Резултати от 1 до 5 от общо 5

Смяна на мобилен оператор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #1

    Смяна на мобилен оператор

    След дълги години към оператор X, реших да се прехвърля към Y.
    Подадох заявление за пренос в новият оператор, но стария не ще да ме дава, като съм с безсрочен договор към него и платени сметки. Подписах договор с новият оператор с избран план и получих сим карта, която чакам да ми я активират. Да, но старият оператор отхвърлил заявлението и новия оператор пуска ново...

    И тук е въпросът: Дават ми нова сим карта, но в договора фигурира сериен номер на старата, а аз ще ползвам новата. Отговорът на консултанта е че , при всяко изпращане на заявлението наново се дава нова сим карта. Е, защо ми я дават първата?? И къде да се отрази серийният номер на новия чип. Вписва се ръчно в договорът, издава се документ за смяна на карта, нищо не се прави...Ммомчето каза, че ще я попълни в договора ръкописно.

    Тази подмяна на сим карти, нормална ли е или нещо не е наред, за да вдигам скандал?

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Отговор: Смяна на мобилен оператор

    преди няколко години при прехвърляне от глобул към мтел физически карти не бяха подменяни

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #3

    Отговор: Смяна на мобилен оператор

    Имаш в предвид, че си оставаш с глобулският чип, а ползваш услугите на мтел ли?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    73
    #4

    Отговор: Смяна на мобилен оператор

    Цитат Първоначално публикувано от pilot Виж публикацията
    След дълги години към оператор X, реших да се прехвърля към Y.
    Подадох заявление за пренос в новият оператор, но стария не ще да ме дава, като съм с безсрочен договор към него и платени сметки. Подписах договор с новият оператор с избран план и получих сим карта, която чакам да ми я активират. Да, но старият оператор отхвърлил заявлението и новия оператор пуска ново...

    И тук е въпросът: Дават ми нова сим карта, но в договора фигурира сериен номер на старата, а аз ще ползвам новата. Отговорът на консултанта е че , при всяко изпращане на заявлението наново се дава нова сим карта. Е, защо ми я дават първата?? И къде да се отрази серийният номер на новия чип. Вписва се ръчно в договорът, издава се документ за смяна на карта, нищо не се прави...Ммомчето каза, че ще я попълни в договора ръкописно.

    Тази подмяна на сим карти, нормална ли е или нещо не е наред, за да вдигам скандал?
    След като старият оператор е отхвърлил заявлението значи има основателна причина .Най -често причината е разминаване в номера на личната карта.Вадил си нова и не си променил данните при моб.оператор,без отстраняване на причината пак ще получиш отказ. Новият ти мобилен оператор след като получи разрешението за прехвърляне трябва да ти се обади,че всичко е наред и ,че имаш 30 дни срок да отидеш при него и да сключиш новия договор.След 5-6 часа ще си на новия оператор.
    При теб каруцата е поставена пред коня.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #5

    Отговор: Смяна на мобилен оператор

    Не е поставена И в сайтовете на трите оператора им пише и на място ти казват, че подаваш заявление и сключваш договор или вземаш предплатена услуга, като ти дават сим карта. След това чакаш активация. А, така или иначе, след активацията почва да тече сметката. Просто те вързват, понеже може да се откажеш в 7-дни, ако старият ти предложи нещо по-добро, ама надали...понеже уж е забранена агитация по време на пренос.

    Вече са ми пратили смс, че заявлението е прието. Чакам да деактивират чипът на стария оператор и да активират новата сим карта.

    Данните са точни. А, от заявлението ти дават екземпляр, в което вече не се посочва номер на лк. Старият оператор има актуални лични данни.

    Но въпросът е друг: Защо дават нова карта, при повторно изпратено заявление? Старата остава при теб, за спомен...
    Този пост е редактиран от pilot; 10-09-14 в 22:02.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. bob - Нов мобилен (виртуален) GSM оператор
    От veni във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 2
    Последно: 16-10-11, 10:13
  2. Отговори: 8
    Последно: 05-10-11, 09:59
  3. Тръгва нов мобилен оператор
    От Lupus във форум Коментирай новина
    Отговори: 2
    Последно: 24-11-10, 15:13
  4. Отговори: 10
    Последно: 05-01-09, 09:08
  5. Номерът остава при нов мобилен оператор
    От Araiz във форум Поддръжка
    Отговори: 13
    Последно: 04-01-07, 15:01

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе