Резултати от 1 до 5 от общо 5

Прекарване на мрежов кабел -- помощ срещу заплащане

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    212
    #1

    Прекарване на мрежов кабел -- помощ срещу заплащане

    Здравейте
    Не съм сигурен че тази тема е за този раздел, но ще я пусна тук. Необходимо е прекарването на мрежов кабел от магазин на партерен етаж до апартамент в същия блок на четвъртия етаж (става въпрос за град София, квартал Борово). Търся човек който може да го прекара срещу заплащане. Сградата е ново строителство, вече завършена. Говорихме с техниците на спектър нет но те казаха че подобна услуга предлагат само в рамките на апартамента. Ако познавате човек/фирма който/която може да го направи пишете и ли ми пуснете лично съобщение. Искам да уточня че не става въпрос за пускане на кабела през прозореца по фасадата на блока а от там от където кабелните телевизии си прекарват кабелите.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #2

    Re:Прекарване на мрежов кабел -- помощ срещу заплащане

    Koлега предполагам , че няма предвидени канали / тръби за кабел/ - затова и техниците са ти отказали. Иначе ,ако имаше защо да не ти вземат парите.
    Как стои въпроса с телефонните кабели ?? Явно няма място в техните каналии за допълнителен кабел.
    Много по лесно ще е да го пуснеш отвън в тръба или кабелен канал / снаден естествено /. до водосточната тръба. прикрепвай с пяна за по-бързо и силикон за продължително .
    Изтървал си момента при полагане на външната топлоизолация - няко лев и черпня и щяха да ти пуснат или тръба или кабелен канал и отгоре изолацията.

  4. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #3

    Re:Прекарване на мрежов кабел -- помощ срещу заплащане

    Какво разбираш под мрежов кабел - кабел за 220V мрежа или LAN кабел? Мога да ти извърша тази услуга, ако става дума за LAN кабел, но следващата седмица.
    Пиши на ЛС.

    @kris11,
    Не ми се вярва и телефонните кабели да са вкопани в стената, ама знае ли човек.... Иначе по тръбите за телефонен кабел много коаксиал е минал.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #4

    Re:Прекарване на мрежов кабел -- помощ срещу заплащане

    @kris11,
    Не ми се вярва и телефонните кабели да са вкопани в стената, ама знае ли човек.... Иначе по тръбите за телефонен кабел много коаксиал е минал.
    [/quote]
    Предполагам , че може да няма място иначе защо ще му откажат ? Може и на частно да свършат след края на работният им ден.
    A пък на ново строителство съм виждал и кабели за контакт и за ключ които не вървят по вертикала и хоризонтал -а по диагонал на стената за по-кратък път

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #5

    Re:Прекарване на мрежов кабел -- помощ срещу заплащане

    доколкото знам Спектрумнет техниците са с GPS и на колана - докато не свършат обектите няма мърдане и затова са му отказали.
    а и да дупчиш от първи до 4 ти етаж си е доста работа.
    100% по домофонната система има място ама кой да се сети.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 21-09-13, 14:01
  2. Отговори: 8
    Последно: 01-12-11, 23:00
  3. Отговори: 6
    Последно: 01-11-11, 22:45
  4. Помощ срещу троянски кон
    От meduna във форум Общ - софтуер
    Отговори: 4
    Последно: 25-05-04, 13:46
  5. Сайт за сваляне на филми срещу заплащане?
    От user25 във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 2
    Последно: 14-12-03, 01:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе