Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 19 от общо 19

LAN problem

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    374
    #16

    LAN problem

    DNS ne poddarja browse list. toj e samo za name resolution.

    tuka govorime za BROWSING - t.e. zarejdaneto na listinga s komputri e bavno.

    poddarjaneto na browse listata se prawi ot MASTER browser-a na mrejata

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2001
    Мнения
    19
    #17

    LAN problem

    Ами няма файъруол, поне е изключен. Пинг има и в двете посоки между всички машини. ДиЕнЕс няма, мисля си, че не ми е необходим за малка /10 мегабитова/ мрежа (Или се лъжа?). Някъде дали няма настройка за по-бързото листване? Интересува ме какво точно прави ХиксПе, когато влезеш в мрежата: коя услуга пуска, тайм-аут ако има, и точно как е организирано браузването (по-скоро листинга на машините в мрежата) при положение, че всички налични протоколи са инсталирани и ТиСиПи/АйПи е протокола по подразбиране. Ако ДиЕнЕс-а ще помогне, може и да се пробвам.

    Мерси за мненията.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    1,594
    #18

    LAN problem

    pentagod, знам че ДНС-а отговаря само за ресолване на имена. Обаче това което написах малко по-горе го знам от опит. Защо става така един Бил знае, ама е факт :-)


  5. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    22
    #19

    LAN problem

    Spored men tova za koeto govorete ne e DNS a WINS server ,koito sudurja sichi imena i suotvetvashtite im ip-ta na mashinite,i ako v mrejata ima razlichni OS-ve i po chesto tova se sluchva kogato ima XP-ta moje da se karat koi da e master browser i zatova da se poluchavat takiva zabavqniq zatova trqbva da se setne edna mashina s visok prioritet i tq da bude edinstvena ili da se pusne WINS

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. BIG FAT PROBLEM :(
    От roL4xX във форум ИГРИ
    Отговори: 10
    Последно: 20-04-06, 14:49
  2. WD - problem
    От connect във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 03-02-06, 08:58
  3. XP problem
    От paco във форум Windows
    Отговори: 7
    Последно: 06-03-04, 13:18
  4. WIn XP Problem
    От LinuxLoader във форум Windows
    Отговори: 1
    Последно: 10-02-03, 00:06
  5. problem s P4
    От mitak във форум Общ - хардуер
    Отговори: 19
    Последно: 29-04-02, 11:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе