Резултати от 1 до 5 от общо 5

ВЕЛИК АДМИНИСТРАТАР

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    13
    #1

    ВЕЛИК АДМИНИСТРАТАР

    Здравейте. Казуса е следния : Преди време 3 ма съседи си купихме рутерче Linksys BEFSR 41 v4 с простичката цел да си делим нета. Със пълно единодушие бях обявен за "Велик администратор" - т.е трябваше да създам прежата и да я конфигурирам . Аз съм и единствения който има достъп до рутера и неговите настройки. Всичко почна нормално но само след няколко дни почуствах че едно от IP тата - когато се включи , обсебва целия трафик. С лека почуда и раздразнение "Вел.А-р" почна да ровичка по настройките на рутера и да ограничава скоростта по Физически порт , по MAK и по квот се сетих. Да ама НЕ. Положението не се променя. Каква беше тъгата ми когато срещнах съседа с въпросното IP и той весело ме попита:"Как е НЕТА комши?" "Ми ОК " викам му, а всъщност мисля : "са вече ти дръпнах кабело" .Е разбира се не го направих. Та ако някой знае за кво моля ви се става въпрос ,нека да помогне.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    620
    #2

    Re: ВЕЛИК АДМИНИСТРАТАР

    ограничи сесийте на торент клиента на съседа си,прави прекалено много сесий и рутера се сдухва

    това Тук трябва да ти помогне
    друго което се сещам е съседа да е гепил някой червей

  4. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #3

    Re: ВЕЛИК АДМИНИСТРАТАР

    Цитат Първоначално публикувано от argen
    Здравейте. Казуса е следния : Преди време 3 ма съседи си купихме рутерче Linksys BEFSR 41 v4 с простичката цел да си делим нета. Със пълно единодушие бях обявен за "Велик администратор" - т.е трябваше да създам прежата и да я конфигурирам . Аз съм и единствения който има достъп до рутера и неговите настройки. Всичко почна нормално но само след няколко дни почуствах че едно от IP тата - когато се включи , обсебва целия трафик. С лека почуда и раздразнение "Вел.А-р" почна да ровичка по настройките на рутера и да ограничава скоростта по Физически порт , по MAK и по квот се сетих. Да ама НЕ. Положението не се променя. Каква беше тъгата ми когато срещнах съседа с въпросното IP и той весело ме попита:"Как е НЕТА комши?" "Ми ОК " викам му, а всъщност мисля : "са вече ти дръпнах кабело" .Е разбира се не го направих. Та ако някой знае за кво моля ви се става въпрос ,нека да помогне.
    Неприятен случай, но може да се oправи като си ъпгрейднете рутера с такъв дето има QoS функция и отам може да разделиш каквото влиза от БтК по равно за да е справедливо, иначе може да се договорите и да пуснете по 10 торнета с останалите трима и да върнете въпроса "как ти е Интернета", ако пак не се усети - резни го ... и е добре да се договаряте за такива неща предварително ...

  5. Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    796
    #4

    Re: ВЕЛИК АДМИНИСТРАТАР


    ВЕЛИК АДМИНИСТРАТАР

    Според мен се пише администратОр.

  6. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #5

    Re: ВЕЛИК АДМИНИСТРАТАР

    Няма да се спускам в конкретика и да говоря за посоченич модел рутер, само че спомена че принципно моделите с които съм се сблъсквал нямат функция за "разделяне, ограниваване, разпределяне..." на трафика, или ако има тя е на много ниско ниво и в повчето случай (както доколкото разбирам и в този) почти не върши работа...
    Все пак обаче трябва да се има в предвид, че функцията на рутера е да РУТИРА(разпраща, насочва...) интернета а не да го ограничава. За ограничение се използва шейпър... Така че ако искаш хубавао рутиране с лимитиране на интернет, разпределяне (по-равно или не) и разни други екстрички просто си правиш рутер и си го конфигурираш така че да ти върши работа...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Велик ден щеше да е днес (HL2 Tears)
    От DJ във форум ИГРИ
    Отговори: 5
    Последно: 02-10-03, 16:18

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе