Резултати от 1 до 11 от общо 11

Моля за съвет при избора на мобилен оператор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    87
    #1

    Моля за съвет при избора на мобилен оператор

    В момента съм на Глобул, но понеже участвам в голяма група често се случва някой да не си плати, и ни спират телефоните, докато се оправят нещата. Искам да си отделя няколко номера, като мога и да сменя оператора, стига да намеря по-подходяща програма. Става въпрос за около 6 телефона, и ме интересува да мога да говоря евтино между тях (примерно: поне 1ч месечно безплатно или 1ст/м), по възможност включени минути за други мобилни оператори, евтини разговори с други мобилни оператори и след вкл. минути. Изключително рядко се говори с фиксирани мрежи и с чужбина така, че техните цени са без значение. Да получавам ф-ра на фирма, освен ако такста за частни абонати не е с 20% по-евтина
    Поогледах плановете на операторите, но понеже знам, че има и недокументирани тарифи, а и все пак повече очи ще забележат повече екстри (уловки)...
    На първо четене от Вивател не си харесах нищо, Мтел имат интересен Смарт груп и Луп, Глобул също имат няколко обявени групи. Ако някой може да помогне в избора, че съм много благодарен.

  2.  
     
  3. Member Аватара на shanto
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    621
    #2

    Re: Моля за съвет при избора на мобилен оператор

    Аз също имам карта от една такава група на Globul и се получава същия проблем - един да не си плати навреме и и заключват цялата група.Голяма простотия.
    Говорих с техните оператори и ги попитах защо не изключват само неплатилия абонат, пък те - не можело!
    За други гадни неща всичко може, но когато трябва да направят нещо в интерес на клиента - не може!
    Аз мисля да се ориентирам към Mtel - Loop.Но всичко зависи с колко абоната ще искаш да си в група.Сега чакам да ми изтече договора.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    87
    #3

    Re: Моля за съвет при избора на мобилен оператор

    Сега сме с 6 карти, вероятно ще има още 2...

  5. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #4

    Re: Моля за съвет при избора на мобилен оператор

    Че то ако не спираха останалите карти от групата, нали щяхме да се навържем половината България към единия оператор, половината към другия и да си говорим без пари?

  6. Member Аватара на shanto
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    621
    #5

    Re: Моля за съвет при избора на мобилен оператор

    Че то ако не спираха останалите карти от групата, нали щяхме да се навържем половината България към единия оператор, половината към другия и да си говорим без пари?
    Защо трябва да се спират абонати, които са си платили сметките.Това е нарушение на договора - Те ми предоставят услуга, аз си плащам!
    А то се получава - аз си плащам , а те не ми предоставят услуга, защото някой друг не си е платил!.Това са пълни глупости!
    @Lazar
    човекът казва , че той си е платил - изряден е!
    но понеже участвам в голяма група често се случва някой да не си плати, и ни спират телефоните
    защо тогава ще му спират услугата за която Е ПЛАТИЛ!

  7. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #6

    Re: Моля за съвет при избора на мобилен оператор

    гледал ли си вивател хармонията... ?

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #7

    Re: Моля за съвет при избора на мобилен оператор

    Цитат Първоначално публикувано от shanto
    Защо трябва да се спират абонати, които са си платили сметките.Това е нарушение на договора -
    А ти да си обърнал внимание, че картите се водят на името на ЕДИН човек? Драги ми абонате? И че за системата, именно този човек не е платил някоя от картите, дето му се водят на отчет?
    Това, че ти си дал пари явяващи се част от общата сметка, не те прави изряден. Има понятие - солидарна отговорност

  10. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #8

    Re: Моля за съвет при избора на мобилен оператор

    shanto, това са тарифи за корпоративни клиенти и се дават за това, че фирмата има много телефони и съответно големи сметки. Това предполага че телефоните са нужни за бизнеса и няма как да не се плащат. Обикновено има някой- да речем шефа на фирмата, който е отговорен за плащането на сметките и не му е безразлично дали телефоните на фирмата са спрени или не. Разбира се, че към тази група фирмени телефони могат да бъдат включени и други, случайни, но отговорността за плащането е пак на същия човек. Разбира се всеки с регистрирана фирма (дори и неработеща) може да събере една група приятели със семействата им и да си говорят безплатно, но все някой трябва да отговаря за плащането на сметките и този някой е сключил договора с оператора (неговоря само за Глобул). А ти щом си се включил по някакъв начин в такава група трябва да се сърдиш на собственика на фирмата, а не Глобул или който и да е. Просто това са условия в един договор. Аз също съм в такава група и сметките ги плащаме общо, а след това се уреждаме помежду си. Затова има толкова много тарифни планове - ако не искаш да ти спират телефона заради неизрядността на друг - излез от тази група и си сключи индивидуален договор, но тогава пък няма да си доволен от тарифата .

    //Black Adder ме е изпреварил със същия отговор докато пиша

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    662
    #9

    Re: Моля за съвет при избора на мобилен оператор

    Само не и Глобул!!!От два месеца съм и техен абонат и вече проклинам деня в който ми хрумна да взема и техни карти,ЛЪЖАТ както им е угодно и са супер безочливи и некоректни!

  12. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #10

    Re: Моля за съвет при избора на мобилен оператор

    Е, аз преди години избягах от Ментел по същата причина. Лошото е, че всички се научиха да лъжат.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    87
    #11

    Re: Моля за съвет при избора на мобилен оператор

    Малко разсъждения на глас
    Първо да поясня, че не съм недоволен от Глобул като цяло, а просто искам да излезна от въпросната група. Преди доста време бяхме към Мтел, но се включихме към Глобул заради високите тарифи, които имаха. Сега ми се струва, че са дори са по-ниски от глобулските, но винаги имам едно на ум, и не се доверявам на написаното . Взех някаква брошурка и от Вивател в която има някаква група от минимум 2 телефона с 0ст/м, и вкл. минути според тарифата към други оператори, но цените към другите са по-високи за сметка на тези в системата. За съжаление гледайки в списъка с телефони които имам 95% са Глобул и Мтел, и не мисля, че това ще се промени скоро. Като цяло се ориентирам към Мтел, ако ще сменям оператора. Покрието и на 3те е достатъчно, и не го взимам под внимание.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Смяна на мобилен оператор
    От pilot във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 4
    Последно: 10-09-14, 20:00
  2. Моля за съвет при избора на климатик... какво да избера?
    От Slav във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 20-12-12, 12:40
  3. bob - Нов мобилен (виртуален) GSM оператор
    От veni във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 2
    Последно: 16-10-11, 11:13
  4. Тръгва нов мобилен оператор
    От Lupus във форум Коментирай новина
    Отговори: 2
    Последно: 24-11-10, 16:13
  5. Отговори: 5
    Последно: 25-07-07, 15:57

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе