Резултати от 1 до 3 от общо 3

Проблем с USB модем

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    22
    #1

    Проблем с USB модем

    Вчера си купих USB модем от Jar. Не че ми е притрябвал - просто от любопитство. Няма марка написана на него - пише само USB 56000 BPS. В ценовата листа е обявен като Acorp, обаче няма нищо общо с Acorp - те просто не произвеждат USB модеми. Windows го разпознава като Conexant HCF V90. От долу пише един номер - H52PT-3050. След кратко ровене в нета открих, че марката би трябвало да е Puretek - те произвеждат същия модел. Та имам проблем с него - или модема е боклук или трябват други драйвъри. На диска към него няма драйвър за Windows XP. Пробвах с този за W2K, обаче се свързваше много трудно и като се свърже - максимум на 21600. После връзката се разпада най-късно до 5 минути. Със стария ми модем, Acorp/Rockwell 56K Ext., се свързвам на 33600 и връзката не се разпада с часове. От сайта на Puretek изтеглих драйвър за WinXP, обаче Windows-a не пожела да го инсталира щото причинявал system instability.



    Та въпроса ми е дали някой има същия модем под WinXP. С какъв драйвър е и как се държи модема? Аз съм на аналогова линия.



    Благодаря предварително.




  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2001
    Мнения
    318
    #2

    Проблем с USB модем

    pyrvo za driver-a ti za winxp koito ti kazval, che shtial da pravi smushtenia :-)))

    Mi to i za oficialnia driver na nvidia taka razpravia i za oshte kvo li ne. hich ne gi chet tezi syobshtenia ma typia windows.

    slagai i ako bachka, ne go mahaia.

    syseda mi e s usb modem.

    ia kaji na forma kakyv ti e. negovia e kato mouse neshto.

    a s drugia modem vikash s chasove ne te dropva na analogova linia..



    no pain - no gain

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    22
    #3

    Проблем с USB модем

    Абе аз съобщението, че драйвъра не бил "digitally signed" (или нещо подобно) го отминавам, обаче после като тръгне да копира файловете, спира и ми изкарва съобщението за проблемите със стабилността. Не ми дава избор дали да продължа или не. Не е от Windows-a. Днеска инсталирах XP Home Edition, преди бях с професионалната версия. Същата работа. Модема можеш да го видиш тук: http://www.pcideals.com/display_item...tTypeID=MODEMS. Петия от долу на горе. Размерите му са 13 х 9 см - доста по-малък от стандартен външен модем. Няма захранващ адаптер - захранва се чрез USB кабела.




Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с 3G модем на Глобул
    От Иван Петров във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 30-01-13, 12:46
  2. Проблем с ISDN модем !
    От nas във форум Технологии
    Отговори: 4
    Последно: 29-10-04, 16:59
  3. проблем с WinXP SP2 и модем
    От badboy във форум Windows
    Отговори: 6
    Последно: 27-05-04, 01:37
  4. Проблем с модем под Windows XP
    От blue_ във форум Windows
    Отговори: 6
    Последно: 14-01-04, 22:16
  5. Външен модем и ХР проблем
    От momchilcha във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 05-01-03, 22:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе