Резултати от 1 до 8 от общо 8

PoE проблем за LinkSys WAP200

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. HD
    HD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    271
    #1

    PoE проблем за LinkSys WAP200

    Здравейте,

    значи проблема е следния:
    имам следното устройство - http://www.linksys.com/servlet/Satel...=1172713081283

    което искам да захраня чрез PoE - линксиса си има захранващ адаптер в комплекта (на 12 волта мисля беше), имам и отделно други два адаптера - понеже не са пред мене и не съм сигурен в момента, но утре ще погледна - единия май беше също на 12 волта, другия на 24 (а може и двата да са на 12 волта ...).

    Имам и PoE инжекторчета няколко броя. Та първо пробвах с адаптера, който си е към Линксиса, включих го към ПоЕ инжектора, оттам на ПоЕ порта включих лан кабела, който влиза на Етернет порта на аксес пойнта. На лан порта пък на ПоЕ инжектора включих кабел, който отива към суича. Всичко точно обаче пауър индикатора на Линксиса не светва ..., а иначе на неговия си адаптер вързан директно си работи.
    Не съм пробвал с други адаптери, за да не изгърмя нещо, а и преди да пробвам искам малко да си изясня някои нещица за това PoE, понеже досега не ми се е налагало да го ползвам, но явно ще ми се налага отвреме навреме ...

    При положение, че примерно рутера ми е на 12 волта, какво напрежение трябва да подам на PoE инжектора за да се захрани рутера?
    Или да не бъркам нещо в начина на свързване? Да не би да трябва да използвам два ПоЕ инжектора, макар че не виждам как пък ще ги свържа двата, а и няма логика в това.
    Не съм запознат с принципа на действие на тези ПоЕ инжектори, но предполагам хардуерно разделя 4-5 и 7-8 чифт, на които пък подава подаденото на входа напрежение от захранващ адаптер например.
    Та кажете сега в моя случая къде бъркам?

    Благодаря предварително на всички отзовали се!

  2.  
     
  3. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #2

    Re: PoE проблем за LinkSys WAP200

    Според линка, който си дал, устройството ползва стандартен PoE: "Standards-based POE (IEEE 802.3af) or External DC power"
    А според стандарта за PoE напрежението трябва да е около 48V, т.е. нормално е да не светва като му подаваш 12V.
    Ако искаш да ползваш неговия си адаптер, който е 12V, трябва да изведеш това захранване от страната на устройството и да го включиш в DC входа, а не да отива в RJ45 куплунга.

  4. HD
    HD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    271
    #3

    Re: PoE проблем за LinkSys WAP200

    Така, сега погледнах другите два захранващи адаптера, които имам - и двата са по 24 волта!
    Предния път си мислех, да опитам с тях, но се въздържах, защото се страхувах нещо AP-то да не фъсне
    И аз в нета снощи четох, че стандартното е 48 волта, но в този случай как да свържа адаптерите - и двата ли трябва да ползвам (т.е. 2 х 24 волта), или единия 24
    волтов е достатъчен?

    П.П. Неговия 12 волтов адаптер няма да се ползва, защото е сложно да го изведа директно пи АП-то (разстоянието е дългичко).

  5. HD
    HD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    271
    #4

    Re: PoE проблем за LinkSys WAP200

    Тъй, днес се обадих тук-там, и май се оказа, че ще ми трябва захранващ адаптер 48 волта :-(, който аз нямам, а вместо това са ми изпратили 2 адаптера по 24 волта всеки ...

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    133
    #5

    Re: PoE проблем за LinkSys WAP200

    По принцип е с 48 волта PoE-то, но на входа със захранването има Step-Down-Convertor,който работи в доста широки граници и би трябвало дори и с 18 волта на входа да заработи.

  7. HD
    HD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    271
    #6

    Re: PoE проблем за LinkSys WAP200

    Цитат Първоначално публикувано от john3v
    По принцип е с 48 волта PoE-то, но на входа със захранването има Step-Down-Convertor,който работи в доста широки граници и би трябвало дори и с 18 волта на входа да заработи.
    Да, ама не иска да заработи - поне на 24 волта не искаше ...

    Както и да е - реши се проблема, сложих адаптер 48 волта и работата заспа ;-)

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    133
    #7

    Re: PoE проблем за LinkSys WAP200

    Браво!
    Явно циско са решили да карат твърдо по стандарта.
    Ако можеш да го отвориш и да видиш, какъв е SDC или да направиш снимка, та да видим.

  10. HD
    HD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    271
    #8

    Re: PoE проблем за LinkSys WAP200

    Цитат Първоначално публикувано от john3v
    Ако можеш да го отвориш и да видиш, какъв е SDC или да направиш снимка, та да видим.
    За съжаление не мога, АП-то е монтирано на място, до което за съжаление вече нямам достъп, а пък и беше чисто ново, в гаранция и не ми се иска да го отварям, но ако ми се отдаде случай по-нататък ще снимам ;-)

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с Linksys WRT54G2
    От zla gad във форум Мрежи
    Отговори: 11
    Последно: 31-05-11, 14:10
  2. Отговори: 2
    Последно: 07-04-07, 17:35
  3. Linksys Wireless-B
    От tomov във форум Мрежи
    Отговори: 2
    Последно: 21-08-05, 01:33
  4. linksys
    От hadjiatabg във форум Мрежи
    Отговори: 2
    Последно: 14-11-02, 18:29
  5. orinoco<-->linksys
    От etg във форум Мрежи
    Отговори: 1
    Последно: 07-07-02, 19:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе