Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 18

Kabelen modem i ... hm ... kabel :)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    55
    #1

    Kabelen modem i ... hm ... kabel :)

    Vkarah si kabelen internet, ama poneje jiveq v kushta, a staqta kudeto e PC-to e nai-dalech ot ulicata, kudeto minava kabela na kabelnata, triabvashe da prekarat kabela po pokriva. I sega iako se pritesniqvam ot blizki sreshti s tretiq vid (grumotevici).

    Osnovatelni li sa mi preitesneniqta ?




  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Мнения
    226
    #2

    Kabelen modem i ... hm ... kabel :)

    smiatam 4e ne ama za po-sigurno 6to ne montira6 edin gramootvod da ti e mirna glavata...



    <font color=red>PECUNIA NON OLET</font id=red>




  4. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #3

    Kabelen modem i ... hm ... kabel :)

    oshte po-sigurno e da si slojish grumorazryadnik sus zazemyavane



    Dont think about the troubles... they will come very soon !

  5. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    954
    #4

    Kabelen modem i ... hm ... kabel :)

    Kabelnata ti idva po koaksialen kabel, t.e. s opletka. Niama da imash nikakav problem s malniite (indukcii), ne ti triabvat protektori.

    Prosto zazemi opletkata v kraia na koaksialnia kabel pri tebe. Ama hubavo, ne za nulata

    A pri direktno popadenie na tvoia pokriv, na tvoia kabel, nishto niama da te spasi...




  6. Member
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    637
    #5

    Kabelen modem i ... hm ... kabel :)

    Blademaster, vaprosa mi e malko "off topic", ama shte sam ti mnogo blagodaren ako spodelish vpechatlenieto si ot cable-a - interesuva me zena, dostavchik, download-vane ot BG-site (ot roda na Techno-to ili data.bg) i skorost kam ne-BG site



    Abonat sam na Evrotur i poneje predstoi zifrovisazija na telefona v kashti (( tarsja drugi varianti.



    Tanx in advance deto se vika




  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    55
    #6

    Kabelen modem i ... hm ... kabel :)

    Emi to ne e li dostatuchno che si pishe 64k i 128k... pri 64k tegli s okolo 7-7.5k postoianno, nezavisimo ot kude (stiga survara da e chitav). Na 128k tegli s 14-5, 15-2k, otnovo kakto se seshtash nezavisimo ot kude. Vajnoto e liniata da e sus silen signal (niama da e zle da ima montiran nablizo usilvatel). Inache samata vruzka (pone pri men v) vadi vruzka 750kbps... ama ne si misli che shte teglish s 90kb/sec Ne sum zapoznat s nachinite za otkliuchvane na modem i t.n., a i ne znam dali shte bachkat. Lichno az sushto ochakvah poveche, pri polojenie che pri edin priqtel s Cable.bg, koito mi kaza, che ne tweak-val modema, si svalia s 80 ot chujdi survari, a ot evro.net sum vijdal s ochite si 300+... Ne sum oburnal vnimanie, kolko e skorostta na liniqta, no predpolagam che e okolo 3mb, za da moje da tegli blizo 3 chasa na 300kb/s postoianno...



    Ako ima niakoi na cable.bg ili evrotur neka da napishe "rezultatite" ot negovata vruzka...




  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    637
    #7

    Kabelen modem i ... hm ... kabel :)

    Blagodarstvo )))



    Molja i drugi hora da spodeljat vpechatlenija...




  10. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    10
    #8

    Kabelen modem i ... hm ... kabel :)

    Zdrasti,



    otnosno kabelnia internet,

    shte spodelia vpechatleniata si ot cablebg.net.

    Kato cialo sam dosta dovolen, mnogo riadko se sluchva da ima prekusvania, az lichno sam na 64K neogranicheni, koeto znachi realno internet skorost ot poriaduka na 5-7.5K/sec, bulgarskia e tvurdo kum 60K/sec ot vsichki free.*.* . Izliza malko po skupo ot internet direktno po mrezov kabel(zaradi cenata na cable modema i taksa za kabela ako ne si abonat na evrokom), no taka ili inache takava vuzmoznost niama navsiakade.Drugoto hubavo e che davat realen ip address, edinstvenoto losho e che naskoro pochnaha da gi assign-vat po DHCP, i chesto se smenia. Statichen e 10lv. na mesec.







    ---

    AMD Athlon XP 1600+

    Abit KX7-333 / 256MB Kingmax 266Mhz DDR

    40GB Maxtor

    NEC 24x CDRW

    TEAC 40x CDROM

    Asus V8200 GeForce3 Ti 200 Deluxe @ 240/500

    Abit AU-10

    3COM 509B - 10/100

    FlyVideo TV tuner

    EIZO T57s

    Win XP Pro


  11. Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Мнения
    115
    #9

    Kabelen modem i ... hm ... kabel :)

    <BLOCKQUOTE id=quote><font size=1 face="Verdana, Arial, Helvetica" id=quote>quote:<hr height=1 noshade id=quote>

    Zdrasti,



    otnosno kabelnia internet,

    shte spodelia vpechatleniata si ot cablebg.net.

    Kato cialo sam dosta dovolen, mnogo riadko se sluchva da ima prekusvania, az lichno sam na 64K neogranicheni, koeto znachi realno internet skorost ot poriaduka na 5-7.5K/sec, bulgarskia e tvurdo kum 60K/sec ot vsichki free.*.* . Izliza malko po skupo ot internet direktno po mrezov kabel(zaradi cenata na cable modema i taksa za kabela ako ne si abonat na evrokom), no taka ili inache takava vuzmoznost niama navsiakade.Drugoto hubavo e che davat realen ip address, edinstvenoto losho e che naskoro pochnaha da gi assign-vat po DHCP, i chesto se smenia. Statichen e 10lv. na mesec.

    <hr height=1 noshade id=quote></BLOCKQUOTE id=quote></font id=quote><font face="Verdana, Arial, Helvetica" size=2 id=quote>



    А колко пари плащаш за всичко общо ( линията 64Kбс neogranicheni ) ?




  12. Member
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    637
    #10

    Kabelen modem i ... hm ... kabel :)

    Poneje sam abonat na Evrotur Sat TV me interesuvat vpechatlenijata na njakoj s tehen kabelen i-net, tova koeto podochuh e che skorostta kam BG-servers e mnogo zle, v sravnenie s Evrokom-a ((




  13. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    10
    #11

    Kabelen modem i ... hm ... kabel :)

    mi plastam 60 za net-a, po 20 na mesec purvata godina leasing za modema i oshte 5 na mesec za kabela shtoto ne sam abonat na evrokom.

    liniata e 64Kbit/s neogranicheni.





    ---

    AMD Athlon XP 1600+

    Abit KX7-333 / 256MB Kingmax 266Mhz DDR

    40GB Maxtor

    NEC 24x CDRW

    TEAC 40x CDROM

    Asus V8200 GeForce3 Ti 200 Deluxe @ 240/500

    Abit AU-10

    3COM 509B - 10/100

    FlyVideo TV tuner

    EIZO T57s

    Win XP Pro


  14.  
     
  15. etg
    etg е на линия
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #12

    Kabelen modem i ... hm ... kabel :)

    Току що се връщам от една фирма, на която оправях мрежата. Вързани са към cablebg.net. Наблюденията са ми само за един ден, така че може и да не са много обективни. Скоростите са следните:

    БГ - 60КБ/с, постоянно

    външен - до към 15 часа беше около 6-7КБ/с, след това до края на престоя ми там (18 часа) - 3.5-3.6КБ/с

    Това е при заявени 128Кб/с (16КБ/с) и плащане по трафик (0.15лв/МБ).

    Аз определено не бих се вързал на такава услуга, но явно други са доволни.




  16. jay
    jay е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    251
    #13

    Kabelen modem i ... hm ... kabel :)

    И сега не разбрах - става ли интернета по Evrokom/cablebg или не

  17. Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Мнения
    346
    #14

    Kabelen modem i ... hm ... kabel :)

    Abe I na edin moi kolega za 3-4 dena ot kakto si go pusna mu kazali v CableBG che imal veche traffic 1.3Gb

    a toi taman si go e pusnal nito e tochel nito nishto.

    mnogo bili smotani nikakav accounting .

    Veche se chuda dali da si puskam kum tiah

  18. Novice
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    8
    #15

    Kabelen modem i ... hm ... kabel :)

    [:-angel]

    Super e da si s cabelen internet oprdeleno razlikata mejdu nego i dial-up e kolkoto ot tuk do lunata.

    24h sum online i sum s statichen IP bez dopulnitelna taxa za IPto.

    A za zashtita ot grumotevi4ki si imam protektor koito mi go montiraha free ot cabelnata.Nemam limit na trafika a samo mesechna taxa za skorost, tocha si kat pich i si tupam topkata[:D] Blademaster pitai tvojata cabelna za galvanichen protektor ne struva poveche ot 5lv.

    Otnosno koi s kolko tochi tva e otnositelno shtoto ako saita ot deto tochi "etg" 2-3kb e v Albanija ako shte i da si 2Mbit/s kato e zadrusten saita kak da svalijash s poveche:-))

    CABLE INTERNET IS THE FUTURE yeeeeeeeeeeeep[}}:-|>>]

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. USB modem (Webstar Cable Modem)
    От OvErRiD3 във форум Linux
    Отговори: 3
    Последно: 22-01-05, 06:27
  2. uncap na upsreem limit za kabelen modem
    От naughty hacker във форум Мрежи
    Отговори: 1
    Последно: 20-06-03, 17:21
  3. Kabelen Internet
    От pavkata във форум Мрежи
    Отговори: 8
    Последно: 26-12-02, 14:50
  4. Kabelen vs. Wireless ???
    От krasi във форум Мрежи
    Отговори: 2
    Последно: 23-08-02, 14:02
  5. kabelen internet ot net is sat
    От koko-bg във форум Мрежи
    Отговори: 21
    Последно: 31-05-02, 03:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе