Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 27 от общо 27

Странен проблем с интернет!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    84
    #16

    Re: Странен проблем с интернет!

    Ето повече информация
    http://store1.data.bg/crazyteamm/2222/
    Изтеглих DU Meter и той показва трафик между 500кб/с и 3мб/с

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #17

    Re: Странен проблем с интернет!

    Цитат Първоначално публикувано от Slero
    Тази подробност не ми е известна. Всеки клиент ли се държи по този начин?
    Нямам представа дали всички - не съм се запознавал със спецификацията и съответно не зная дали е заложено като поведение. Съмнявам се. По-скоро някои от по-разпространените клиенти правят така. Този ефект съм го забелязал при мен - хостове, които са теглили се опитват да се свързват отново.

    Размишления на тема: ако предположим, че клиентите получават информаия за peer-ите при обновяване на информацията с тракера, излиза, че е нормално в пределите от няколко минути до няколко часа да има peer-и, които разполагат със стара и невярна информация за това кой все още е онлайн.

    Повтарям, че това е само предположение.

  4. Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    620
    #18

    Re: Странен проблем с интернет!

    а ако не му е отворен порт 18476 в рутера кво друго да му дава

    намери си модела в линка от долу и си оправи настройките в рутера

    http://www.portforward.com/english/a.../Utorindex.htm

  5. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    954
    #19

    Re: Странен проблем с интернет!

    Цитат Първоначално публикувано от kobra
    Ето повече информация
    http://store1.data.bg/crazyteamm/2222/
    Изтеглих DU Meter и той показва трафик между 500кб/с и 3мб/с
    Нямам интерес към темата повече :-))))

    Вирусясал си така, че ми е чудно как успяваш да работиш с тоя комп ;-)

  6. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #20

    Re: Странен проблем с интернет!

    Няма ли начин да ги накараш тия пиъри да те "забравят" ? Имам впредвид, че те може би вече са изтеглили нещо до половината и сега се опитват да изтеглят останалата част. И евентуално ти да им покажеш (някак си), че тая останала част вече не съществува. Или ако съществува и искаш да им я дадеш - дай им я.

  7. Senior Member Аватара на Bibi
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    2,757
    #21

    Re: Странен проблем с интернет!

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS
    Няма ли начин да ги накараш тия пиъри да те "забравят"?...
    Според мен най-естественият начин да ги накараш да те забравят, е да кажеш това на тракера.
    Което става като си включиш клиентската програма и изтриеш от нея торент-файлчетата.

    При мен стана и когато просто ги преместих в друга директория и след това програмата не успя да си ги намери.

    Иначе всеки път потвърждаваш, че разполагаш с търсения файл, а едновременно с това отказваш да им го даваш. И естествено, те ще ти досаждат.

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    1,083
    #22

    Re: Странен проблем с интернет!

    Цитат Първоначално публикувано от IvO™
    Кажи на доставчика ти да ходи да се гръмне некъде...
    Какво го бърка него ти какво ще ползваш?
    аз казвам същото!



    дословно !


  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    84
    #23

    Re: Странен проблем с интернет!

    Цитат Първоначално публикувано от d-rRoss
    Нямам интерес към темата повече :-))))

    Вирусясал си така, че ми е чудно как успяваш да работиш с тоя комп ;-)
    Хубаво ще го преинсталирам Уиндоуса за втори път. Като успея утре да му кача програми ще продължим по темата.
    Моят Биткомет не работи и няма връзка с който и да е тракер. Няма начин техните торент клиенти още да опитват да изтеглят нещо от мен при положение че аз не сийдвам нищо и тракера не ме отчита.
    А и няма хора които един месец да си държат компютрите пуснати и да чакат някакъв файл, на който могат да намерят алтернатива.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #24

    Re: Странен проблем с интернет!

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS
    Няма ли начин да ги накараш тия пиъри да те "забравят" ? Имам впредвид, че те може би вече са изтеглили нещо до половината и сега се опитват да изтеглят останалата част. И евентуално ти да им покажеш (някак си), че тая останала част вече не съществува. Или ако съществува и искаш да им я дадеш - дай им я.
    Когато един ден си играх с това явление (в моя случай със сигурност ставаше дума за пиъри, които искат да се връзват да теглят), достатъчно беше да им се изпрати обратно RST пакет и преставаха с опитите.

  12. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    160
    #25

    Re: Странен проблем с интернет!

    Частта с трафика генериран от торент пиърите мисля че се дължи на trackerless технологиите като DHT и/или peer exchange. При включен DHT известно време след като си теглил даден торент, други пиъри се опитват да се свържат с теб. Твоят клиент им отговаря че няма такъв торент, след което другия трябва да се откаже. В случай че рутера ти спира заявката, торент клиента на пиъра продължава да пита и затова виждаш тези неща в лога си.

    Този трафик обаче е изключително малък, доколкото помня от моите експерименти под мегабайт на ден. При всички случай не може той да е виновен за това, което се вижда на графиката.

    Иначе мисля че спокойно може да изключиш DHT, поне докато още има български торент тракери. На мен ми се е налагало да го включвам за торенти, които имат много малко пиъри.

    Между другото, как си успял да накараш Task Manager-а да изглежда така?

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #26

    Re: Странен проблем с интернет!

    Аз попрегледах спецификацията по диагоналната система. Определено тракерът задължително трябва да изпрати в отговора си до клиента интервала, през който се извършва обновяването на информацията. Интервалът не се спазва от клиента, само в случай на "събитие" - примерно да приключи свалянето. Предполагам, че големите тракери задават интервал със стойност поне няколко часа, защото в противен случай към тях ще има милиони заявки в минута. На база това предположение за голям интервал опитите за свързване придобиват логично обяснение.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    114
    #27

    Re: Странен проблем с интернет!

    Цитат Първоначално публикувано от peshos
    ...
    Между другото, как си успял да накараш Task Manager-а да изглежда така?
    http://www.prnwatch.com/prio.html


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Отговори: 4
    Последно: 05-11-11, 17:02
  2. Странен проблем Win 7
    От beretta92sd във форум Windows
    Отговори: 29
    Последно: 13-08-11, 08:01
  3. Отговори: 1
    Последно: 07-06-09, 20:10
  4. Странен проблем
    От bx във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 14-02-06, 17:59
  5. Странен проблем
    От Whiskey във форум Windows
    Отговори: 2
    Последно: 04-07-05, 18:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе