Резултати от 1 до 6 от общо 6

LAN или БТК ADSL

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    13
    #1

    LAN или БТК ADSL

    Ползвам квартален нет по WARELESS ,после с рутер деля на три компа.Средно 3 - 4 пъти седмично връзката изчезва за по няколко часа по вина на доставчика. Скоростта ми на теглене е около 100 KB. Питам дали ADSL не е по надежден и ще създава ли проблеми с рутирането пък бил той и със скорост 64 KB. Би ли споделил някой своя опит ?

  2.  
     
  3. KTT
    KTT е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    531
    #2

    Re: LAN или БТК ADSL

    Според мен АДСЛ е един от най-надежните в България начини за достъп до Интернет. За около 2 г. имам около 3-4 половинчасови прекъсвания. Няма обаче фри фтп, но торентите за това пък си вървят без проблем. Относно деленето на N компа също не би следвало да има проблем а и има доста теми за това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #3

    Re: LAN или БТК ADSL

    Тия дни АДСЛ 512 безкрай ще бъде вече 1024 безкрай за скромната сума от 31 лв , но с 2 г. договор
    Пренасочването към други комп. става с рутер или с втора ланка !
    от 6м имам две прекъсвания- едно заради провреда ( 1 час макс ) и другото заради наглец който си пренасочл трафика ( хакна ни рутера - но от БТК затвориха всичко което не ни трябва и вече е ок )

  5. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    994
    #4

    Re: LAN или БТК ADSL

    Ако си в провинцията решението е АДСЛ. В София обаче много хора се оплакват и има защо. Приятели с чиито машини съм се занимавал говорят за занижаване на качеството на услугата в сравнение с миналата година. Последно единият от тях мина от тарифа 1Мб на 2 при това без никаква видима/осезаема разлика. За сравнение при подобна миграция в Дубай(безплатен ъпгрейд от 512кб на 1Мб) скоростта на теглене скочи двойно. В същия момент докато съм в Бургас(512к) нямам никакви проблеми нито с теглене нито с уеб, скайп и прочее.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    13
    #5

    Re: LAN или БТК ADSL

    Прочетох туй-онуй по темата и за да се убедя че съм разбрал го обобщавам : Домашните пакети не получават статично IP а бизнес абонатите - да. Независимо от липсата на статично IP домашните пакети могат да делят нета с един простичък хардуерен рутер ? Има ли някакви тънкости по настройките на рутера т.е каква е разликата в настройката на рутера когато получава динамично от случая със статично IP ?

  7. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #6

    Re: LAN или БТК ADSL

    Никаква.
    Защото при бизнес-пакетите IP-адреса остава в модема и всичко след модема изглежда по един и същи начин (когато има малък хардуерен рутер).
    Нема се плашиш.

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Бтк ADSL
    От summer във форум Технологии
    Отговори: 73
    Последно: 05-07-11, 18:40
  2. БТК ADSL Еye
    От Delta1 във форум Мрежи
    Отговори: 0
    Последно: 06-06-08, 23:56
  3. БТК ADSL - LAN?
    От ggbg във форум Технологии
    Отговори: 3
    Последно: 12-01-06, 13:44
  4. ADSL БТК
    От Cvetanov във форум Технологии
    Отговори: 8
    Последно: 10-03-05, 22:30
  5. ADSL от БТК
    От stoianp във форум Мрежи
    Отговори: 1
    Последно: 17-02-04, 21:49

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе