Резултати от 1 до 13 от общо 13

Безжичен рутер

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. bk
    bk е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    19
    #1

    Безжичен рутер

    Здравейте,


    искам мнение за безжичен рутер с 4 лан порта. Кои са стабилните модели и къде ги продават.

  2.  
     
  3. Io
    Io е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    445
    #2

    Re: Безжичен рутер

    До колко пари?

  4. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    786
    #3

    Re: Безжичен рутер

    Ако търсиш нещо евтино и вършешто работа виж тук:
    http://www.comelsoft.com/product.php...&title=linksys

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #4

    Re: Безжичен рутер

    Преди да купиш линксис полгедни форумите в които много хора се оплакват точно от прехвалените линксис. Може да имат емблемата на циско, но са си най обикновенни китайски боклуци, при това скъпи.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    117
    #5

    Re: Безжичен рутер

    Още един глас против Линксис - много скапана техника

  7. Senior Member Аватара на Kayso
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    2,092
    #6

    Re: Безжичен рутер

    Аре аре, Каньон щото не са китайски боклуци !

    Линксис са ми и двата рутера и преди да сте работили с такива не ги плюйте

    Пич - каквото ида вземеш все ще случиш, при тези техника боклуци няма. Просто гледай, да не е някоя куча марка и да е на добра цена за теб.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    117
    #7

    Re: Безжичен рутер

    Ами аз съм с такъв "Боклук" в момента и слава богу, че тия дни ще имам щастието да се отърва от него завинаги. И повече няма и да помислям за Линксис.
    Въпреки това, всеки е в правото си да се "набутва" с каквото пожелае - избора си е изцяло негов. Аз просто изказвам мнение и споделям опит.


    Между другото, пробвал съм и рутери Каньон - с изключение на един малко досаден бъг (който обаче явно беше от моя страна, защото само моя компютър страдаше от този ефект) работят задоволително. И връзката не се дропва 4-5 пъти в денонощието, както при Линкис-а.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    137
    #8

    Re: Безжичен рутер

    Преди седмица върнах един WRT54GS на Линксис. Причините:
    - в затворено пространство се губеше връзката след петнадесетия метър, може би заради факта, че става дума за стара сграда с доста дебели стени, или пък картата ми не е хубава(NETGEAR MA521).
    - Дори и да съм наблизо(на метър например) до рутера, качеството на връзката стигаше най много до 90%
    - При най-малко разместване на лаптопа ми, връзката се губеше
    Не бих обобщил че Линксис като цяло са боклуци, щото тва е първия В-Лан рутер, който пробвам. Знам ли, може би това са нормални болести за тоя ценови клас рутери.

  11. bk
    bk е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    19
    #9

    Re: Безжичен рутер

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    Преди да купиш линксис полгедни форумите в които много хора се оплакват точно от прехвалените линксис. Може да имат емблемата на циско, но са си най обикновенни китайски боклуци, при това скъпи.
    Имал съм досега два рутера на линксис и никога повече няма да имам такъв! Тотален боклук.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    23
    #10

    Re: Безжичен рутер

    Моят съвет е да си вземеш D-Link
    http://www.dlink.com/products/?model=DI-524
    имам такъв и съм много доволен, дава много добро покритие и е лесен за конфигуриране.
    пускал съм също Airlink, Motorola и Belkin
    Belkin също са много добри но са по-скъпи.
    имай на предвид че при някои квартални лан доставчици неможе да се пусне рутер направо на техния кабел, независимо че можеш да клонираш мак адреса . . .

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #11

    Re: Безжичен рутер

    Цитат Първоначално публикувано от grossmaul
    Преди седмица върнах един WRT54GS на Линксис. Причините:
    - в затворено пространство се губеше връзката след петнадесетия метър, може би заради факта, че става дума за стара сграда с доста дебели стени, или пък картата ми не е хубава(NETGEAR MA521).
    - Дори и да съм наблизо(на метър например) до рутера, качеството на връзката стигаше най много до 90%
    - При най-малко разместване на лаптопа ми, връзката се губеше
    Не бих обобщил че Линксис като цяло са боклуци, щото тва е първия В-Лан рутер, който пробвам. Знам ли, може би това са нормални болести за тоя ценови клас рутери.
    Картата ти е въобще не е лоша, даже е много хубава. NETGEAR е хубава марка, но не се продава в БГ. А по отношение на дебелите стени: и аз съм в стара сграда с дебели стени и това въобще не е проблем. Специално го тествах как ше работи един д-линк като се качи на 5-тия етаж, а аз съм на втория. Ами работеше. А това че ти е стигал сигнала най много до 90% нищо незначи. Между другото вързката е най добра когато двете устройства са не едно до друго а на разтояние от няколко метра.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    786
    #12

    Re: Безжичен рутер

    При вида на разгорелият се спор при мен Linksys си работи нормално. Също така е нормално и за всяка техника да има за и против .

    А тук http://www.linksysinfo.org/ има и доста благинки за Linksys и могат да се намерят и отговори на някой проблеми свързани с тях.

  16. bk
    bk е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    19
    #13

    Re: Безжичен рутер

    Цитат Първоначално публикувано от DoRa
    При вида на разгорелият се спор при мен Linksys си работи нормално. Също така е нормално и за всяка техника да има за и против .

    А тук http://www.linksysinfo.org/ има и доста благинки за Linksys и могат да се намерят и отговори на някой проблеми свързани с тях.
    О, да. Освен благинки има и доста "благи" думи. Най-готиното качество на linksys е многообразието от фърмуеър, който можеш да заредиш. Обаче попаднеш ли на бъгава бройка, съчетано с ****** отношение на комелсофт към рекламацийте можеш спокойно да се гръмнеш.


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 12
    Последно: 09-04-13, 15:23
  2. Безжичен рутер/адаптер 50/30 лв.
    От get във форум Продава
    Отговори: 2
    Последно: 27-04-10, 12:25
  3. безжичен рутер
    От hristoslav2 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 33
    Последно: 03-01-09, 20:58
  4. M-Tel HomeBox и безжичен рутер
    От nickzl във форум Мрежи
    Отговори: 3
    Последно: 11-10-08, 22:13
  5. Препоръка за безжичен рутер!
    От teoget във форум Технологии
    Отговори: 3
    Последно: 02-10-08, 13:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе