Резултати от 1 до 13 от общо 13

ISDN достъп

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    32
    #1

    ISDN достъп

    Разбирачи,

    Какво ми трябва за да ползвам всички екстри на ISDN линия. Значи имаме: компютър ( без него хич не става), и 2 бр. ISDN терефонни линии, които минават през едно чудо с марката ZYXEL и се говори с обикновени телефонни апарати.

    Въпросът ми е следният: Мога ли да ползвам обикновен модем и ако мога какво губя от това? Или задължително трябва да си купя ISDN модем за да съм в нета?

    Много мерси предварително!

    Pecho






  2.  
     
  3. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #2

    ISDN достъп

    Mojesh da polzvash analogov modem. Zyxel-a ima analogovi izhodi - predpolagam dva i v tiah moje da vkliuchish obiknoven modem na miastoto na telefon. Siguren li si che imash 2 ISDN-a ili prosto imash 2 linii?

    Vseki ISDN ima 2x64kbps linii koito mojesh da polzvash za glas ili danni. V smisal - po ednata moje da govorish, po drugata da tochish.. Ili da varjesh multilink ot dvete i eto ti 128kbps. A kakvo gubish e iasno - kato ostavim malkata razlika v skorostta ot 56 do 64kbps, gubish izcialo cifrovata linia bez smushtenia. Pri dobri obstoiatelstva, 64 cifrovi kbps sa ti okolo 8 kilobajta v sekunda...

    Siguren li si che Zyxel-a ne e s vgraden ISDN modem. Ako ne e ste sbarkali che ste go kupili.




  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    32
    #3

    ISDN достъп

    Admin,

    Моя грешка - имаме две линии през един ISDN. Утре ще кажа подробности за ZYXEL-а. Как да разбера дали има вграден модем? И ако има как става връзката с компютъра?

    Pecho




  5. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #4

    ISDN достъп

    Otzad triabva da ima USB ili comport za da e s vgraden modem




  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    32
    #5

    ISDN достъп

    Admin,

    Устройството има изход за компютър за връзка с COM Port 1 или 2 мисля, че ще стане работата. По-късно ще се похваля евентуално.

    Pecho








  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    63
    #6

    ISDN достъп

    Кажи му номера на този ZyXel.

    Така като те слушам имаш си рутер пък искаш да го осакатиш като ползваш единия му канал с гаден аналогов модем. Ако има портове за мрежов кабел (обикновенно са 4) си имаш рутер който можеш да управляваш през серийния порт (Hyper Terminal) или през мрежата с Telnet.

    Другия вариант е да е външен ISDN модем вържи го през серийния порт пусни си (Hyper Terminal) и той ще си каже. През серийния порт максималната скорост е 115kbps (ISDN прави 128k при свястен доставчик)

    Не ме разбирай погрешно самата идея да включваш аналогов модем вместо да ползваш цифровата връзка си е извратена.




  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    32
    #7

    ISDN достъп

    Споко бе, my friend!!!!!

    Така ще направиме. Няма да слаган никакъв аналогов модем. Тази джаджа ZyXel има отзад женски изход (с много дупки) за кабел, който влиза на COM порт 1,2 през преходник. Съответно има си и software на диск и се инсталира като обикновен модем.

    Pecho




  10. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #8

    ISDN достъп

    Vsichko e hubavo, no nali se seshtash che ti triabva i ISDN dostap, kojto e po-skap ot standartnia Dial-up i to ne malko...




  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    32
    #9

    ISDN достъп

    Abe taka e za sazalenie. Koi provider e svesten za ISDN v nasata mila RODINA??

    Pecho




  12. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #10

    ISDN достъп

    TTM sega e na MAXX - chuden ruter s 3 2-Mb. linii - 90 vhodni tochki, poddarjashti kakto analog taka i ISDN. Za ceni ne znam, za kachestvo - triabva sam da si proverish...

    PS. V posta ima i doza reklama - rabotia za TTM i si go kazvam predvaritelno...




  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    63
    #11

    ISDN достъп

    Цените на Mtel.net са 0.40 лв/час за 64kbps

    ползвам ги от 6-8 месеца и съм много доволен.

    Гледам реклами на Мобиком - цената им е за 128kbps и беше доста изгодна.




  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    562
    #12

    ISDN достъп

    Nqkoi shte mi kaje li kakvo ustroistvo po-to4no e nujno za ISDN dostyp i kakva mu e gore dolu cenata?




  16. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    444
    #13

    ISDN достъп

    nai ob6to kazano triabvat ti 2 cifrovi telefonni linii ISDN modem i dulbok djob za da se kefi6.No za tia pari ako si v Sofia moje6 da si prekara6 niakakuv drug vid dostup.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 2
    Последно: 13-09-08, 09:35
  2. Проблем с ISDN модем !
    От nas във форум Технологии
    Отговори: 4
    Последно: 29-10-04, 15:59
  3. ISDN и мрежа :))
    От Bobar във форум Мрежи
    Отговори: 10
    Последно: 01-06-04, 10:18
  4. LAN Интернет или БТК ISDN
    От nikolin във форум Мрежи
    Отговори: 18
    Последно: 04-01-03, 23:30
  5. ISDN - DSL ?
    От Yozo във форум Мрежи
    Отговори: 4
    Последно: 25-04-02, 09:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе