Резултати от 1 до 7 от общо 7

wireless линк на 5Ghz - как?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    96
    #1

    wireless линк на 5Ghz - как?

    Здравейте,

    Бихте ли описали какво е необходимо за изграждането на един wireless линк на 5Mhz с две насочени антени, интересуват ме какви AP е добре да се използват като марка и модели. Мрежата е за градска среда с пряка видимост максимум 10-11км между двете точки.
    Интересува ме какво използвате, като мрежата трябва да е стабилна поне от гледна точка на техниката. Можете да предложите и цена за изграждането на такава.

    Поздрави

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #2

    Re:wireless линк на 5Mhz - как?

    Сериозна работа си намислил, ако опреш до сериозно изпълнение, мога да те свържа със сертифициран по CCNP Wireless инженер, проектирал и реализирал доста по-мащабни проекти!

  4. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #3

    Re:wireless линк на 5Mhz - как?

    отиваш на http://www.ubnt.com/ има калкулатор, смяташ, презапасяваш се, намаираш от къде да си купиш антените и радиата и си в играта. всичко е на сайта.
    имай впредвид че дори и да е сметнато всичко, може да не работи линка - причини : интерференцията, хардуер, софтуер, лява ръка, съдба, растящи дървета.
    може и да си платиш и да дойдат да ти направят линка - даваш паричките и забравяш.
    гледам с камерки се занимаваш - вариянт 2 ще ти е по-спокоен душевно и ще можеш да спиш спокоен

  5. Member Аватара на panevdd
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    753
    #4

    Re:wireless линк на 5Mhz - как?

    Цитат Първоначално публикувано от cyberson
    Здравейте,

    Бихте ли описали какво е необходимо за изграждането на един wireless линк на 5Mhz с две насочени антени, интересуват ме какви AP е добре да се използват като марка и модели. Мрежата е за градска среда с пряка видимост максимум 10-11км между двете точки.
    Интересува ме какво използвате, като мрежата трябва да е стабилна поне от гледна точка на техниката. Можете да предложите и цена за изграждането на такава.

    Поздрави
    Сигурен ли си, че става въпрос за 5Mhz?
    Не се сещам да има оборудване за тази честота, поне не е масово на пазара.
    Виж, за 5GHz - има.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    96
    #5

    Re:wireless линк на 5Ghz - как?

    Здравейте , благодаря ви за отговорите и в моя пост намирам следните грешки:
    не е 5 mhz a e 5ghz благодаря на panevdd за поправката.

    Та идеята на линка е следната, като има малко промени по изискването и идеята не е да се направи point to point линк на 10-11 км, A point to multipoint и Ubiquiti може би ще свърши работа, погледнах по др форуми има доволни и недоволни според това всеки какво търси, като все пак това е безжична технология

    Идеята е следната 6 комуникационни устройства в моя случай са камери, разположени на различни точки, всичките намиращи се на разстояние едно от друго на не повече от 1-1,5км с пряка видимост.

    NanoStation M5 Locо при всяка камера - това са мултипоинтовете
    Bullet M5 с примерно кръгова антена - щаб квартирата

    Естествено е че не може да каже никой дали ще работи стабилно, но все пак да питам

    5 от мултипоинтовете ще генерират около 2мбит/с постоянен трафик( за всяко Nano), като реално трафика ще бъде около 1.5мбит/с, 1 от мултипоинтовете ще генерира максимум 12 мбит/с като реално трафика 10-11 ,мбит/с

    Въпросите са ми следните:
    NanoStation - това са complete устройства ли са? имам в предвид свързваш директно с камерата без допълнителни устройства и запазва ли се условието за дължината на кабела между NanoStation и камерата, както при компютър и суйтч ?

    Bullet M5-та какво е нещо като усилвател към антената ли е и трябва ли допълнително устройство след булета?
    Как е добре да бъде организирано всичко Nano-тата комуникират с кръговата антена, след това как е по-добре да бъде организирано суйтч или направо в компютър които ще организира управлението на системата за наблюдение.

    Поздрави

  7. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #6

    Re:wireless линк на 5Ghz - как?

    1. да - лан е връзката
    2. за булета трябва да си купиш и антена.
    виж airgrid вместо bulit може да ти свърши работа.

    а ако изчакаш няколко месеца може и да хванеш aircam решението им за камерки.

    имай впредвид че убнт си имат и проблемите - на хартия винаги всичко е песен но на живо не винаги е така.

  8.  
     
  9. Member Аватара на panevdd
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    753
    #7

    Re:wireless линк на 5Ghz - как?

    Не съм работил с продуктите на Ubiquiti и не мога да изкажа компетентно мнение за тях.
    Аз виждам схемата така:

    1. "Базовата" точка с някакъв routerboard, примерно RB433AH + 2 или 3 броя R52Hn + (съответно) секторни антени с тесен ъгъл - това или това. За предпочитане е да ползваш "силни" антени + "слаби" карти, вместо обратния вариант. Кръгова антена на 10 км. не ми изглежда като нещо, което ще работи стабилно.

    2. Клиентски устройства - поразпитай за SXT 5HnD, иначе може да ползваш NanoStation/NanoBridge или каквото си харесаш.

    Нарисувай някаква примерна схема с разположението на устройствата, ако искаш - така ще имаме по-ясна представа за ситуацията.

    Приготви си хубави pigtail-и, кабели и захранване за routerboard-а.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 25-10-12, 21:56
  2. продавам Сендер 5GHz Full HD Wireless-N Audio/Video НОВ
    От gti_dido във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 20-09-12, 21:59
  3. Отговори: 4
    Последно: 02-04-12, 10:39
  4. Охлаждане на P2.4C@3.5GHz
    От pentagod във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 5
    Последно: 22-08-03, 22:14
  5. 1.5GHz T-bird - кой иска повече?!?
    От Mollov във форум Овърклок
    Отговори: 19
    Последно: 10-04-01, 07:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе