Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 18

Интернет доставчици за гр. Варна

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Philippines
    Мнения
    328
    #1

    Интернет доставчици за гр. Варна

    Моля модераторите да ме извинят,но не знаех в кой раздел да пусна запитването си.

    Утре заминавам за Варна и ще се наложи да пуснем нет на сина ми. Не познавам добре града а и нямам представа за нет доставчиците.... Ще съм много благодарен ако някой от Варна ми даде някаква имформация за нет доставчици ако даде и тел. за връзка с тях ще ми помогне в този труден за мен момент...

    Благодаря на отзовалите се.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #2

    Re: Интернет доставчици за гр. Варна

    Ами ти най-важното си пропуснал. Не си казал къде точно ще пускаш нет. Единия вариант е BTK. Други доставчици са Спектрумнет(www.pro-lan.net), Houmlan(www.metronet.bg). Спектрума май имат най голямо поктитие и нета им е по-качествен от този на Хоумлан. Има и много малки доставчици, разни зали за интернет. Ако става въпрос за крайните квартали на Варна идея си няма кое е най актуално там. Ааа, също и кабелните телевизии предлагат нет по кабелмата си мрежа с кабелен модел. Виж www.mnet.bg

  4. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Philippines
    Мнения
    328
    #3

    Re: Интернет доставчици за гр. Варна

    Вярно.че не съм казал къде се намира,но и аз още незнам точно къде.... На около 10 мин. път пеша от ж.п. гара е.... Ще погледна дадените адреси..... Благодаря

  5. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #4

    Re: Интернет доставчици за гр. Варна

    Според мен най-добрият вариант за Варна е бТК. Спектъра предлагат прилични скорости но имат много проблеми с мрежите и често нета им е "тука има , тука няма". Homelan са бледо копие на софийският доставчик.Има и няколко "по-квартални" като "Интербилд" предлагащи 1 мегабит международен+ 5 мегабита пиъринг на лудата цена от 35 лева ( В кой век живеем?!?! И ква е тая цена) или "Рутил" които имат добър нет ама страдат от кофти изградената си мрежа с кабели между блоковете и много проблеми след всяка буря.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #5

    Re: Интернет доставчици за гр. Варна

    БТК - то други доставчици на Интернет във Варна май няма

    Сега чета и поста ти - квартирка? Може би няма да стане БТК ... ... виж дали там няма безжично нещо чух че не били лоши цените вече

  7. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Philippines
    Мнения
    328
    #6

    Re: Интернет доставчици за гр. Варна

    Благодаря Ви ..... Ще видим.... Лошото е ,че няма тел.пост и БТК маи поради тази причина отпада

  8.  
     
  9. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #7

    Re: Интернет доставчици за гр. Варна

    Бягай далеч от Homelan, мсат, и интербилд. Имам много познати които си патят от тях.
    лично аз съм на Рутил от няколко години. Проблемите за който говори stenly при мен ги няма и никога не ги е имало.... главния аксес пойнт е на покрива на блика, а кабелите лично съм ги прекарвал вътре в блока - има няколко защити от мълнии. Никока не съм си изклучвал кабела , даже и в най-големите бури.
    За бтк... то хубаво, ама зависи в коя част на града си и каква е мрежата на бтк там....че като знам какви райони има , а освен това има и договор....

  10. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Philippines
    Мнения
    328
    #8

    Re: Интернет доставчици за гр. Варна

    Цитат Първоначално публикувано от Pat
    Бягай далеч от Homelan, мсат, и интербилд. Имам много познати които си патят от тях.
    лично аз съм на Рутил от няколко години. Проблемите за който говори stenly при мен ги няма и никога не ги е имало.... главния аксес пойнт е на покрива на блика, а кабелите лично съм ги прекарвал вътре в блока - има няколко защити от мълнии. Никока не съм си изклучвал кабела , даже и в най-големите бури.
    За бтк... то хубаво, ама зависи в коя част на града си и каква е мрежата на бтк там....че като знам какви райони има , а освен това има и договор....
    За Рутил можеш ли да ми дадеш тел. за връзка с рях

  11. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #9

    Re: Интернет доставчици за гр. Варна

    Мога , но не съм сигурен за този район за който казваш дали имат покритие....но заповядай:
    www.rutil.net

  12. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Philippines
    Мнения
    328
    #10

    Re: Интернет доставчици за гр. Варна

    Доста им дебели цените а и инсталационна такса.

    Неограничен достъп
    Пакетите важат за ЕДИН компютър.

    * Скорост на достъп до 384 KBits* - 26 лв.


    * Скорост на достъп до 768 KBits* 30 лв.



    * Скорост на достъп до 1024 KBits* - 45 лв.


    Инсталационна такса - 30 лв
    ПРОМОЦИЯ - ПЛАТЕТЕ 4 МЕСЕЧНИ ТАКСИ ПО ИЗБОР И СТАНЕТЕ НАШ АБОНАТ БЕЗПЛАТНО!

  13. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #11

    Re: Интернет доставчици за гр. Варна

    Да, такива са цените... не са от най-ниските, а това за единия компютър е само... теоритично...никой не те следи ако ти самия не поискаш това по някаква причина.
    Съотношението Download/Upload e 2:1 за домашни и 1:1 за бизнес.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #12

    Re: Интернет доставчици за гр. Варна

    Ползвах Рутил допреди няколко месеца и бях доволен, но поради смяна на жилището се наложи да сменя и доставчика, поради липса на покритие на Рутил в новия район. Минах на Интербилд, поради това, че с една инсталационна такса (40 лв) можеш да имаш едновременно и интернет, и телефонна линия, но съм страшно разочарован от качеството и скоростта на нета, а и на телефонната линия, а и цените им са по-солени от тези на Рутил. Не изтраях и минах на бТК. Така, че потвърждавам Pat - за Варна - или Рутил, или бТК, ако търсиш добър нет.

  16. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #13

    Re: Интернет доставчици за гр. Варна

    Рутил мисля, че нямат поктитие в района (на 10 минути от автогарата). Спектрума напоследък нямат много прекъсвания. При не прекъсванията са предимно по вина на енергото, но това си е в зависимост от района. С пускането на оптиката нещата се подобряват. За инатербилд, много са зле. БТК-то става, но се сключва дългосрочен договор. На спектрума няма инсталационна такса, ако предплатиш за 4 месеца, а и те предлагата телефони, но незнам какви са им цените на разговорите.

  17. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #14

    Re: Интернет доставчици за гр. Варна

    @Julian
    Цитат Първоначално публикувано от milenk
    Вярно.че не съм казал къде се намира,но и аз още незнам точно къде.... На около 10 мин. път пеша от ж.п. гара е.... Ще погледна дадените адреси..... Благодаря
    ....на 10 минути от автогарата e най-доброто покритие на Рутил - там им е централния офис.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #15

    Re: Интернет доставчици за гр. Варна

    Центъра зад бизнес хотела - MtLink Офиса им е на посл. етаж в ляво на бившата печатница . ? Сега по-акуален ориентир е Бизнесхотел а/

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Интернет Доставчици за гр. Плевен
    От taipan във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 1
    Последно: 27-08-08, 11:50
  2. Интернет доставчици от София
    От ballky във форум Мрежи
    Отговори: 4
    Последно: 19-03-07, 23:30
  3. интернет доставчици
    От ballky във форум Мрежи
    Отговори: 10
    Последно: 03-03-07, 21:52
  4. Интернет доставчици в ж.к. Стрелбище
    От grgeorgiev във форум Мрежи
    Отговори: 4
    Последно: 29-09-06, 14:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе