Резултати от 1 до 5 от общо 5

Въпрос за т.нар. яги антени?!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    30
    #1

    Въпрос за т.нар. яги антени?!

    Здравейте!
    В къщи имам една хакната от мен уеп мрежа и една свободна, но проблема а е, че сигналът им е дост слаб и често ме изхвърля след, като се логна. Мога ли да използвам т.нар. яги антени за усилване на сигнала или някакъв друг вид устройство, като това :
    http://erabg.com/products/details/pa...N-USB-WN722N/?

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #2

    Re:Въпрос за т.нар. яги антени?!

    Можеш да ползваш и ЯГИ, може а ползваш и USB то на TP-LINK, но имаш ли идея на къде идва сигнала, на колко метра е от тебе, има ли пряка видимост, дървета по-пътя, сгради...
    За да имаш хубав сигнал трябва ад нямаш нищо по пътя между теб и устройството отсреща. Иначе аз бих ти препоръчал да ползваш това TP-LINK TL-WA5210G

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    30
    #3

    Re:Въпрос за т.нар. яги антени?!

    Сигналът идва през една тухлена стена- това е на уеп мрежата, а има и един д-линк рутер на N3, който е отключен, но сигнала му е доста слаб,както споменах. Той е или през една тухлена стена или някъде от втория етаж, на стълбищната площадка, в случая преградата е бетон, но и двете мрежи са на не повече от 10 метра разстояние. В този случай, мога ли да използвам устройството на ТП-ЛИНК, което посочих, защото ценово е по- евтино от ягитата, които продават на руския пазар в Пловдив- там вървят по 30-35 лева. Благодаря Ви за бързия отговор!

  5. Member Аватара на peterstamov
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    676
    #4

    Re:Въпрос за т.нар. яги антени?!

    Ако ти се дават парички има доста варианти. Един от тях е като този TP-LINK, който си посочил, махаш неговата антена и му слагаш нещо като тази антена ....
    http://www.anteni.net/images/ms2415pSMA.pdf

  6. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #5

    Re:Въпрос за т.нар. яги антени?!

    Цитат Първоначално публикувано от peterstamov
    Ако ти се дават парички има доста варианти. Един от тях е като този TP-LINK, който си посочил, махаш неговата антена и му слагаш нещо като тази антена ....
    http://www.anteni.net/images/ms2415pSMA.pdf
    Ако рутера е на 10-20 метра и зад тухлена стена, не ти трябва панелна антена. TP-LINK-a с неговата си антена би трябвало да е достатъчен... И панелната антена и ягито и това на ТП-ЛИНК което съм посочил, са ефективни когато се улавя сигнал от разстояние 200-500м от отсрещния блог. Да насочил такава антена в стената, е все едно да разбиваш врата с базука

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Въпрос за 2 антени на 1 AP
    От kiko007 във форум Мрежи
    Отговори: 9
    Последно: 27-11-10, 18:08
  2. Антени - Избор
    От itsko_blizard във форум Мрежи
    Отговори: 2
    Последно: 09-01-07, 08:20
  3. Wireless антени
    От ManiMani във форум Технологии
    Отговори: 3
    Последно: 22-07-06, 13:51
  4. wireless антени
    От glowndark във форум Технологии
    Отговори: 9
    Последно: 25-04-06, 20:10
  5. Антени за Wireless LAN
    От ivkony във форум Мрежи
    Отговори: 5
    Последно: 14-09-03, 22:38

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе