Резултати от 1 до 12 от общо 12

Проблем с конектване към WiFi мрежа

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    63
    #1

    Проблем с конектване към WiFi мрежа

    Здравейте. Имам следния проблем не мога да се конектна в Wi Fi мрежа на която знам паролата, силата е на 100% ( до рутера съм ). Сменях паролата от настройките на рутера другият лаптоп се свързва този моят не може. Има ли някакви други настройки които може да се бутнат. Попринцип се свързвам в други мрежи на които знам паролите, но точно на тази нестава. Къде може да е проблема? Благодаря Ви.
    Компютърът ми е DELL Studo 1537, рутера NetGear от тези белите . Използваме BTC ADSL .

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #2

    Re: Проблем с конектване към WiFi мрежа

    не знам, как стои при теб, но на някои рутери има едно копче wi fi, което трябва да натиснеш преди връзката.
    Може би от това идва проблема, но както казах, не съм сигурен, не познавам рутера ти.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #3

    Re: Проблем с конектване към WiFi мрежа

    Цитат Първоначално публикувано от squash
    ... рутера NetGear от тези белите . Използваме BTC ADSL
    Изключително важни уточнения, насочващи директно към проблема!
    Някои по-бели рутери имат и други ограничения за свързването към тях, освен това, с парола. А други, не толкова бели, нямат такова. Така, че вземи един каталог на Оргахим, примерно, наложи го до рутера и виж колко е по-бял. И така ще разбереш как да навлезнеш в него.
    А всъщност великото уточнение, че позвате достъп до Интернет чрез БТК ADSL е изключеително важно и необходимо за следния съвет: веднага звънкай на 0800100 и им казвай да ти конфигурират ВАШИЯ рутер, щото да можеш да се свържеш КЪМ него!

    Бxxx, на такива глупости какъв отговор да напиша... барем дай модела на рутера, а интернета може и от телефон да идва!

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #4

    Re: Проблем с конектване към WiFi мрежа

    @emos и какво точно не си разбрал - Рутер който трябва да се настрои - Нетгиър- , за мен модела няма значение - всички рутери от тази марка са " low end" серия- евтина и орязана. Не е проблема в настройката на рутера а на wi-fi .
    Лошото е че последно време порязваш хората които питат и то по начин който е неприемлив тук- показваш колко много знаеш , но не и с цената да "смачкаш" някого.

    Аз бих опитал първо да вляза в :
    control panel -> network connetion - > wireles adapter -десен бутон, properties , Advanced - и ще проверя дали аджеба нямам вече такава конекция със същото име , но с друга парола и за всеки случай ще я затрия .
    Wi-fi мрежите имат този проблем да запазват паролата на мрежата си и естествено ако има мрежа със същото име - няма да може да влезеш.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #5

    Re: Проблем с конектване към WiFi мрежа

    Ех, Mr.TECHNO, Mr.TECHNO... аз ли не чета, ти ли:
    Цитат Първоначално публикувано от squash
    Сменях паролата от настройките на рутера другият лаптоп се свързва този моят не може.
    Верно, немам кристално кълбенце, нит' пък фъргам боп, но смятам, че щом squash e сменял пароли в рутера, то сигур се е сетил аджеба да смени и паролата в 2-та лаптопа! И щом другият лаптоп се е свързал, то ЯВНО е въвел вярна парола, при въвеждането на която в НЕГОВИЯ лаптоп нещо не става. Просто следното ми идва и в клин, ни в пъкав:
    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    Wi-fi мрежите имат този проблем да запазват паролата на мрежата си и естествено ако има мрежа със същото име - няма да може да влезеш.
    Всв пак пак ми се ще да видя модела на рутера, за да потърся ръководство за настройките му, може и да има нещо за настройките му... Ако няма такива, за които да се хванем, то остава да се пробват някои и други неща и така...


    Смисълът на предния ми пост е, че има неясна информация (бял рутер), както и напълно излишна такава (ISP-то)...
    Всъщност запомнянето на настройките на WiFi мрежите не е ли опция? Което ме подсеща да ти обърна внимание, че и рутера, и лаптопа имат Wi-Fi интерфейси и това:
    "...Не е проблема в настройката на рутера а на wi-fi ." е пак никакво като съдържание.

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    239
    #6

    Re: Проблем с конектване към WiFi мрежа

    OFF:
    @Techno: emos е прав, на така зададен въпрос - такъв отговор. Чул - недочул, 'айде в рутера 'сички.
    С такива "хакерски" изпълнения се сблъсквам всеки ден, наскоро ми дотътриха "утрепан" WRT54GL, питам апапа -"тръгна да го флашваш - дотук добре, прочел си из нет-а как става - още по-добре, а как да го дебрикнеш не прочети ли?" , на думата "debrick" сгъна и взе да ми бели очи. Та такива ми ти работи - свят шарен, хора всякакви.

    бтв - аз съм също с "хакнат" Нетгиър ( от ония "белите", чак на мръсно бяло бие на моменти), ще го пребоядисам тез' дни.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    63
    #7

    Re: Проблем с конектване към WiFi мрежа

    Хахаха, забавни сте . Модела на рутера е Netgear WGR614 надявам се сега да можете да помогнете. Отново да обясня. Досега не съм се кънектвал към този рутер. Имам USB FLASH който си беше наместен с настройките завръзка с рутера, но точно на моя компютър не става. Също има и Unsecured мрежи в които също не мога да се конектна?

  10. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    239
    #8

    Re: Проблем с конектване към WiFi мрежа

    Добре де, че забавни - забавни сме, защо не пробваш на това USB радио да му преинсталираш драйвера, ако има някакъв софтуер за управление на радиото пробвай с него, после без него и т.н.

  11. Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    520
    #9

    Re: Проблем с конектване към WiFi мрежа

    Какъв тип на кодиране си задал на лаптопа и на рутера?

  12. Member Аватара на peterstamov
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    676
    #10

    Re: Проблем с конектване към WiFi мрежа

    Криптиране на паролата и ли MAC филтър!!!

  13. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    63
    #11

    Re: Проблем с конектване към WiFi мрежа

    peterstamov а може ли да те попитам какво означава това и къде трябва да бутна за да ги оправя тези неща.
    Usera- какво означава тип на кодиране който съм задал, съжалявам , но не мога да разбера за какво говориш
    би ли се уточнил.
    Благодаря Ви.

  14.  
     
  15. Member Аватара на peterstamov
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    676
    #12

    Re: Проблем с конектване към WiFi мрежа

    Типа на кодиране или криптиране. Някой WiFi адаптери не могат да разкодират паролата ако има зададено криптиране. Рутерите имат възможност да се задава филтриране по MAC адреса на мрежовата платка. Ако, в списък с физическите адреси на платките, твоя не фигурира ням да те пусне. Виж по менютата на рутера за MAC филтрите - дали са включени и ако да добави твоя. И махни криптирането на паролата ако има - за проба, после го върни!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. nokia x3-02 проблем с wifi интернета
    От myxi79 във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 3
    Последно: 05-01-11, 09:54
  2. WIFI стик вижда само една мрежа !?
    От adgj във форум Мрежи
    Отговори: 5
    Последно: 29-04-09, 23:44
  3. WiFi проблем с VISTA!!!
    От radop във форум Мрежи
    Отговори: 0
    Последно: 29-06-07, 08:59
  4. Помощ за мрежа - Wifi & WinXp Home
    От get във форум Windows
    Отговори: 14
    Последно: 26-02-07, 13:33
  5. Проблем с WiFi
    От batco във форум Мрежи
    Отговори: 3
    Последно: 12-12-05, 02:18

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе