Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 28

Проблем с Wi-Fi рутер Asus WL-530gV2-не мога да го настроя

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    263
    #1

    Проблем с Wi-Fi рутер Asus WL-530gV2-не мога да го настроя

    Моля за помощ за настройките на рутер Asus WL-530gV2тъй като не мога да го настроя.Интнернет найн!
    Клонирах мак адреса и рутера се конектва към мрежата.В това съм сигурен,но просто няма интернет!Wi-Fi-то работи,но пак без нет!
    От два дни се мъча и не успявам!Единственият начин да тръгне е след като влезнах в IP Config от там в WAN mode и дадох Disable,но нещо не реагира както трябва.
    Общо взето всичко пробвах ,но не става!Фяйъруоли и т.н. всичкооо!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #2

    Re: Проблем с Wi-Fi рутер Asus WL-530gV2-не мога да го настроя

    да не би да имаш ограничение по TTL, пробвай като се логнеш в самият рутер да видиш има ли интернет на него, с пинг, към някое ип да кажем 4.2.2.2., кажи и към кой доставчик си

  4. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    263
    #3

    Re: Проблем с Wi-Fi рутер Asus WL-530gV2-не мога да го настроя

    "Селинет"-София е доставчика!Имах рутер и преди и настройките не бяха хич трудни!Просто тоя е уайърлес и даже е с по-лесен интерфейс.Пигването ставаше в cmd нали?Взима си IP и доставчиците казват ,че ме "виждат",но до там!

  5. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #4

    Re: Проблем с Wi-Fi рутер Asus WL-530gV2-не мога да го настроя

    доставчика ти вижда рутера, който казваш че си вземам ип-адреси. Кажи след това компютрите зад рутера дали и те си вземат автоматично адреси от рутерчето вече. Ако е така и пак нямаш нет опитай да пингнеш първо вътрешното ИП на рутера, после гейта да видиш къде е проблема

  6. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #5

    Re: Проблем с Wi-Fi рутер Asus WL-530gV2-не мога да го настроя

    Ми да, пък ако не те мързи, и разпишеш какъв IP взима рутера и какви IP машинките зад него, хептен ще ни насърчиш да ти помагаме с ценни съвети и напътствия

  7. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #6

    Re: Проблем с Wi-Fi рутер Asus WL-530gV2-не мога да го настроя

    Въведи DNS-te в рутера, предполагам че не си ги взема сам. Понякога се налага да се въведът във WAN секцията + LAN секцията за настройки.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    3
    #7

    Re: Проблем с Wi-Fi рутер Asus WL-530gV2-не мога да го настроя

    Днес си взех същия рутер и имам същия проблем!
    Доставчика ми каза че нямам ограничение по TTL
    Зла гад, успя ли да го оправиш?

  10. Member Аватара на shanto
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    621
    #8

    Re: Проблем с Wi-Fi рутер Asus WL-530gV2-не мога да го настроя

    какви адреси раздава самия рутер.

  11. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    263
    #9

    Re: Проблем с Wi-Fi рутер Asus WL-530gV2-не мога да го настроя

    Не,но и нямам време!
    Вкарах му DNS-ите,канектва се,но до там!Интернет НЯМА.Не го пробвах с пингове,но си раздава IP-та 192.168.1.2 .....3 и т.н.
    Прерових му ГАДИТЕ менюта и нищо!НИЩО не направих!
    Ще викам "лекар" защото явно до тук ми стигат познанията по мрежи.Иначе Wi-Fi-то е трепач.В смисъл за такъв "ситен" рутер го виждам с добър сигнал на около 40-50м.

  12. Novice
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    3
    #10

    Re: Проблем с Wi-Fi рутер Asus WL-530gV2-не мога да го настроя

    Моите познания по мрежи май са даже по малко. Само кабелите съм спокоен че съм ги вързал правилно :P
    Обаче настройките... Трябва ли да се зададат Host Name и Mac Address в началото?
    Иначе и при мен ип-тата са 192.168.1.1 на рутера, 192.168.1.2 на local area connection-a на компютъра, и 192.168.1.3 като вържа гсм-а. Като дам пинг към тях няма проблеми, TTL-ите са си числа от 64 нагоре. Но пинг има само до тия 3 ип-та.
    Ще съм благодарен ако някой по разбиращ успее да помогне. Гад, ако има напредък казвай

  13. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    263
    #11

    Re: Проблем с Wi-Fi рутер Asus WL-530gV2-не мога да го настроя

    Утре ще пратя "мил" мейл до вносителите и ще питам кой корифей от Майкрософт да дойде и да сетне тъпият рутер!

    Естествено ако имам резултат ще пиша!Това е Asus,не е нещо no name....

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #12

    Re: Проблем с Wi-Fi рутер Asus WL-530gV2-не мога да го настроя

    MAC адреса е добре (направо си е задължително) да се зададе същия, както на мрежовата карта към която преди е бил вързан интернет кабела.
    Гледам и двамата пишете за 192.168.1.ХХХ мрежа, а пробвахте ли с 192.168.0.ХХХ или 10.10.0.ХХХ?

  16. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #13

    Re: Проблем с Wi-Fi рутер Asus WL-530gV2-не мога да го настроя

    Айде да поспамя още веднъж в темата.
    Явно 2-3 имат проблем с този модел устройство. Сега може ли някой от вас да напише какви са му адресите на WAN, LAN съответно адресите на компютрите (ръчни или автоматични) така да се види къде може да е проблема. Даже и маска и DNS и GW. Точно такова устройство настройвах преди година и ми отне 10 минути. Напишете ги подредено и да помислим
    Цитат Първоначално публикувано от banx
    Иначе и при мен ип-тата са 192.168.1.1 на рутера, 192.168.1.2 на local area connection-a на компютъра, и 192.168.1.3
    ако local area connection е вътрешното ИП на рутера, и тези са ти настройките при доста сложни обстоятелсва ще имаш интернет на компютъра с адрес 192.168.1.3.
    Ако някой от вас е от София да каже мога и на място да дойда да видя дали има някакви проблеми.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #14

    Re: Проблем с Wi-Fi рутер Asus WL-530gV2-не мога да го настроя

    Както каза @Black Ader - трябва да се направи Clone MAC , после избираш Static IP configuration
    там даваш IP адреса на доставчика. Може и като WAN - едно и също е .
    След това идва ред на LAN - избираш Enable DHCP и адресът ти да е различен от 192.168.1.*
    нека е 192.168.2.1 e локалния адреа а DHCP 192.168.2.100 ~192.168.2.199
    После идва реда на WLAN - но там явно нямаш грижи.
    След това рестартираш.
    Дори и да следваш този ред - след всяка операция - Apply

  18. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    263
    #15

    Re: Проблем с Wi-Fi рутер Asus WL-530gV2-не мога да го настроя

    Пиша от РРС и може някъде да пообъркам,за което се извинявам.
    При мен е следното:Клонирах мак адреса,статичен IP. рутера се свързва,взима си DNS-и гейтове ивсичко като мрежовата карта на ,която клонирах мак-а.
    Раздава IP в LAN мрежата и компютрите се виждат внея. адресите са 192.168.2 и 3 и 4.всичко опитах.Изумен съм защото до скоро имах рутер и настройката ме наистина не е сложна и не коства повече от 10 мин.Ма..... му и прасе!
    frewalls,антивируси махах,давах на провайдъра оригиналният мак на рутера...същото

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Как да настроя интернет рутер Tenda
    От slave във форум Мрежи
    Отговори: 7
    Последно: 18-05-10, 17:34
  2. Проблем с рутер Asus RX3041
    От thuglife във форум Windows
    Отговори: 1
    Последно: 24-12-09, 21:22
  3. Проблем с рутер - не мога да се свържа
    От FreeStyleR777 във форум Мрежи
    Отговори: 5
    Последно: 01-06-09, 17:22
  4. Помощ относно инсталиране на рутер Asus RX3041
    От bushy във форум Технологии
    Отговори: 3
    Последно: 27-04-09, 18:47
  5. Продавам рутер Asus RX3041
    От zla gad във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 20-07-08, 13:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе