Резултати от 1 до 8 от общо 8

LAN и ADSL

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    85
    #1

    LAN и ADSL

    Имам едно такова питане.. Искам да си разделя връзката на бТК АДСЛ-а на 2 компютъра и същевременно да направя лан връзка с още 4 компютъра в съседство но само ЛАН (без интернет)! Дали ще се размина само с switch или ще трябва и още нещо?
    Рових из форума и наистина има писано по темата но.. в крайна сметка не можа да ми се изясни.. кое и как.

    Още нещо - имам един модем - Sagem LIVEBOX f@st 3202 (mathieu.marcantoni.perso.cegetel.net/livebox_EN.pdf) - който е настроен от France Telecom. И се чудя дали той може да се ползва като рутер.

    Не знам дали обясних както трябва, да се надяваме да можете да помогнете!

    Благодаря предварително!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #2

    Re: LAN и ADSL

    За съжаление няма да можеш да си ползваш модема/рутера от франс телеком, освен ако не убедиш БтК да си вкара параметрите вътре (което граничи с абсурда, щото те едва научиха ЗТХ ...) входящата връзка на Саджема е ДСЛ и няма функция да вкараш Мрежов кабел за WAN connection. Иначе трябва да му намериш бутона за рисет и да му изтриеш настройките от Франс Телеком...

  4. HD
    HD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    271
    #3

    Re: LAN и ADSL

    Ми най-евтино ще ти излезне с 3 лан карти - на едната връзваш входящия Интернет (от АДСЛ-а), на втората връзваш ВТОРИЯ компютър, който ще ползва интернет, като при шеринга даваш да дава интернет на тази втората лан карта, и на третата лан карта връзваш един 5 портов суич, към който пък връзваш останалите компютри, които няма да ползват нет, ами само мрежичка ще имат с тебе.
    Иначе по-интелигентно ще стане ако използваш рутер - във Ван порта връзваш АДСЛ-а, и на лан портовете връзваш компютрите, само че в момента не мога да се сетя как точно бяха настройките кой да има и кой да няма нет (по-евнитите рутери май нямат такива настройки мисля).

    Успех!

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    85
    #4

    Re: LAN и ADSL

    сега искам да попитам какви трябва да са настройките на лан картите за да може да има нет между двата компютъра че или единия или другия има само нет. или някаква програма трябва да използвам не знам .

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    11
    #5

    Re: LAN и ADSL

    Цитат Първоначално публикувано от dash
    За съжаление няма да можеш да си ползваш модема/рутера от франс телеком, освен ако не убедиш БтК да си вкара параметрите вътре (което граничи с абсурда, щото те едва научиха ЗТХ ...) входящата връзка на Саджема е ДСЛ и няма функция да вкараш Мрежов кабел за WAN connection. Иначе трябва да му намериш бутона за рисет и да му изтриеш настройките от Франс Телеком...
    France Telecom ?
    Бих казал CHINA TELECOM все пак ZTE831 and 832 са китайски.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    11
    #6

    Re: LAN и ADSL

    Цитат Първоначално публикувано от Bvlgari
    Имам едно такова питане.. Искам да си разделя връзката на бТК АДСЛ-а на 2 компютъра и същевременно да направя лан връзка с още 4 компютъра в съседство но само ЛАН (без интернет)! Дали ще се размина само с switch или ще трябва и още нещо?
    Рових из форума и наистина има писано по темата но.. в крайна сметка не можа да ми се изясни.. кое и как.

    Още нещо - имам един модем - Sagem LIVEBOX f@st 3202 (mathieu.marcantoni.perso.cegetel.net/livebox_EN.pdf) - който е настроен от France Telecom. И се чудя дали той може да се ползва като рутер.

    Не знам дали обясних както трябва, да се надяваме да можете да помогнете!

    Благодаря предварително!
    Виж сега,ако си на БИЗНЕС тарифа ,мрежовата ти маска я конфигват 24битова(255.255.255.0),от там можеш да вържеш 252 компа със суич или хъб.
    Ако си на Безкрай,маската ти е 30 битова(255.255.255.252)
    Не става със суич.Само с рутер в този случай.
    Ако си ресетнеш модема,освен да се обадиш в хелпдеск да ти налеят настройките на ново,щото че има
    pinging 212.39.90.42 -Dest.Hpst Unreachable
    като ти ги налеят ще имаш пинг,но ще ти отваря само май контакт,треа да се активираш.
    И тогава си ОК.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    312
    #7

    Re:LAN и ADSL

    Цитат Първоначално публикувано от Bvlgari
    Имам едно такова питане.. Искам да си разделя връзката на бТК АДСЛ-а на 2 компютъра и същевременно да направя лан връзка с още 4 компютъра в съседство но само ЛАН (без интернет)! Дали ще се размина само с switch или ще трябва и още нещо?
    Рових из форума и наистина има писано по темата но.. в крайна сметка не можа да ми се изясни.. кое и как.

    Още нещо - имам един модем - Sagem LIVEBOX f@st 3202 (mathieu.marcantoni.perso.cegetel.net/livebox_EN.pdf) - който е настроен от France Telecom. И се чудя дали той може да се ползва като рутер.

    Не знам дали обясних както трябва, да се надяваме да можете да помогнете!

    Благодаря предварително!
    Вземаш един Linksys WRT54GL,слагаш му Tomato и през един суич свързваш всички компютриЗза тези 4 компютъра,дето не искаш да имат нет,ги слагаш в Access Restriction и им забраняваш интернета.

  10. Moderator Аватара на periel
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    409
    #8

    Re:LAN и ADSL

    Жоро, некрофил такъв. Виж от кога е темата

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. БТК ADSL Еye
    От Delta1 във форум Мрежи
    Отговори: 0
    Последно: 06-06-08, 23:56
  2. LAN или БТК ADSL
    От argen във форум Мрежи
    Отговори: 5
    Последно: 25-10-06, 22:18
  3. БТК ADSL - LAN?
    От ggbg във форум Технологии
    Отговори: 3
    Последно: 12-01-06, 13:44
  4. ADSL БТК
    От Cvetanov във форум Технологии
    Отговори: 8
    Последно: 10-03-05, 22:30
  5. ADSL от БТК
    От stoianp във форум Мрежи
    Отговори: 1
    Последно: 17-02-04, 21:49

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе