Резултати от 1 до 6 от общо 6

Въпрос за модем

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    400
    #1

    Въпрос за модем

    Има ли някакви настройки които трябва да се направят на модема за да има интернет?Правих преинстлация на една машина и понеже никога не съм си имал работа с модеми и идея си нямам какво трябва да направя.Модема е Arris,интернета е от Кейбълтел

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #2

    Re:Въпрос за модем

    спри firewall , дай автоматично IP конфигурация
    ако не става питай за ръчни IP

  4. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #3

    Re:Въпрос за модем

    Добре беше да споменеш, че става въпрос за кабелен модем. Друго което е важно по какъв интерфейс си го вързал към компютъра, USB Или LAN. В първият случай ще са ти необходими драйвери. Във вторият няй вероятно нищо няма да ти е нужно.

  5. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    400
    #4

    Re:Въпрос за модем

    Цитат Първоначално публикувано от glarus
    Добре беше да споменеш, че става въпрос за кабелен модем. Друго което е важно по какъв интерфейс си го вързал към компютъра, USB Или LAN. В първият случай ще са ти необходими драйвери. Във вторият няй вероятно нищо няма да ти е нужно.
    Да ти кажа нямам никаква идея как е бил вързан защото ми донесоха компютъра на място.Към модема има диск с драйвери,но не видях да са качени.Най-вероятно както казваш ти няма да ми иска никакви настройки.

  6. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #5

    Re:Въпрос за модем

    Цитат Първоначално публикувано от presents
    Да ти кажа нямам никаква идея как е бил вързан защото ми донесоха компютъра на място.Към модема има диск с драйвери,но не видях да са качени.Най-вероятно както казваш ти няма да ми иска никакви настройки.
    А компютъра има ли мрежова карта? Там където го тестваш, има ли кабелна телевизия към Кейбълтел? Свързал ли си коаксиалния кабел? Платен ли е абонамента?

  7. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #6

    Re:Въпрос за модем


    Идея си нямал човека от настройки, но това не му попречило първо за забърше всичко, без да запише старите данни,
    И на всичкото отгоре, не знае дори каква връзка са имали, а явно го е срам да се обади на доставчика.
    Горките клиенти, дано не си им взел пари.

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Въпрос за WIFI модем на БТК
    От LZ4 във форум Мрежи
    Отговори: 16
    Последно: 21-07-09, 23:07
  2. Въпрос за вътрешен модем
    От Gaza във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 14-11-03, 23:58
  3. Въпрос относно модем
    От varbancho във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 29-10-03, 23:15
  4. Проблем с USB модем
    От Alex52 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 24-11-01, 14:41
  5. ХР и модем
    От kesten във форум Windows
    Отговори: 2
    Последно: 14-11-01, 17:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе