Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16

Проблем с бтк рутер...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    55
    #1

    Проблем с бтк рутер...

    Имам следната мрежа бтк АДСЛ ( не е wireless) който раздава стандартните 192.168.1. ... след него има рутер D-Link DIR-100 който раздава адреси на dhcp 192.168.0.1 ... 192.168.0.50 . На 3 от четирите лан порта на D-Link DIR-100 има компове а на четвъртия е вързан един свич д-линк който дава интернет на други 3 компа в съседната стая.
    Сега проблема е че АДСЛ модема заопчна през 2 часа някъде да си забравя паролота и докато не се отиде на страницата на бтк да се активира нанаово с усер и парола нет няма ..... . Това става без да се рестартира модема просто бачка няколко часа и хоп пак иска парола ? ? ?? някаква идея къде е проблема.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #2

    Re:Проблем с бтк рутер...

    1. в Модема.
    2. в Разпределителната кутия за телефоните на БТК.
    3. в контакта на който е закачен модема.


    - и трите са много вероятни.

  4. Banned
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    509
    #3

    Re:Проблем с бтк рутер...

    Нощем прави ли го? Според мен, модемът иска климатик. Или нов модем...

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    55
    #4

    Re:Проблем с бтк рутер...

    Топличък е и да определено .... аз го сложих малко по на скатано място но не спря , а нощем няма хора там.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    55
    #5

    Re:Проблем с бтк рутер...

    Зачетох с в едни теми в който се препоръчват статични адреси на комповете ? а не DHCP както аз съм направил и особенно се набляга да се напише ДНС 212.39.90.43 (днс на бтк) а не да се оставя дефаултния 192.168.1.1
    В момента съм направил всички компове зад рутера в отеделен сегмент 192.168.0.ххх мисля това е съсвсем в реда на нещата ???
    може ли проблемите да ми са от towa че съм пуснал DHCP to na рутера ?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    55
    #6

    Re:Проблем с бтк рутер...

    Още утре ще сменя контакта в който е включен модема и мисля да се обадя на бтк да си видят модема дали е в ред

  8.  
     
  9. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #7

    Re:Проблем с бтк рутер...

    да не забравяме и най-вероятното: бтк сменят фърмуера, а понякога го сменят 10-ина пъти за няколко дни - не че е нужно, ама явно за по-сигурно

    на мен също ми се е случвало, но аз поне бях сигурен в това, защото по онова време карах самият бтк-рутер да раздава повече от едно IP, а при смяна на фърмуера (флашване) дефолтната настройка е за едно IP, та знаех точно кога ми го бърникат

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    55
    #8

    Re:Проблем с бтк рутер...

    OFFF мда за едно ип на тая тарифа сме безкрай .... дето е с едно ип доколкото знам ... , съвет някакъв > >>

  11. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #9

    Re:Проблем с бтк рутер...

    това, че адсл-ът ти дава едно IP не е проблем. работа на рутера след него е да ти изгради мрежата и да раздаде N на брой вътрешни IP-та, така че нямаш нужда от допълнителни съвети. по-скоро се обади на хелпдеска на бтк и им се оплачи от постоянното префлашване, заради което трябва толкова често да си реактивираш акаунта. при мен помогна... сигурно след 10-тото позвъняване

  12. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #10

    Re:Проблем с бтк рутер...

    е няма ли опция, в тоя модем/рутер, да се спрат ъпдейтите?

  13. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #11

    Re:Проблем с бтк рутер...

    Цитат Първоначално публикувано от fXOrange
    е няма ли опция, в тоя модем/рутер, да се спрат ъпдейтите?
    Има да го засилиш от терасата и повече да не се занимаваш с БТК

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    55
    #12

    Re:Проблем с бтк рутер...

    Да за рутера ми е ясно че той ще изгражда вътрешната мрежа, освен днес ще звъня да се оплаквам на бтк. Преди време беше със статични адрреси направена вътрешната мрежа , като зема да се дъни ги пуснах на DHCP и пак същата работа, БТК май са за е...... Ако е прецакан нещо модема идва ли изобщо някой да го погледне , като се има напредвид че свързването със супорта е по половин час .. ?

    edit fXOrange
    без псувни моля, не сме на конския пазар

  16. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #13

    Re:Проблем с бтк рутер...

    Сега се зачетох, значи на един хоме ADSL акаунт закачаш 6 компютъра.
    1. Първия въпорос е за какво се ползват тези компютри, само за брауз в интернет или има и download с торенти.
    2. От кога се появи този проблем, да не би скоро да сте закачили останалите компютри и от тогава да го има проблема.

    Отговори на тези въпроси за да има малко по точна представа какво точно се случва при теб.
    Но ако има здрав download от 6 компютъра и торенти.... Не че ще забива ами и пушек ще излиза скоро от него

    Принципно за над 5 компютъра ти трябва свестен рутер с шеипър които да ти лимитира и да поема натоварването от и към модема...
    Виждал съм как торент програма с дефаулт настроики прави над 5000 конекции към модема х 6 компютъра са 30 000

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    55
    #14

    Re:Проблем с бтк рутер...

    1) Предимно за брауз се използват комповете
    Ще ги прегледам и за torrent download клиенти , защото някой може да си пуснал стотина задачи ... .Скоро имах такъв проблем на моя комп имах стотина активни торента и постоянно ми се дропише нета докато не си увеличих half open tcp/ip conecttion и не намалих задачите не се оправиха нещата ( в къщи съм на местен лан оператор ). Днес след обяд пак ще пиша какво е положението по тоя въпрос.
    2) Не от отдавна си е така мрежата, месеци наред почти година, а това е 2 седмици най-много

    Засега се рабрахме със тех. подр. на БТК , ако още един път се саморесетне тоя модем ще пратя техници да го прегледат и заменят, ако се налага , ще пиша какво е станало като има развитие ...., като стане ясно къде е проблема.

    п.с. Поизтървах се малко с псувните .... няма да се повтарям

  18. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #15

    Re:Проблем с бтк рутер...

    Между другото бТК са направили малко промени в my.contact.bg , вече може и на обикновенните модеми лесно да се подкара DHCP-то да раздава повече IP адреси без да е необходимо да знаете паролата за модема. Лично аз съм изненадан приятно от екстрата.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Проблем с рутер
    От Caesar във форум Общ - хардуер
    Отговори: 9
    Последно: 16-12-12, 20:26
  2. Проблем с рутер DI-524 G2G
    От blue1 във форум Мобилни устройства
    Отговори: 1
    Последно: 16-05-12, 00:46
  3. Проблем с рутер
    От sasho1bs във форум Мобилни устройства
    Отговори: 11
    Последно: 18-12-11, 22:45
  4. Проблем с рутер
    От BatVez във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 20-05-10, 21:15
  5. Проблем с рутер!
    От NeRoX във форум Общ - софтуер
    Отговори: 7
    Последно: 04-01-10, 16:01

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе