Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 23 от общо 23

Връзка кабелен модем - рутер ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #16

    Re:Връзка кабелен модем - рутер ?

    @ milenk
    В посочения от теб линк, в частта D-link DI-524 - Примерна конфигурация снимките са толкова хаотично подбрани и без обяснения, че на практика са безполезни.
    Дай информация какъв адрес получаваш - статичен/динамичен, публичен/частен, за да мога да се хвана за нещо...


    @ ru-boy
    Вече е практически и икономически по-изгодно модемът да е и с рутиращи възможности - т.е. модем (като преносител на информация) и рутер. Трябва да се прави разлика. И вече ги правят и със NAS възмoжности, че и с торент клиент...
    При Layer 1 (където работи модема) няма пренос на МАС адрес - модемът като модулиращо/демодулиращо устройство няма МАС адрес, затова и "Рутера има /МАС адрес/, има и модема" не е издържано... ама никак.

    @ Lupus
    E след това, последното уточнение, вече смятам, че сте били като в първия вариант от предния ми пост.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #17

    Re:Връзка кабелен модем - рутер ?

    Цитат Първоначално публикувано от emos
    ........
    @ Lupus
    E след това, последното уточнение, вече смятам, че сте били като в първия вариант от предния ми пост.
    Така излиза. Аз гледах да не им се бъркам на тия от Интернета, а да ми са читави трасетата, добри нивата на каналите и да няма зашумяване на обратните канали, че тогава наставаше ад.

  4. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #18

    Re:Връзка кабелен модем - рутер ?

    Цитат Първоначално публикувано от emos
    Вече е практически и икономически по-изгодно модемът да е и с рутиращи възможности - т.е. модем (като преносител на информация) и рутер....
    на това нещо, му се вика, в европейските държави рутер.
    Отдавна в тия държави, се ползва кутия с части, която съдържа модем, рутер и суич в едно.

    Не знам в България защо, модема и рутера са поотделно?!
    Иначе самият прост модем няма MAC адрес, тъй, като той служи, само, за конвертиране на сигнала, от аналогов на цифров, и обратното.

    После, зависи какъв е модема, по коя норма и така на татък.
    Не трябва да се бърка думата модем, с рутер, не може да се нарече модем, самият рутер, модемът си е модем, рутерът служи, за рутиране на ip-та в локална мрежа, които суичът събира в едно

  5. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #19

    Re:Връзка кабелен модем - рутер ?

    Да си дойдем на думата.
    Конкретния проблем на milenk , е как да си шерне интернета при доставчик Евроком.


    1. Не е нужен рутер, може и само със суич (говорим за конкретния случай Евроком) Модема е от тези дето разправя emos т.е. от модерните, които си имат всичко нужно в себе си.

    2. Ако държиш на рутер, няма проблем, слагаш го (но преди това го конфигурираш със СТАТИЧНОТО ти ИП, което е и ЧАСТНО). Това е по-лесния вариант.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #20

    Re:Връзка кабелен модем - рутер ?

    По т.1:
    Това веднага предполага договаряне на 2-ри IP адрес от доставчика!!! Сучиът не "размножава" IP адресите. Това го може рутерът.

    По т.2:
    Откъде знаеш, че milenk има статично IP?!?

    Аз продължавам да чакам нужната информация, за да дам конкретни отговори към питащия...


    @ fXOrange
    Май ти се е спяло снощи!
    Цитат Първоначално публикувано от fXOrange
    ...на това нещо, му се вика, в европейските държави рутер.
    Отдавна в тия държави, се ползва кутия с части, която съдържа модем, рутер и суич в едно.

    Не знам в България защо, модема и рутера са поотделно?!
    Затова ми беше и предния пост, адресиран към дезинформацията, внесена от ru-boy. Виж ми думите към ru-boy:
    Цитат Първоначално публикувано от emos
    Вече е практически и икономически по-изгодно модемът да е и с рутиращи възможности - т.е. модем (като преносител на информация) и рутер. Трябва да се прави разлика. И вече ги правят и със NAS възмoжности, че и с торент клиент...
    При Layer 1 (където работи модема) няма пренос на МАС адрес - модемът като модулиращо/демодулиращо устройство няма МАС адрес, затова и "Рутера има /МАС адрес/, има и модема" не е издържано... ама никак.
    Цитат Първоначално публикувано от fXOrange
    Иначе самият прост модем няма MAC адрес, тъй, като той служи, само, за конвертиране на сигнала, от аналогов на цифров, и обратното.
    Не е баш тъй... Има модеми, които по линията носят сигнал с 4 нива - с 2B1Q линиен код:
    Dibit Signal level
    10 +450 mV
    11 +150 mV
    01 −150 mV
    00 −450 mV.

    Цитат Първоначално публикувано от fXOrange
    ... рутерът служи, за рутиране на ip-та в локална мрежа, които суичът събира в едно
    Това пък изобщо не е вярно! Рутерът (маршрутизаторът) рутира (маршрутизира) трафика между 2 и повече мрежи! Той винаги е на границата между тях!

  7. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Philippines
    Мнения
    328
    #21

    Re:Връзка кабелен модем - рутер ?

    Здравейте отново. Виждам че се заформи нещо като спор, който за съжаление не мога да разреша в момента по простата причина, че не разполагам с въпросния модем(според мойте скромни познания устройството е кабелен модем и доколкото си спомням има MAC адрес,но може и да греша макар да е малко вероятно). Преди ползвах Евроком и си шервах нета с компютър с 2 лан карти който работеше нонстоп и безжичен рутер(имаме 3 компа в къщи и затова така). На едната лан връзвах модема и я шервах, а на другата рутера и всичко беше ОК. Сега се местя на друг адрес и обмислям вариантите за интернет доставчик, но не искам някой от компютрите да работи постоянно и затова пуснах темата.
    IP-то беше динамично и се сменяше от време на време. Местил съм модема на различни компютри, което ще рече че няма ограничение по МАС адрес на лан картата примерно и отделно след като съм ползвал 3 компютъра - по TTL. Преди да питам естествено търсих насам натам инфо и имаше и тук дори подобна тема, но нещата някак си не бяха уточнени докрай. Имаше такива които са правели тоя експеримент и пишеха за проблеми при смяна на IP адреса - трябвало да се рестартира модема и после пак си тръгвало ...
    Досега стигнах до заключението, че ше трябва да включа изхода на модема във WAN порта на рутера и да избера динамично конфигуриране на IP-то и да сложа DNS-те ... и да стискам палци да тръгне :-) Скоро мисля да пробвам какво ще стане и ще пиша, а дотогава ... ако заключението ми е грешно моля да ме коригирате :-)

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #22

    Re:Връзка кабелен модем - рутер ?

    Цитат Първоначално публикувано от milenk
    ...
    Досега стигнах до заключението, че ше трябва да включа изхода на модема във WAN порта на рутера и да избера динамично конфигуриране на IP-то и да сложа DNS-те ...
    Редно е при автоматичното конфигуриране на WAN порта автоматично да се конфигурират и DNS-ите!
    И щом има МАС адрес, значи модемът е и рутер.

  10. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #23

    Re:Връзка кабелен модем - рутер ?

    Аз какво приказвам, ама все някой не чете, то това е традиция тук, важи и за мен. За съжаление все грамотни хора го правят, това не важи за мен.

    Знам какъв му е модема и какво ИП-то, защото ползвам същия доставчик, същия модем и т.н.

    Дал съм на човека конкретното практическо решение, друго не му е нужно.
    Ако иска да изучи мрежите в съкратен курс, нека чете и другите мнения, но мисля, че ще му дойде в повече.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Кабелен модем
    От spoofer във форум Windows
    Отговори: 5
    Последно: 30-07-05, 19:12
  2. Пинг между кабелен модем и рутер
    От Botzko във форум Мрежи
    Отговори: 7
    Последно: 21-09-03, 03:05
  3. Кабелен модем
    От saint056a във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 22-01-03, 19:50
  4. Кабелен модем
    От kesten във форум Общ - хардуер
    Отговори: 9
    Последно: 07-01-03, 16:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе