Резултати от 1 до 11 от общо 11

?VPN?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    1
    #1

    ?VPN?

    [:-banghead] Pravq se i az na administrator v edna virmi4ka... No se sbluskah s edna zada4ka:

    6te si pravim VPN - no mi trqbva pove4ko informaciq - ustrojsva, na4ini na vruzvane, prez naeti linii ili Internet prostranstvoto...

    Izob6to mnogo ne6ta !

    Kude moga da polu4a po-ob6irna informaciq!!!



    !!HEEEEELP!!

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    80
    #2

    ?VPN?

    Horata ot tva izkarvat pari

    <font color="red">Ако можеш да помогнеш - помогни...

    Ако не - коментара ти не е на място...



    КрИс

    </font id="red">

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #3

    ?VPN?

    <blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote">Originally posted by Sunwind


    Horata ot tva izkarvat pari - ...

    <hr height="1" noshade id="quote"></blockquote id="quote"></font id="quote">

    От форума не се правят пари. Или казваш, или - не.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    102
    #4

    ?VPN?

    Ето един документ който описва VPN технологиите.



    http://www.cisco.com/global/EMEA/net..._Paul_King.zip



    Не е съвсем за начинаещи но дава общ поглед върху VPN.

    Иначе най-простия VPN за който се сещам се прави с PPTP клиента на windows 2к, XP. Може и 9.х версиите да имат такъв, не знам. Имаше някъде един user's manual как да си направим VPN с подръчни материали (1 х Linux + n x Windows клиенти) но трябва да го потърся че bookmark -a ми е остарял.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    1,594
    #5

    ?VPN?

    само информативно

    9х има такъв само че не се качва по подразбиране, при 95 трябва да се качи ъпдейта за dial-up networking - msdun12.exe От там нататък следват различни варианти, зависи каква е целта на упражнението.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    102
    #6

    ?VPN?

    За съжаление не можах да намеря описанието, но ще драсна два три реда.

    Как се прави прост VPN от две windows машини вързани към интернет е

    описано в една статия на майкрософт.



    http://support.microsoft.com/?kbid=257333



    Пример:



    локална мрежа---VPN Server--------Internet-------VPN клиент

    192.168.1.0/24 |<----------PPTP--------------->|192.168.1.х (VPN адрес)





    В този случай клиента трябва да знае официалния (интернет) адрес на VPN сървъра.

    Ако той не е постоянен (dial-up) може да се позва услугата DynDNS (www.dyndns.org)

    Когато сървъра е on-line той винаги ще е достъпен под регистрираното DNS име, например

    myvpnserver.dyndns.org, независимо че адреса всеки път е различен.

    След като PPTP връзката между VPNклиента и VPN сървъра е установена, клиента получава адрес

    от локалната мрежа зад сървъра, т.е. работи виртуално в локалната мрежа 192.168.1.0/24

    За да може това да работи за повече от един клиент, VPN сървъра трябва да е Win2k Server (или .NET)

    Win2k Profesional позволява само едna PPTP session.



    Като VPN Сървър може да се ползва и Linux. Предимствата са много, но е по трудно за реализация.

    Повече по въпроса с Linux тук:

    http://www.poptop.org/



    Друg сценарий :



    локална мрежа 1----VPN Gatewy---Internet-----VPN Gateway---локална мрежа 2

    192.168.1.0/24 |<----PPTP, IPSec,L2TP---->| 192.168.2.0/24





    Най-евтино излиза с Linux. Нямам понятие дали това може да се реализира с Windows като Gateway.


  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    79
    #7

    ?VPN?

    Mania: ima edna kniga za VPN mislq che beshe izdadena ot softpress no ne sym sigyren. Tam vsichko e opisano. Ako imash 15-20 lv. mojesh da si q vzemesh.

  10. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #8

    ?VPN?

    Povecheto seriozni I-net dostavchici predlagat takava usluga. Neshtata ne sa nito lesni, nito prosti. Probvaj pri niakoj dostavchik. Primerno - <font color="brown"> Digital Systems</font id="brown">. Kazvam primerno, zashtoto te <font color="purple">syvsem ne sa naj-dobrite v tazi oblast</font id="purple">. Potyrsi i drugi. Mejdu drugoto ima i dostatychno literatura po tozi vypros.[:-hspin]

  11. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    80
    #9

    ?VPN?

    Ei go ... toia reklamira Digital Systems , obache men me moderirat kato iskam pari za uslugata



    Aide sys zdrave




  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    102
    #10

    ?VPN?

    <blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote">

    Neshtata ne sa nito lesni, nito prosti. Probvaj pri niakoj dostavchik. Primerno - Digital Systems.

    <hr height="1" noshade id="quote"></blockquote id="quote"></font id="quote">



    Е чак пък толкова трудни не са. Е по лесно е да си платиш и някой друг да цъкне два пъти с мишката вместо тебе, ама тогава сам си си виновен. Имаше една поговорка за зелника, че не е луд тоя дето го яде ами оня дето му го дава, ама нейсе.

  13. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #11

    ?VPN?

    Po-dobre niakoia firma da go napravi, zashtoto:



    - shte mojesh da obvinish tiah, ako nehsto se skape

    - shte mojesh da se napravish na "velik" i da go popravish [^]

    - shte nauchish neshto poveche ot niakoj, kojto e chel poveche (i tova my e rabotata)

    - da izrejdam li oshte ...? maj i samo gornite dve prichini sa dostatychni ....

    ---------------

    Chovek triabva da vyrshi neshtata zabavliavajki se ... [:D]


  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе