Резултати от 1 до 4 от общо 4

M-Tel HomeBox и безжичен рутер

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    2
    #1

    M-Tel HomeBox и безжичен рутер

    Здравейте,

    Съвсем нов съм във форума и се надявам тук да намеря отговор на интересуващият ме въпрос. Предварително искам да уточня, че не разбирам нищо от компютърни мрежи и ви моля да не ми се смеете ако питам за глупости. И така накратко:

    От няколко месеца използвам M-Tel HomeBox устройсто и досега то беше свързано само към домашним ми компютър. Купих си безжичен рутер и сега искам да свържа и два лаптопа в локална мрежа, като същевременно да могат да използват и Интернет. Следвайки всички инструкции (според рекламата свързването ставало за по-малко от минута) за свързването на рутера направих следното:

    - свързах изхода от M-Tel HomeBox към Интернет входа на рутера
    - свързах един от LAN куплунгите към домашното РС
    - написах в браузара http://192.168.0.1 и влязох в менюто за настройка на рутера
    - посочих автоматично конфигуриране на рутера и рестартирах системата

    За мое огорчение не мога да получа достъп до Интернет. Първо си помислих, че рутера не е в ред и го изпробвах при приятел със LAN Интернет и статичен IP. Всичсо работи перфектно. После смених кабелите: използвах прав и кръстосан в различни комбинации и пак нищо. За съжаление не мога да настроя и при M-Tel HomeBox да бъде със статичен IP защото от M-Tel ми казаха, че системата M-Tel HomeBox не работи със статичен IP адрес, при което аз окончателно блокирах и не знам какво да правя.

    Някой може ли да ми помогне?

    Компютърната ми конфигурация е със Windows XP Professional SP2, а рутера е D-Link DIR-615.

    P.S. ако това има някакво значение: адреса за влизане в менюто на M-Tel HomeBox също е http://192.168.0.1. Дали това не е конфликта, който ми пречи?

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    84
    #2

    Re: M-Tel HomeBox и безжичен рутер

    Да именно там е проблема....направи го с друга мрежа.....192.168.8.0/24 например

  4. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #3

    Re: M-Tel HomeBox и безжичен рутер

    Както ти каза колегата промени вътрешната мрежа да е с друг вид IP-та. След това не би трябвало да имаш проблеми. Това е М-тел не работи със статични IP-та е поради факта, че може да си закараш рутера в друг град и пак да работи. Логично няма как да ти заеме същото IP. Можеш да си сложиш статични ip на wan входа на рутера, и после няма да имаш проблеми.

  5. Novice
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    2
    #4

    Re: M-Tel HomeBox и безжичен рутер

    Благодаря на всички, които ми отговориха. Благодарение на вас вече реших проблема и се радвам на безжичната си мрежа.

    Още веднъж - благодаря.

    Поздрави.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 12
    Последно: 09-04-13, 15:23
  2. Безжичен рутер/адаптер 50/30 лв.
    От get във форум Продава
    Отговори: 2
    Последно: 27-04-10, 12:25
  3. безжичен рутер
    От hristoslav2 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 33
    Последно: 03-01-09, 20:58
  4. Проблем с безжичен рутер WRT 150 N
    От joro1 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 27-03-08, 11:56
  5. Безжичен рутер
    От bk във форум Общ - хардуер
    Отговори: 12
    Последно: 01-01-06, 22:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе