Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 36

Препоръчаите ми моля ви Wireless Router

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на panevdd
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    753
    #16

    Re:Препоръчаите ми моля ви Wireless Router

    Разгледай TL-WR1043ND - според мен е добър избор.

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Jan 2006
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    423
    #17

    Re:Препоръчаите ми моля ви Wireless Router

    Цитат Първоначално публикувано от ferrarif1
    Купих TP-LINK WR841N и се надявам да нямам проблеми.За сега работи нормално.
    Имам същия можер би не точно моя е WR841 ND , версия 5 , държа да отбележа че рутера има следния недостатък , поставен в хоризонтално положение тъй като отворите за вентилация са от двете страни а отгоре няма и рутера прегрява и блокира , трябва да бъде поставен вертикално така се осигурява естествен поток на топлия въздух и всичко е ок.

  4. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #18

    Re:Препоръчаите ми моля ви Wireless Router

    Цитат Първоначално публикувано от glowndark
    "За цена/качество D-Link DIR-615. Би трябвало да го намериш на цена около 80-90 лева и е с n стандарта."

    Не говоря за модели а за марки. Да сравняваш TP-LINK с D-LINK е все едно да сравняваш DELL с ACER или Мерцедес с Форд...
    А ако трябва да избирам между този D-Link DIR-615 с някой от моделите на Edimax, примерно този, този, [color=blue]този и [color=blue]този, кой би бил по-добрия избор? И от двете марки коя е с по-добро качество при идентични модели?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    114
    #19

    Re:Препоръчаите ми моля ви Wireless Router

    TL-WR1043ND

    http://www.tp-link.com/en/products/p...010101&id=1150

    ~ 100 лв.

    // добавено
    Ухх, не видях втората страница и че е предложен този рутер

  6. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #20

    Re:Препоръчаите ми моля ви Wireless Router

    Цитат Първоначално публикувано от panevdd
    Разгледай TL-WR1043ND - според мен е добър избор.
    Аз съм със TL-WR940N вкъщи и всички се закачат към него, до сега за почти 1 години никога не съм го рестартирал или донастройвал. Дори бях шокиран, че в къщата на съседа имам обхват от моето устройство!
    Смело казвам, че е - "Много рутер - за малко пари"

  7. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #21

    Re:Препоръчаите ми моля ви Wireless Router

    Прочетох няколко ревюта, теми и характеристики за няколко модела и се обърках още повече Ако трябва да систематизирам най-важното, от това което разбрах е, че за рутер не трябва да се пестят средства (разбира се в рамките на разумното), да са с хубав и мощен процесор, повече РАМ и ФЛАШ памет.
    По-горе пропуснах да отбележа, че имам 2ТВ външен HDD на Samsung и ще е добре да има USB вход, от който да се пускат видео с HD/FullHD резолюция и всякакви други файлове, също така ми се иска да поддържа и торент клиент, но колко е полезно това не знам.
    Като изисквания гореспоменатия препоръчан модел на TP-Link се вписва в плановете ми за функционалност, но аз си харесах и още няколко модела: За тези двата четох ревюта и отзиви на потребители и горе-долу са на кантар оценките им (доволни/недоволни) - D-Link DIR-655-ревю; NETGEAR WNDR3700-ревю, а за ASUS RT-N16 ревюто не ми вдъхна много увереност.
    Сега казвайте има ли или няма ли смисъл да добавя двойно повече пари за последните 3 модела (като че ли този NETGEAR ми се наби в очите) и защо? За кой от тях е по-добре (предимствата и недостатъците им) да си дам парите и защо? Ама обяснявайте като на неразбиращ юзер

    ПС1: Най-вече искам връзката да е стабилна, постоянна в смисъл да няма големи пикове, с висока скорост (колкото е възможно), да не се налагат постоянни ресетвания и след това другите благинки, които предлага рутера. За сведение ако има значение мисля да си пусна интернета с 24mb/s скорост на Близуу.

    ПС2: Също така да кажа, че нямам опит в работата с рутери и мрежи, а май се хвърлям доста на дълбоко с претенциите си леле-мале какво ме чака не е истина, ужас и безумие

  8.  
     
  9. Member Аватара на panevdd
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    753
    #22

    Re:Препоръчаите ми моля ви Wireless Router

    Сега или ще ти помогна да избереш, или ще те объркам още повече.

    От посочените от теб рутери NETGEAR WNDR3700 е най-добрият избор - поддържа 802.11а стандарта, т. е., може да работи в 5GHz обхват; справка за стандартите и скоростите - тук (гледаш таблицата Throughput и делиш на 2).

    За да се възползавш от предимствата на 802.11а стандарта твоят лаптоп (или с каквото безжично устройство работиш) също трябва да поддържа този стандарт (повечето поддържат само 802.11b/g).

    802.11n стандарта е допълнение към съществуващите стандарти, което позволява постигането на по-високи скорости на трансфер.

    ... Най-вече искам връзката да е стабилна, постоянна в смисъл да няма големи пикове, с висока скорост (колкото е възможно)...
    Кажи на какво разстояние от рутера ще работиш, ще има ли прегради между рутера и приемника. Имай предвид, че стандартните антени, с които се предлагат повечето рутери са с малко усилване и излъчват едновременно във всички посоки. Може би при теб е по-удачно да се използва насочена антена.

    За "постоянните ресетвания" - това зависи точно от 3 неща:
    1. Захранването на рутера - стандартните адаптери на рутерите не са лоши, но ако инвестираш в по-мощен адаптер няма да сгрешиш.
    2. Хардуера на рутера - процесор, RAM, охлаждане.
    3. Софтуера. Можеш да проверяваш периодично за нови версии и при необходимост да го обновяваш.

  10. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #23

    Re:Препоръчаите ми моля ви Wireless Router

    Бягаи от АСУС-а!

  11. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #24

    Re:Препоръчаите ми моля ви Wireless Router

    Цитат Първоначално публикувано от panevdd
    Сега или ще ти помогна да избереш, или ще те объркам още повече.

    От посочените от теб рутери NETGEAR WNDR3700 е най-добрият избор - поддържа 802.11а стандарта, т. е., може да работи в 5GHz обхват; справка за стандартите и скоростите - тук (гледаш таблицата Throughput и делиш на 2).

    За да се възползавш от предимствата на 802.11а стандарта твоят лаптоп (или с каквото безжично устройство работиш) също трябва да поддържа този стандарт (повечето поддържат само 802.11b/g).

    802.11n стандарта е допълнение към съществуващите стандарти, което позволява постигането на по-високи скорости на трансфер.
    Кажи на какво разстояние от рутера ще работиш, ще има ли прегради между рутера и приемника. Имай предвид, че стандартните антени, с които се предлагат повечето рутери са с малко усилване и излъчват едновременно във всички посоки. Може би при теб е по-удачно да се използва насочена антена.

    За "постоянните ресетвания" - това зависи точно от 3 неща:
    1. Захранването на рутера - стандартните адаптери на рутерите не са лоши, но ако инвестираш в по-мощен адаптер няма да сгрешиш.
    2. Хардуера на рутера - процесор, RAM, охлаждане.
    3. Софтуера. Можеш да проверяваш периодично за нови версии и при необходимост да го обновяваш.
    Благодаря за отзивчивостта, която прояви
    Мисля че мрежовата карта на лаптопа ми поддържа 802.11а стандарта или бъркам. [img width=800 height=500]http://store.picbg.net/pubpic/F6/5E/060507fedce9f65e.JPG[/img]
    Разстоянието от рутера до лаптопа ще е може би 5 до 10метра през една, 2 или 3 панелна/и стена/и. За насочена антена имаш предвид външна ли, защото на НетГиъра са вградени и значи ли това, че няма да има добро/стабилно излъчване. Искам да питам дали се работи лесно с този рутер (NETGEAR WNDR3700), като се има предвид, че ще съм абсолютно начинаещ потребител, защото както гледам парите "отиват" за него


    Цитат Първоначално публикувано от glowndark
    Бягаи от АСУС-а!
    И аз така мислех да направя

  12. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #25

    Re:Препоръчаите ми моля ви Wireless Router

    Не бъркаш , мрежовата ти карта подържа A,B и G стандарта.

  13. Member Аватара на panevdd
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    753
    #26

    Re:Препоръчаите ми моля ви Wireless Router

    Две стени (особено, ако има желязо и бетон в тях) и "стабилна връзка с висока скорост" са несъвместими понятия. Помисли за вариант с кабел и някакъв по-евтин рутер някъде в стаите, ако държиш да е безжично.
    За антената... да, NETGEAR-а е с вградена антена, не можеш да сложиш външна.
    Ако имаш възможност, помоли някой твой познат да ти услужи с рутер за няколко часа и тествай скоростта на връзката у вас. След това ще сравниш характеристиките на NETGEAR-а (примерно) и рутера, който си използвал за тестовете - така ще знаеш какво да очакваш в резултат от покупката.

  14.  
     
  15. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #27

    Re:Препоръчаите ми моля ви Wireless Router

    През повечето време ще има една панелна стена и 4-5метра разстояние, много рядко може да е повече от една стена и по-голямо разстояние. При така описаните условия как би се справил? Между другото има и вариант рутера да е в стаята, където ще са разположени другите Wi-Fi устройства, но ще видя как ще стане работата с кабела от оператора до рутера. В стаята не ми се иска да се мотаят кабели по пода, а вече ще е много трудно да го скрия.
    Теста, който предлагаш да направя е труден за изпълнение поради ред причини

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #28

    Re:Препоръчаите ми моля ви Wireless Router

    Чета глупости и се чудя :
    Това което пишете - пробвали ли сте го ?
    Обикновен рутер минава без проблем през 2 стени, даже и през 1 етаж с 60см железобетонна плоча . Черния модем на бтк минава през 2 стени а се води устройството с най-слаб обхват. Това е за блок ПК ( железобетон )

    Към автора - Отивваш в Метро и купуваш един TP-Link с 2 антени и си готов.
    Цената бе ~48лв

  17. Member Аватара на panevdd
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    753
    #29

    Re:Препоръчаите ми моля ви Wireless Router

    Вярно е, че през две стени ще има някакъв сигнал, обаче... от това, да има някакъв сигнал, да това да се използва пълния капацитет на рутера, има голяма разлика. Какъв е смисъла да се дават ~200 лв., ако ще се ползва 1/2 (или по-малко) от възможната скорост? По-добре да се направи окабеляване + един рутер за ~100 лв. - резултата ще е същия и ще се спестят половината пари.

    При първоначалните условия щях да предложа TL-WR1043ND + такива антени и пак щеше да свърши работа. После дойде условието за ~200 лв. бюджет, 2 стени, приемник с 802.11а стандарт и т. н. т.

    За ситуацията в момента ми се струва, че NETGEAR-а, който обсъждахме, ще се справи максимално добре.

  18. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #30

    Re:Препоръчаите ми моля ви Wireless Router

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    Чета глупости и се чудя :
    Това което пишете - пробвали ли сте го ?
    Обикновен рутер минава без проблем през 2 стени, даже и през 1 етаж с 60см железобетонна плоча . Черния модем на бтк минава през 2 стени а се води устройството с най-слаб обхват. Това е за блок ПК ( железобетон )

    Към автора - Отивваш в Метро и купуваш един TP-Link с 2 антени и си готов.
    Цената бе ~48лв


    Не си съвсем прав. Това е което казваш може би е вярно при идеални условия без да пречат комшии с радио-та на същата честота. Ела да видиш във къщи каква веселба е. Хващам над 20 рутера като моя Asus RT-G32 с труд пробива 3 стени.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Препоръчаите ми моля ви Хладилник с отделна камера.
    От ferrarif1 във форум Хладилна техника
    Отговори: 0
    Последно: 30-10-10, 11:50
  2. Wireless router
    От striking във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 16-08-10, 22:02
  3. Продавам Belkin Wireless G Router plus wireless usb adapter
    От gamani във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 07-08-10, 14:53
  4. Посъветвайте ме за wireless router!
    От hihimor във форум Мрежи
    Отговори: 5
    Последно: 20-03-08, 20:58
  5. Мнение за MSI Wireless router
    От dmanov във форум Мрежи
    Отговори: 0
    Последно: 19-05-07, 12:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе