Резултати от 1 до 4 от общо 4

Блокиране на връзката на програма до определен диапазон от адрези!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    879
    #1

    Блокиране на връзката на програма до определен диапазон от адрези!

    Има ли начин, без инсталиране на допълнителна защитна стена да блокирам достъпа на една програма дето праща инфо у дома си на ИП 212..........104 до ИП 212...........111?
    С хост файла, само домейни се забраняват май!
    Сега ползвам Комодо интернет секюрити на лаптопа и за себе си съм много доволен, но ми трябва за виртуалка в която не искам излишни антивирусни програми и допълнителни защитни стени, съвсем чист Уиндоус.

    За ХП и 7 ми трябва вариант.

  2.  
     
  3. Member Аватара на XIIID
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    Burgas, Bulgaria
    Мнения
    829
    #2

    Re:Блокиране на връзката на програма до определен диапазон от адрези!

    под 7-ца гледам има начин с вградената стена, доколкото си е част от "чистия" windows
    активираш го, и създаваш новио индивидуално правило за блокиране изходящия трафик, указваш за коя програмка и в свойствата на правилото ip обхвата и готово. (ровиш из места подобно на това http://cybersaviours.wordpress.com/2...-port-at-will/ макар че е за портове)

    стената на xp обаче филтрираше само входящия трафик, така че май не минаваше номера... бях чел някъде за някакви акробатики за блокиране изхода по ип-та на приложение, но ми е мътно. предлагам ти тъй и тъй си свикнал с comodo му сложи един "чист" comodo firewall без пари

  4. Banned
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    879
    #3

    Re:Блокиране на връзката на програма до определен диапазон от адрези!

    Лаптопа ми е със 7 и на него е комодо интернет секюрити в което comodo firewall е част от целия пакет и знам, че го има и отделно само стената.
    Днес разглеждах фаеруола на седмицата, който е изключен от комодото и щото съм чел по форумите, че имал такива функции и аз си мислех, че ще е точно от тези настройки, но си мислех, дали няма някакъв трик за ХП-то, чрез ръчно въвеждане в конфиг файлове или регистри, да се забрани достъпа на конкретната програма и да си остане чисто, без допълнителни софтуери ХП-то!
    Ще ми се да има начин, без да инсталирам никаква друга защитна стена заради една програма само!

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    223
    #4

    Re:Блокиране на връзката на програма до определен диапазон от адрези!

    Според мен може да стане много лесно по следния начин. Предполагам си с някакъв рутер, даваш си едно статично IP, напр, 192.168.1.100
    В командния промпт пишеш
    route add 212.x.x.96 mask 255.255.255.240 192.168.1.100 metric 1
    Хиксовете са ти другите номера от IP адреса който искаш да блокираш.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 4
    Последно: 27-04-11, 19:51
  2. MSAccess 2003 часови диапазон!
    От lil във форум Програмиране
    Отговори: 3
    Последно: 20-01-09, 13:40
  3. Кои DVD Player е за предпочитане в диапазон 70лв.-150лв.?
    От Muko във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 19
    Последно: 27-02-07, 20:13
  4. програма за ускоряване на интернет връзката
    От ru4kata във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 17-01-05, 23:17
  5. Отговори: 5
    Последно: 08-09-04, 14:29

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе