Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 22 от общо 22

Три безжични мрежи от един рутер??

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #16

    Re:Три безжични мрежи от един рутер??

    Edimax EW-7206APg Wireless-g 54Mbps Access Point

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    312
    #17

    Re:Три безжични мрежи от един рутер??

    Цитат Първоначално публикувано от glowndark
    120 m.

    Не съм видял до сега рутерче, което да прави 3 отделни мрежи(repeater усилва сигнала на прави 3 мрежи).
    Най-добрия (и евтин) вариант, рутера да се направи. Линух базиран шейпър(който ще лимитира скоростта) с 3 безжични интерфейса.
    вариант 2. Линукс рутер с шейпър на входа(които да ограничава скоростта) и 3 АП след него (незнам защо мрежите трабва да са 3 но така си го задал)

    Варианти колкото искаш, въпроса е да избереш най-правилния...
    Тогава си пропуснал да видиш рутерборд RB433.Има 3 отделни слота за 3 отделни безжични карти и съответно 3 отделни мрежи с отделни настройки за всяка мрежа.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    312
    #18

    Re:Три безжични мрежи от един рутер??

    Цитат Първоначално публикувано от jovko
    Вече започна изграждането на системата, засега се отказах от ограничаването на скороста.
    1-ва стъпка рутер - взех linksys wrt54gl
    имам и един друг рутер-асус днес вързах един от портовете на линксис-а към WAN порта на асуса и не можах да вляза в нета през новата мрежа. Има ли нещо по специфично?

    За сега обмислям варианта да си сложа АП на вторият етаж, който само да ми усилва сигнала от мрежата. Кой АП е утвърден от вас ?

    БЛагодаря ви от сърце
    С този Linksys нищо няма да направиш. Само ще тормозиш себе си и хората, които ще ползват интернета. Вземи един рутерборд с Mikrotik и направи нещата както трябва.Ако нещо не ти е ясно, потърси ме и ще ти обясня подробно.

  5. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #19

    Re:Три безжични мрежи от един рутер??

    Цитат Първоначално публикувано от Joro711
    Тогава си пропуснал да видиш рутерборд RB433.Има 3 отделни слота за 3 отделни безжични карти и съответно 3 отделни мрежи с отделни настройки за всяка мрежа.
    и няма и как да го видя... Не се занимавам с microti-ци...

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    312
    #20

    Re:Три безжични мрежи от един рутер??

    Цитат Първоначално публикувано от glowndark
    и няма и как да го видя... Не се занимавам с microti-ци...
    Не ти харесват като устройства или нямаш представа какво представляват рутербордовете?

  7. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #21

    Re:Три безжични мрежи от един рутер??

    Просто като ми трябва рутер си го правя, според целите за които ще се използва. И да, не харесвам готовите решения, били те на микриток, D-link, Linksys... най-малкото защото те нямат функциалнотта на една custom система. Примерно ако днес ми трябва безжичен рутер с един един интерфейс, си правя рутер с един интерфейс. Ако утре се окаже, че за рутера трябват още 2 интерфейса, просто добавям още 2 карти. На всичко отгоре системата си има пълна функционалност и мога да си правя кактото си поискам - шейпъри, load balance, VPN, мога да си следя и наблюдавам трафика, натоварването и изобщо каквото се сетиш. При готовите системи, включително микротик, ще трябва да си купя нов рутерборд...

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    312
    #22

    Re:Три безжични мрежи от един рутер??

    Цитат Първоначално публикувано от glowndark
    Просто като ми трябва рутер си го правя, според целите за които ще се използва. И да, не харесвам готовите решения, били те на микриток, D-link, Linksys... най-малкото защото те нямат функциалнотта на една custom система. Примерно ако днес ми трябва безжичен рутер с един един интерфейс, си правя рутер с един интерфейс. Ако утре се окаже, че за рутера трябват още 2 интерфейса, просто добавям още 2 карти. На всичко отгоре системата си има пълна функционалност и мога да си правя кактото си поискам - шейпъри, load balance, VPN, мога да си следя и наблюдавам трафика, натоварването и изобщо каквото се сетиш. При готовите системи, включително микротик, ще трябва да си купя нов рутерборд...
    Според мен относно Mikrotik си в много голяма заблуда. Не те ангажирам с мнението си, но едва ли ще намериш по-гъвкав рутер за парите си. Предлагат достатъчно модели, с един, с три, с девет порта. С една, с три, с четири безжични карти. И нека да не сравняваме рутербордовете с настолни компютри. Да, вероятно имаш предвид, че един четириядрен процесор ще отнесе Mikrotik-а. Спор няма, така е. Но не забравяй, че цената на най-евтиния рутерборд е 70 лв. Като в тази цена е включен лиценза за Mikrotik и захранващ адаптор. Консумация под 6 вата и напълно бешумен рутер.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Отговори: 19
    Последно: 27-01-13, 11:32
  2. Отговори: 1
    Последно: 14-08-12, 11:15
  3. Отговори: 3
    Последно: 01-06-10, 23:38
  4. Отговори: 0
    Последно: 25-09-06, 22:26
  5. безжични мрежи
    От Светъл във форум Мрежи
    Отговори: 1
    Последно: 25-10-05, 20:01

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе