Резултати от 1 до 9 от общо 9

Remote Desktop през SSH тунел

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    135
    #1

    Remote Desktop през SSH тунел

    Здравейте,
    Опитвам се да пусна Remote Desktop на Win XP през SSH тунел с PuTTY.
    За насока използвам това http://www.engr.wisc.edu/computing/b...top-putty.html
    Имам успех, но ... частичен. На някои машини става, на други се получава съобщение, че вече съм свързан към тази машина.

    "The client could not connect. You are already connected to the console of this computer. A new console session cannot be established."

    Има ли някой идея защо се получава това нещо? За сега съм го тествал на 4 компютъра и успеха е 2:2.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #2

    Re: Remote Desktop през SSH тунел

    Това е доста интересно, ще го пробвам и аз и ще пиша.

  4. Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    272
    #3

    Re: Remote Desktop през SSH тунел

    ти кое рдц ползваш - новото или старото
    щото със старото (не съм пробвал с новото) имаше един трик, с който може да прецакаш конзолната сесия (тъй като през тунела е все едно към 127.0.0.1) - правиш шорткът на рдц-то и пускаш през него (бях го видял навремето някъде из нета)
    но мисля, че има и по-елегантен начин - като правиш тунела, не го връзвай директно към порта на рдц (както ти е дадено за 3389), ами на някакъв произволен друг и после се връзвай към 127.0.0.1:<новият порт> - така би трябвало винаги да става

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    542
    #4

    Re: Remote Desktop през SSH тунел

    Цитат Първоначално публикувано от recycled_bin
    ...
    но мисля, че има и по-елегантен начин - като правиш тунела, не го връзвай директно към порта на рдц (както ти е дадено за 3389), ами на някакъв произволен друг и после се връзвай към 127.0.0.1:<новият порт> - така би трябвало винаги да става
    абсолютно, това е случката. пренасочи локално порта и мини през него.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    135
    #5

    Re: Remote Desktop през SSH тунел

    Цитат Първоначално публикувано от recycled_bin
    ти кое рдц ползваш - новото или старото
    щото със старото (не съм пробвал с новото) имаше един трик, с който може да прецакаш конзолната сесия (тъй като през тунела е все едно към 127.0.0.1) - правиш шорткът на рдц-то и пускаш през него (бях го видял навремето някъде из нета)
    но мисля, че има и по-елегантен начин - като правиш тунела, не го връзвай директно към порта на рдц (както ти е дадено за 3389), ами на някакъв произволен друг и после се връзвай към 127.0.0.1:<новият порт> - така би трябвало винаги да става
    При всеки от случаите пренасочвам към друг порт. Резултата е - понякога става.
    Ползвам този RDC, който си е в Win XP.

  7. Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    272
    #6

    Re: Remote Desktop през SSH тунел

    ами освен с един etherial да видиш какво точно става, щото може някакъв друг проблем да ти излиза (досега не съм имал проблем с рдц през тунели - дори двойни в комбинация с ривърснат)
    (иначе за рдц-то - да, това към хр, но те го обновиха наскоро в незадължителен ъпдейт - една тъмносиня иконка е сега, с неясна идея ...)

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    135
    #7

    Re: Remote Desktop през SSH тунел

    Цитат Първоначално публикувано от recycled_bin
    ами освен с един etherial да видиш какво точно става,
    Не се бях сещал, че може да има ethereal за виндовс
    Обаче си направих един експеримент. Единия компютър , на който не успях да подкарам рдц през тунела, споделя интернет връзката към друг компютър. Тогава насочих тунела да е към интерфейса на вътрешната мрежа. Схемата стана от вида:
    RD Server --> SSH Server -->WinXP1 -->WinXP2(RD Client)
    В този случай RDC на Win XP2 успя да се свърже с RD Server-a. Тунела беше създаден от WinXP1 (машината, на която не рдц не се свързва с рд сървъра)

  10. Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    272
    #8

    Re: Remote Desktop през SSH тунел

    ахамз, значи си се справил

    само като предположение за проблема - ако споделя връзката, да не би файъруолът по подразбиране за машината да е бил включен без да се позволи достъп за рдц отвън? (иначе ethereal за уин си има и си бачка много добре ...)

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    135
    #9

    Re: Remote Desktop през SSH тунел

    Firewall-a беше първото ми предположение, но не е от него - беше изключен.
    За сега стоварвам вината върху рдц клиента. Тегля една... на Micro$oft (за пореден път). И зарязвам мисленето по този въпрос.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Remote Desktop през VMWare
    От Riki888 във форум Мрежи
    Отговори: 2
    Последно: 05-09-08, 09:37
  2. Remote Desktop
    От viarat във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 7
    Последно: 23-07-06, 11:03
  3. remote desktop
    От mitak във форум Windows
    Отговори: 20
    Последно: 22-05-06, 12:06
  4. Отговори: 2
    Последно: 07-03-06, 09:18
  5. Remote Desktop през GSM
    От Eddie във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 2
    Последно: 14-06-05, 13:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе