Резултати от 1 до 15 от общо 15

Помощ за мрежа - Wifi & WinXp Home

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. get
    get е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,405
    #1

    Помощ за мрежа - Wifi & WinXp Home

    Здравейте.

    Имам доста досаден проблем. Организацията не мрежата е следната:
    БТК Adsl -> ASUS WL 520G/WL 54M ROUTER/4P -> 2PC с Windows Xp Home Edition SP2.
    Двата компютъра са вързани през етърнет портовете на рутера. Имат интернет, пингват с един друг. Двата компютъра имат еднакви юзъри "ep", тъй като "щайгите" (хардуер) са им напълно еднакви.
    На единият има вързан принтер през usb порта. Опитах се да го шерна (успешно ), но така и не мога да направя връзка м/у двете машини. На двата са спряни защитните стени, Guest акаунта е включен, юзърите имат еднакви пароли, името на компютъра е различно, пинга върви. Има инсталиран Radmin3 версия (за да мога да ги джиткам отвън). Просто друго не се сещам какво да направя. Когато опитам \\192.168.2.X и изкарва грешка от типа, че нямам права.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #2

    Re: Помощ за мрежа - Wifi & WinXp Home

    1. задал ли си една и съща Workgroup
    2. Разрешил ли си и на двата Client of Microsoft Network и сътветно File and Printer Sharing for Microsoft Network
    3. като шернеш папка, вижда ли се?

  4. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #3

    Re: Помощ за мрежа - Wifi & WinXp Home

    Сложи парола на Guest акаунта и влез с паролата после може да я махнеш..

  5. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #4

    Re: Помощ за мрежа - Wifi & WinXp Home

    Сложи си постоянни ИП и на двата за да можеш да ги издирваш по ИП в мрежата и както казва Блек си направи Уъркгрупите еднакви...

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    282
    #5

    Re: Помощ за мрежа - Wifi & WinXp Home

    http://www.phys.uni-sofia.bg/~burova/index1.htm
    Я прочети тук няма ли да намериш нещо по въпроса(аз не го дочетох признавам си,ама на мен не ми и трябва)

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    856
    #6

    Re: Помощ за мрежа - Wifi & WinXp Home

    чисто заради пробата защо неопиташ да създадеш нов юзър на някоя от машините, с различно име , и да видиш дали ще стане

  8.  
     
  9. get
    get е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,405
    #7

    Re: Помощ за мрежа - Wifi & WinXp Home

    По начало Workgroup беше еднаква. В MyPc - My Network... нищо не се виждаше.
    Netbios, File And Printer Sharing - всичко си е нормално. Компютрите използват статични айпи адреси (дали по айпи, дали по име - винаги отговарят пинговете) Radmin работи без проблем (връзвам се от единия на другия и обратно), но това не е начин за работа.
    Ще пробвам с парола на Guest акаунта или с нов юзър. Ако стане с нов юзър, не ми е проблем да прехвърля настройките, менютата и т.н.

    Аз все си мисля рутера да не прави някакви ограничения...

  10. Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    520
    #8

    Re: Помощ за мрежа - Wifi & WinXp Home

    Пробвай със Search for computers

  11. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #9

    Re: Помощ за мрежа - Wifi & WinXp Home


    Не каза има ли шернати папки и дали се виждат

  12. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #10

    Re: Помощ за мрежа - Wifi & WinXp Home

    Цитат Първоначално публикувано от get
    По начало Workgroup беше еднаква. В MyPc - My Network... нищо не се виждаше.
    Netbios, File And Printer Sharing - всичко си е нормално. Компютрите използват статични айпи адреси (дали по айпи, дали по име - винаги отговарят пинговете) Radmin работи без проблем (връзвам се от единия на другия и обратно), но това не е начин за работа.
    Ще пробвам с парола на Guest акаунта или с нов юзър. Ако стане с нов юзър, не ми е проблем да прехвърля настройките, менютата и т.н.

    Аз все си мисля рутера да не прави някакви ограничения...
    Това че ти ги показва групите еднакви нищо не значи - превъведи наново групите и на двата и рестартирай, освен това някой горе беше попитал - като ги потърсиш по ИП(Right Click on Network=>Search for Computer) излизат ли ?

  13. get
    get е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,405
    #11

    Re: Помощ за мрежа - Wifi & WinXp Home

    Пробвах с нови юзъри, вкарах станциите в нова потребителска група, като след всяка операция следваше рестарт. На компютър A с ip 192.168.2.2 ако шерна нещо и от същия компютър напиша \\192.168.2.2 -> влиза, браузва, принтира всичко е 6.
    Аналогично и за другия компютър, който е с ip 2.3. Пробвах да сменя ip-тата с по-големи, но пак нямаше ефект. През Network Search-а компютрите се намират, но когато го цъкна да го отворя, пак изкарва същата грешка - нямам достъп, да се свържа с админ )

    Има ли някакъв начин да го шерна през уеб този принтер?
    Или да се зададе виртуален порт - например 192.168.2.5 ?

  14.  
     
  15. get
    get е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,405
    #12

    Re: Помощ за мрежа - Wifi & WinXp Home

    А как да шеърна локален принтер през интернет?
    Т.е. примерно принтера в офиса го шеървам и през някакъв софтуер от компютър извън офиса да мога да пускам заявки?

  16. get
    get е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,405
    #13

    Re: Помощ за мрежа - Wifi & WinXp Home

    Виждам, че няма много идеи как да стане а и аз не се сещам, затова да попитам възможно ли е следното:
    Нека си стоят в някаква мрежа, както са сега, отделно да направя връзка само м/у двата компютъра чрез USB кабел например?
    Също така намерих един USB 4 port преходник. В едната букса се закача устройството и после има още четири свободни женски гнезда. Дали е възможно да направя, така че и двата компютъра да се обръщат към принтера?

    Моля ви дайте някакъв съвет как да реша проблема

  17. Banned
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    1,083
    #14

    Re: Помощ за мрежа - Wifi & WinXp Home

    както виждам нещата(и съветите от съфорумниците) - на крачка си от разрешаването на проблема ти

    с риск да повтарям(нещо, което е обяснено по-горе) :

    1. статични IP-та(от range на адресите, дето рутера ги раздава) за 2-та компа
    2. една работна група "WORKGROUP/MSHOME" ... - понякога и "Network Setup Wizard" помага ...
    3. шерване(sharing) на принтера.. - ама може и да се наложи "brouse for network printer"..

    та така ... - успех !


  18. get
    get е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,405
    #15

    Re: Помощ за мрежа - Wifi & WinXp Home

    Реших си проблема !
    Грешката е в следния ред:
    HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\LSA -> restrictanonymous -> беше сетнато на "1", когато го оправих на "0" и ребутнах всичко се оправи. Пуст Home Edition !

    Благодаря на всички !

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 11
    Последно: 31-05-09, 18:23
  2. Замяна на WinXp Pro с WinXp Home
    От skaishev във форум Windows
    Отговори: 1
    Последно: 17-05-06, 10:29
  3. problem s SP1 WinXP Home Edition
    От mafiata във форум Windows
    Отговори: 2
    Последно: 13-02-03, 11:27
  4. Каква е разликата между WinXP Home и Pro?
    От pjMarvin във форум Windows
    Отговори: 5
    Последно: 31-10-02, 17:47

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе