Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 39

Какво мислите за Active Directory

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #1

    Какво мислите за Active Directory

    Какво мислите за Active Directory


  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    259
    #2

    Какво мислите за Active Directory

    Ами какво да ти кажа, голяма стъпка, в правилна посока, блестяща като концепция, бъгава като изпълнение.:-)

  4. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    259
    #3

    Какво мислите за Active Directory

    Лошото е че малко хора я разбират...

  5. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    1,594
    #4

    Какво мислите за Active Directory

    при определени условия върши чудесна работа ама... има си своите проблемчета и както каза orpamarosa има много малко хора които знаят за какво става дума

  6. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    259
    #5

    Какво мислите за Active Directory

    А ти какво знаеш? В смисъл аз ползвам много активно голяма част от възможностите й. Интересно е да обменим опит.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    102
    #6

    Какво мислите за Active Directory

    <off topic>



    <blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote">

    Ами какво да ти кажа, голяма стъпка, в правилна посока, блестяща като концепция, бъгава като изпълнение.:-)

    Лошото е че малко хора я разбират...

    <hr height="1" noshade id="quote"></blockquote id="quote"></font id="quote">



    Тц, тц, тц - не подценявай ближния си!

    Има достатъчно добро безплатно описание на

    www.microsoft.com

    (и не само там) така че дори и "неразбиращите" да разберат.



    </off topic>





    Ние мигрирахме от NT към Win2k едва преди 2 месеца, така че все още събирам впечатления ;-(

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    259
    #7

    Какво мислите за Active Directory

    Ах,когато дойдеш на моя хал ще разбереш какво имам предвид:-))

    А за сайта на Майкрософт - всичко има да, но трябва и някой да го прочете, а за по специалните статии, този някой ще трябва и да си плати...

  10. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    1,594
    #8

    Какво мислите за Active Directory

    orpamarosa, много много много малко знам по въпроса

  11. Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    796
    #9

    Какво мислите за Active Directory

    Какво е това AD и за какво се ползва?

    На microsoft.com пише че било добро за бизнеса, ама как точно не пише .

  12. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    369
    #10

    Какво мислите за Active Directory

    Общо взето АД е скъпо удоволствие за мрежови администратори или по точно за този дето плаща сметките за хардуер. Бъгове има но вече ги поизчистиха от майкрософт така че остана само скъпите устройства.

    Примерно за да ползваш отдалечена инсталация на уиндолс 2к са необходими скъпи и съвместими лан адаптери и суичове от класа на 3com.

    Клъстеризирането дава много добри резултати и се изплаща но иска скъпи райд контролери. Технологията интили мирор също дава добри резултати при защитата на данните. С две думи много добро но и много скъпо изплаща се само при организации с повече от 200 станции и мин 5 сървъра.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    88
    #11

    Какво мислите за Active Directory

    <blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote">Originally posted by alexandro


    Общо взето АД е скъпо удоволствие за мрежови администратори или по точно за този дето плаща сметките за хардуер. Бъгове има но вече ги поизчистиха от майкрософт така че остана само скъпите устройства.

    Примерно за да ползваш отдалечена инсталация на уиндолс 2к са необходими скъпи и съвместими лан адаптери и суичове от класа на 3com.

    Клъстеризирането дава много добри резултати и се изплаща но иска скъпи райд контролери. Технологията интили мирор също дава добри резултати при защитата на данните. С две думи много добро но и много скъпо изплаща се само при организации с повече от 200 станции и мин 5 сървъра.

    <hr height="1" noshade id="quote"></blockquote id="quote"></font id="quote">



    Струва ми се че не си много наясно какво е Active Directory и ми позволи да не се съглася с теб.

    Първо да ти кажа, че АД е инструмент за администриране, част от w2000server и няма как да не го ползваш ако администрираш такава мрежа, той си идва с ОС и около него се "върти" всичко или по скоро той го "върти", ако мога така да се изразя , не е удоволствие, което си позволяваш или не.



    "АД е скъпо удоволствие..." - можеш да пуснеш АД на какъв да е комп. който удовлетворява минималните хардуерните изисквания на win2000, а именно Пентиум 166 и по висок, 32МБ и повече, 2ГБ ХДД, ЦД и т.н. - какво му е скупто на това?????



    За да ползваш отдалечена инсталация на w2k ти е необходима мрежова карта - 3$ Surеcom например ще ти свърши прекрасна работа, а за да направиш такава (инсталация) - карта с PXE boot ROM, 3Com-ka ot 25-30$, ако не е, една подходяща дискета че ти помогне.



    За клъстерите - там парите наистина са много.



    За малките предприятия или фирми (с далеч по-малко от 200 станции и 5 сървъра)има Small Bussiness Server който е около 1200-1300$ не съм сигурен за точната цифра.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    796
    #12

    Какво мислите за Active Directory

    Ако някъде пише по-подробно за това ще съм благодарен на всякакви линкове



    P.S. Бях ма microsoft.com, много четох, ама имам чувство че само рекламните материали намерих

    Никъде не намерих да пише как точно работи, ако някой знае, нека да постне линка pls

  16. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    259
    #13

    Какво мислите за Active Directory

    Дотук прочетох много интересни мнения за Active Directory, но за съжаление нищо което да не знам. В интерес на истината идеята ми, когато помолих един от модераторите да създаде тази тема, беше не да се получи слободневен журнал, или място за оплюване на Майкрософт в техните опити да завладеят мрежовия пазар. Иска ми се всеки да сподели своят опит в областта, която е наистина необятна. Аз самия работя с 2000 мрежа от зората на началото и би ми било интересно да се концентрираме върху проблематиката на Active Directory. Реално погледнато системния администратор не винаги избира на какво да работи. Много често това ни се налага от чичковците с парите, които плащат... Що се отнася до документация по въпроса, мога да кажа, че по мое мнение изданията на Майкрософт прес са добри, но реално, всяка една книга по въпроса е вече стара в момента на своето излизане на пазара. Така че най-добрият ресурс са форумите и Майкрософт Тек-Нет. Би ми се искало да се опитаме да погледнем върху проблема от чисто професионална гледна точка и да се опитаме да съдадем общност на специалисти, които да подпомагат със своя ентусиазъм разитието на технологията. Ето например, мога да ви кажа в каква среда работя аз, и какви са най-често срещаните проблеми, които срещам:

    Мрежа:

    40 компютъра-клиенти.

    2 мрежови принтера.

    4 сървъра(излишно е да споменавам платформата)!:-)))

    40 отдалечени клиента(в географско отношение - много отдалечени)

    Основно имам проблеми със синхронизацията на сървърите и базата данни за клиентите. Намерил съм начин да се справям с проблема, но е доста дебилен(или Майкрософтски, то е едно и също). Има ли някой който да поддържа мрежа под 2000 със повечко домейн контролери, който да ми обясни как да избягна проблема със синхронизацията помежду им? Тъпо е когато направиш юзер и да се окаже, че когато един от домейн контролерите е офлайн, той не може да се логне....

  17. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    259
    #14

    Какво мислите за Active Directory

    Между другото, що се отнася до отдалечената инсталация, компилирал съм си собствена мрежова дискета за отдалечена инсталация под ДОС. Ако има интерес към нея, мога да публикувам саморазархивиращ се файл по ftp. Не претендирам да поддържа всички мрежови карти, но съм се постарал да включа най-разпространените. Дискетата дава възможност за достъп до произволен споделен ресурс на Windows съвмесим сървър през TCP/IP при наличието на DHCP сървър(задължително).

  18. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    369
    #15

    Какво мислите за Active Directory

    Primetime choveka koito ne e naqasno v sluchaqa mi se struva che si ti. Osobenno kogato izkazvash smeli ideii ot sorta na tova che shte kachish windows 2000 na 32MB pamet i shte pusnesh AD na 166Mhz aide molqte ne me razsmivai!!

    Za orpamarosa problema ti se reshava chrez zadavane na tochnia interval ot vreme za obmen na informaciqa mejdu domain controleri i sinhronizaciqa v sluchaqa e vajno da opredelish na kakuv interval ot vreme AD da se replikira mejdu otdelnite kontroleri za da ne gubish info i da ne si fludnesh mrejata...


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. MS Access и Active Directory
    От MitkoS във форум Програмиране
    Отговори: 1
    Последно: 06-01-07, 23:17
  2. информация на български за Active Directory
    От blaster във форум Мрежи
    Отговори: 14
    Последно: 21-12-04, 09:34
  3. Windows Active Directory
    От Coppermine във форум Windows
    Отговори: 1
    Последно: 27-11-03, 15:03
  4. Какво мислите за XGI ?
    От Aquadark във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 5
    Последно: 24-09-03, 23:30
  5. WinXP Prof. & Active Directory?
    От T-rex във форум Windows
    Отговори: 8
    Последно: 06-11-01, 01:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе