Резултати от 1 до 10 от общо 10

Безжичен нет за 24 лаптопа

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    288
    #1

    Безжичен нет за 24 лаптопа

    Постановката е е следната - 24 лаптопа в два съседни компютърни кабинета, трябва да им се пусне интернет с минимални разходи (става дума за училище). До колко безжични клиента би могъл да поддържа един Аксес поинт или безжичен рутер? производителноста и скороста не са от първостепенно значение, важното е да има мрежа. Дали би могло да стане с един Аксес поинт, разположен между двата кабинета (те са съседни). Или да се предвиди отделен Аксес поинт за всеки кабинет? Какви марки и модели бихте препоръчали, да работят стабилно с много безжични клиенти. Мисля си за нещо такова http://vali.bg/?group=78,317&article...le_content.php . Моля за вашето мнение.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    69
    #2

    Re: Безжичен нет за 24 лаптопа

    Аз в къщи имам безжичен рутер Линксис 150 N, който може да даде до 50 IP адреса. Работи горе-долу добре. Успешно хвърля сигнал през две бетонни стени.

  4. etg
    etg е на линия
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #3

    Re: Безжичен нет за 24 лаптопа

    Пуснете кабел, и два аксес пойнта ще се задръстят.

  5. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #4

    Re: Безжичен нет за 24 лаптопа

    Като цена кабела ще ти е по-ефтин от AP или рутери. Освен това като се навържат повече компове из безжичната мрежа, не знам до колко едно евтино устройство ще се оправи с толкова много лаптопи.

  6. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    288
    #5

    Re: Безжичен нет за 24 лаптопа

    Кабел, ПОНЕ 24 портов суич, рутер, окабеляване от външна фирма - е със сигурност ще излезе повече от един безжичен рутер + аксес поинт.

  7. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #6

    Re: Безжичен нет за 24 лаптопа

    зависи , не съм сигурен дали някои от масовите и евтини безжични решения няма да почне да забива след като се навържат толкова много компютри на него. До преди няколко дена имах в офиса един 24 портов суич на 3Com втора употреба и се продаде за 35 лева .........ти си прецени дали е било скъпо

    Аз на твое място първо бих пробвал как би се представил един WiFi евтин рутер и тогава ще му мисля.

  8.  
     
  9. etg
    etg е на линия
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #7

    Re: Безжичен нет за 24 лаптопа

    Цитат Първоначално публикувано от root666
    Кабел, ПОНЕ 24 портов суич, рутер, окабеляване от външна фирма - е със сигурност ще излезе повече от един безжичен рутер + аксес поинт.
    Да, а ако вземеш едно презаписваемо CD и обикаляш с него по компютрите да обменяш данни ще излезе още по-евтино. Мисля, че достатъчно кратко и ясно ти отговорих, натам вече сам си прави сметката. Може и един аксеспойнт да сложиш, все нещо ще работи, като изпиташ някакви затруднения пак ела във форума и прочети отговорите.

  10. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #8

    Re: Безжичен нет за 24 лаптопа

    Да им се пусне интернет на 24 лаптопа не е въпрос само на хардуер, макар, че само с един AP това ще е най-тъжната мрежа на света. Какво правим с максималния брой кънекшъни ( 15-20 ) които почти всеки провайдър е разрешил и знаеш ли какво ще получат другите 22-ма ако поне 2-ма си пуснат да теглят нещо с флашгет? PAGE NOT FOUND

  11. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #9

    Re: Безжичен нет за 24 лаптопа

    Цитат Първоначално публикувано от root666
    ... със сигурност ще излезе повече от един безжичен рутер + аксес поинт.
    И със сигурност, това (един безжичен рутер + аксес поинт) няма да работи в случая. Т.е., то ще си работи, но няма да изпълни предназначението си.

    Tommorow, проблема с "ограничения брой кънекшъни от страна на провайдера" не е обвързан (според мен, може и да не съм прав) с дилемата дали да е кабел или безжично.

  12. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #10

    Re: Безжичен нет за 24 лаптопа

    @Mitkos - няма връзка, но до колкото разбирам, човека иска да пусне интернет на 24 лаптопа, не просто и само да ги върже в мрежа и кънекшъните ограничени от провайдера ще му бъдат препъни камък в начинанието, без значение от това какво избере - жична или безжична. Само най-новите респективно скъпи и маркови модели AP могат да поддържат теоретично до 255 клиента едновременно. Повечето по-стари базови модели са лимитирани до 10-15 клиента в реално време. Затова с един АП няма да стане или ако стане, ще дойде другия проблем - дори да приемем теоретично че всички клиенти са 802.11g като разделим 54мбпс на 24 ситуацията става трагична - двама да почнат да обменят по сериозно файлове и ще задръстят цялата мрежа.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Дайте мнение за този фотоапарат
    От Sevdito във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 80
    Последно: 09-04-12, 11:23
  2. Топла вода - на газ или електричество?
    От klimbooo във форум Отопление
    Отговори: 23
    Последно: 27-12-10, 16:07
  3. Спряна продажбата на 14' CRT телевизор JVC със сто&#
    От Samisam във форум Приключили продажби
    Отговори: 0
    Последно: 11-12-10, 11:47
  4. Наредба за отглеждане на кучета??
    От Skaki във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 8
    Последно: 19-02-07, 14:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе