Резултати от 1 до 13 от общо 13

Интерет от 2 доставчика с RV082

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    190
    #1

    Интерет от 2 доставчика с RV082

    Казуса е следния. Единият доставчик, ограничава да речем "замунда.нет", а другият е БТК-рски АДСЛ без никакви ограничения. С това http://megashop.bg/pc/product_info.p...ucts_id=502253 възможно ли е да "текнат" нещата?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    312
    #2

    Re:Интерет от 2 доставчика с RV082

    Никога не си купувай този рутер.Безумна цена и никакви възможности.Вземаш един рутерборд с Микротик,малко настройки и си готов.Ако става дума за 10-20 компютъра,ще намериш рутерборд за 72 лв.Успех.Ако нещо не ти е ясно,пиши на лични.

  4. Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    190
    #3

    Re:Интерет от 2 доставчика с RV082

    За около 50 машини става въпрос. Кой модел ще препоръчаш?

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    312
    #4

    Re:Интерет от 2 доставчика с RV082

    Routerboard RB450G с Mikrotik.

  6. Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    190
    #5

    Re:Интерет от 2 доставчика с RV082

    Мерси.

  7. Member
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    219
    #6

    Re:Интерет от 2 доставчика с RV082

    Pentium III with some Linux,Unix OS system.Това е решението.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    212
    #7

    Re:Интерет от 2 доставчика с RV082

    Цитат Първоначално публикувано от A.L.F.
    Pentium III with some Linux,Unix OS system.Това е решението.
    Възможно най-скапаното решение, заема най-много място, вдига шум, има една камара излишни устройства които могат да дефекрират ( харддиск на бая години вентилатори които се пълнят с прах ) и да спре целия ??? /офис предполагам/ да работи.

    да не говорим че съм почти сигурен че производителноста на микротика е по добра от п3

  10. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #8

    Re:Интерет от 2 доставчика с RV082

    Цитат Първоначално публикувано от Coppermine
    Възможно най-скапаното решение, заема най-много място, вдига шум, има една камара излишни устройства които могат да дефекрират ( харддиск на бая години вентилатори които се пълнят с прах ) и да спре целия ??? /офис предполагам/ да работи.

    да не говорим че съм почти сигурен че производителноста на микротика е по добра от п3
    50 компютъра зад ADSL и още един доставчик си е сериозна работа....
    Интересно защо обаче след като варианта с рутиращия сървър(компютър) е възможно "най-скапаното решение" се използва от 90% от интернет доставчиците. За да им вдига повече шум и да се пълни прах ли?!
    Или ще кажеш, че микротика не може да спре да работи, че и да забие....

  11. Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    212
    #9

    Re:Интерет от 2 доставчика с RV082

    Защото нямат пари за свестни устройства, освен това доставчиците които аз знам почти не използват линукс от поне 2-3 години че и повече. Линуксите само за сървъри ги ползват, за рутиране и суичване си има специализирани устройства на съответните производители които работят прекрасно. В момента в който сложиш линукс за рутер ти започват проблеите, в момента който го смениш с cisco ти свършват .. от опит го казвам. Линукса винаги е бил и остава евтино решение а за 50 пц-та има по-добри решения които стъпват и по евтино.

    По принцип не ми се влиза в по-дълбоки спорове, няма и да пиша след този пост, всеки си има предпочитания, по горе съм изложил доводи защо не препоръчвам компютър, и да микротика се случва да забива но по-рядко от компютъра (според мои наблюдения) освен това дори по-бързо се рестартира.

    П.С
    Предимството да компютъра е че може някакъв специфичен скрипт да си пуснеш там който решава нетрадиционно решение или някакъв частен случай но на дали колегата попада в такъв

  12. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #10

    Re:Интерет от 2 доставчика с RV082

    И мен не ми се спори, нека колегите които се занимат с доставка на интернет да кажат какво ползват и защо... За CISCO съм съгласен, но надавам се не го сравняваш с микротик
    Не съм ползвал microtiк, но преди време са ми рутирали нет към мен с микротик, и мога да кажа, че микротика забиваше почти колкото wireless AP след него...
    Сега има Debian рутери които при около 500 потребителя работят без пробеми...

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    312
    #11

    Re:Интерет от 2 доставчика с RV082

    Цитат Първоначално публикувано от Coppermine
    Възможно най-скапаното решение, заема най-много място, вдига шум, има една камара излишни устройства които могат да дефекрират ( харддиск на бая години вентилатори които се пълнят с прах ) и да спре целия ??? /офис предполагам/ да работи.

    да не говорим че съм почти сигурен че производителноста на микротика е по добра от п3
    Абсолютно точно казано.Никога не бих сложил такъв компютър за рутер.А от своя страна рутербордовете са най-различни като възможности.Версиите на Микротик също са разделени според това,за какво точно ви трябва рутера.В интернет има достатъчно информация и сравнение между някакви такива Пентиуми и Микротик.Всеки трябва да си прецени кое е най-добре за него.Но просто 72 лв. е смешна цена за това,което получавате.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #12

    Re:Интерет от 2 доставчика с RV082

    Хм, имам рутер (компютър с BSD) които не е нищо претенциозно (Дъно асус от 1990 г, процесор K6-2 на 350 Лично го ползвам от 4-5 години, това което е дефектирало до момента (това което съм сменял) е охладителя на процесора... Ако нещо сдаде багажа много лесно мога да ида в първия ПЦ магазин и да му взема необходимата част. Има си back на конфигурацията и дори HDD да сдаде багажа за макс 30 минути мога да възстановя всичко... Ако микротика ти изпуши, за колко време можеш да го възстановиш?! Особенно ако не живееш в София или в Пловдив от където може да идеш и да го вемеш на място от магазина?! + това аз ще дам 10 лв за твърд диск, а ти ще дадеш 80 лв за нов микротик

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    312
    #13

    Re:Интерет от 2 доставчика с RV082

    Ако Микротика ми изпуши,ще си поръчам друг и ще пристигне на другия ден.С помощта на бекъпа ще го възстановя за 5 минути и готово.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Интерет от 2 доставчика с ... с Microsoft
    От MitkoS във форум Мрежи
    Отговори: 0
    Последно: 31-03-10, 23:47
  2. Отговори: 21
    Последно: 22-04-09, 21:22
  3. Linksys RV082
    От Joro711 във форум Мрежи
    Отговори: 0
    Последно: 21-04-09, 23:27
  4. Доставчика ми премина към PPPoе ...
    От hihimor във форум Мрежи
    Отговори: 17
    Последно: 18-03-08, 22:49

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе