързваже на безжичен принтер към LAN

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    36
    #1

    Свързваже на безжичен принтер към LAN

    Здравейте,
    Налага ми се безжично да свържа принтер към мрежата в офиса, така че да се "вижда" от всички компютри в нея. Как да стане и какъв хардуер ми трябва?
    уточнение:принтера е безжичен, портативен.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    786
    #2

    Re: Свързваже на безжичен принтер към LAN

    A принтера е ааа... Модел е ааа... Ей сетих се прочети му ръководството за ползване!



    Послепис: Виж какво пише в сигнатурата ми!

    Bluetooth принтер може да се добави и по този начин.(Има и други) Отворете Control Panel, Printers and Other Hardware, после изберете Wireless Link (отваря се диалогов прозорец), раздел Blootooth. Ако устройството липсва в списъка, изберете Add и следвайте инструкциите на екрана. В случай, че устройството си е там, проверете състоянието му (status). Ако състоянието е Last Seen, значи устройството трябва да е използваемо. Ако се променя между Authenticate и Connected, то в момента протича обмен между компютъра и устройството. Щракнете на Properties, Services и изберете Drivers for Device, после изключете отметката пред устройството и потвърдете с OK. Повторете същото, но този път включете отметката.
    За съжаление, подкарването на Bluetooth е малко на късмет. Microsoft предлагат в библиотеката си статия “How to troubleshoot Bluetooth detection and connectivity problems in Windows XP Service Pack 2” (Отстраняване на проблеми по откриване и свързване по Bluetooth). Но тя е твърде обемна, за да се включи тук, можете да я прочетете на адрес http://support.microsoft.com/kb/883258

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    36
    #3

    Re: Свързваже на безжичен принтер към LAN

    Колега, благодарско за отговора. Но проблема ми е по скоро практически как да се изгради безжичното свързване на принтера, така че да го "видя" през лана? Видя ли го, правя му един айпи порт, закачам го на него и си решавам проблема. Обаче свързването не ми е много ясно - безжичен рутер или акцеспоинт ми трябва, как да го закача него към LAN-a, какъв да е мрежовия сегмент на безжичната мрежа - еднакъв или различен от тази на кабелната /LAN/ ?

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    520
    #4

    Re: Свързваже на безжичен принтер към LAN

    Та какъв е принтера?

  6. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    786
    #5

    Re: Свързваже на безжичен принтер към LAN

    Пак ни оставяш да гадаем на боб или кафе, но ето примерно ръководство за вързване в мрежа на

    Wiriless network printer DJ6800 серия .

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 12
    Последно: 09-04-13, 15:23
  2. безжичен рутер
    От hristoslav2 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 33
    Последно: 03-01-09, 20:58
  3. Безжичен интернет
    От georgikirchev във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 05-08-08, 00:44
  4. Безжичен рутер
    От bk във форум Общ - хардуер
    Отговори: 12
    Последно: 01-01-06, 22:08
  5. Опазване на безжичен нет
    От selavi във форум Мрежи
    Отговори: 3
    Последно: 09-02-05, 12:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе