Резултати от 1 до 11 от общо 11

FTP достъп

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    481
    #1

    FTP достъп

    Свързвам се с FTP сървър,въвеждам си името и паролата, всичко е добре, но при ls или дир никаква реакция.(Свързвам се с Интернет експлорер, след това пробвах от "DOS" промпта,.. същото..забива) Стартирах FileZilla и няма никакъв проблем, т.е.влизам в сайта и си тегля всичко...
    Какво съм "забранил" на Iexplorer или на Уиндоуса,че не мога да тегля от FTP? Вярно, зад рутер съм, може би там е проблема, но рутера не е "пипан" т.е. всичко е разрешено...

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #2

    Re:FTP достъп

    ми ползвай си FileZilla, щом работи, по добра програма от нея няма, за тая работа.

  4. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #3

    Re:FTP достъп

    Пробвай друг ФТП сървър. Може проблема с забиването да не е при тебе... Другия вариант е файловете на фтп да са много, тогава при опит да се листнат се получава "забиване" или забавяне... Найстина е по добре да се ползва ФТП клиент при работа с ФТП

  5. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #4

    Re:FTP достъп

    Ако си заранил наистина нещо в IE, то това най-вероятно е настройката "Use Passive mode"(Tools/Internet Options/Advanced/...). По премълчаване е включена, във FileZilla също.

    Трудно е да се опише накратко какво е 'Active mode' и какво е 'Passive mode' при FTP протокола и какви са предимствата. В случай, че ти е интересно, то пусни си едно търсене в Гугъл - има хиляди публикувани документи по въпроса.

  6. Banned
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    509
    #5

    Re:FTP достъп

    нищо не разбрах. какво значи 'давам 'ls или дир' от интернет експлоръра?

  7. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    481
    #6

    Re:FTP достъп

    Вярно, че малко тъпо съм го написал. IE направо си "забива" след логването,а от промпта след Ls и dir имам "дълго мислене" и ...нищо. В IE е маркирано "пасивен режим", а и от ДОС промпта пак не мога да се свържа нормално. Вярно, че не знам разликата между двата режима. Доколкото си спомням, ФТП протокола изискваше два порта(21 и 22 май, по единия командите, по другия данни, ако не се лъжа.. ) FileZilla, като че ли отваря други пет порта.. Само дето не разбирам: кой ми забранява примерно 22порт, а ми разрешава 90порт? Този някой, рутера ли е или нещо друго или тотално бъркам всичко?

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #7

    Re:FTP достъп

    При "Passive mode" порт 20 не се ползва (неправилно си го написал като 22). Ползва се порт 21 и допълнителен портов интервал (port range) някъде в големите номера - зависи как точно е настроен FTP-сървъра.
    Порт 20 се ползва при "Active mode", но твоя случай не е такъв.

  10. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    481
    #8

    Re:FTP достъп

    Може би "активен режим" е: когато и аз се "правя" на ФТП сървър и тогава трябва и порт 20(не 22,вярно)? Но това с нищо не ми помага. Пак не разбирам защо FileZilla-та се логва и тегли, а фтп клиента на ДОС не. Утре ще закача ПС-то директно,без рутера и ще видя.. Като разбера нещо, ще напиша. Благодаря!

  11. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #9

    Re:FTP достъп

    На РС-то с ftp клиента пусни в команден ред netstat - дава всички сесии, означени са с ESTABLISHED.
    Ако искаш същото под графичния интерфейс, сложи си Prio - Process Priority Save, тук активните сесии са CONNECTED:

  12. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #10

    Re:FTP достъп

    Ако ти е по-лесно, гледай на рутера като на водопроводен възвратен клапан - пуска всичко отвътре навън (пуска всички връзки инициирани отвътре, независимо по кой порт) и спира всичко отвън навътре, като пуска само изключенията въведени във файруола (ако има такива) и съответно ги препраща към предварително конфигуриран вътрешен адрес.
    Разбира се, рутера пуска и отговорите които идват отвън на връзки които са инициирани отвътре.

    Съвсем накратко за "Passive mode":
    1. Твоя компютър първоначално се свързва към FTP-сървъра по порт 21
    2. Отговора на сървъра е "свържи се с мен по следния друг порт" - някакъв порт с голям номер обикновено
    3. Твоя компютър се свързва към FTP-сървъра по указания голям порт и си обменя данни. Понеже твоя компютър е инициатора на връзката по тоя голям порт, то твоя рутер не спира тая връзка.

    При "Active mode" нещата са по друг начин - инициатора на втората връзка е сървъра и твоя рутер спира тая обратна връзка.

    Това е съвсем накратко и максимално опростено с цел да е по-разбираемо - в действителност е мааалко по-сложно.

  13. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    481
    #11

    Re:FTP достъп

    Друго е, като някой ти го обясни простичко. Закачих се директно(без рутер) и спокойно си тегля от ФТП-то. Мина ли през рутера, тегля с FileZilla, но не и с обикновен фтп клиент. Т.е. разбирам, че рутера сам по себе си е "защитна стена", даже и да не съм пускал никакви защити на самия рутер. Но защо "предният" рутер (аз нямам реално IP, а съм в мрежа 10.Х.Х.Х) пуска всичко, а моя рутер не?(след моя рутер съм в 192.168.Х.Х). И защо FileZilla-та се "оправя" с всичко, а IExplorer-а не? (Вярно, че FileZilla-та е направена именно за това...).

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отдалечен достъп
    От periel във форум За Форума
    Отговори: 3
    Последно: 01-03-08, 07:47
  2. Проблем с FTP достъп
    От travoltino във форум Общ - софтуер
    Отговори: 5
    Последно: 12-09-07, 20:02
  3. Код за достъп
    От vansini във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 29-11-06, 12:47
  4. Отдалечен достъп до PC
    От ipnaid във форум Мрежи
    Отговори: 5
    Последно: 20-06-05, 14:52
  5. ISDN достъп
    От Pecho във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 12
    Последно: 25-02-01, 03:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе