Резултати от 1 до 10 от общо 10

Проблемна връзка с интернет

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на vdsvicky
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    София/Созопол
    Мнения
    983
    #1

    Проблемна връзка с интернет

    Здравейте на всички и моля за помощ. След изгасване на тока установих,че благодарение на ЧЕЗ, вече нямам захранване ( изгоряло) на компютъра. Благодарение на форума си закупих захранване и го смених, но приключенията не свършиха дотук. По едно или друго стечение на обстоятелствата, точно днес когато смених захранването на компа, си смених и интернет доставчика с НЕТ1. Та Рутера го подкарахме и чрез безжичната връзка си направих връзка с лаптопа, но от рутера до компа чрез LAN кабел не можах да подкарам интернета. Помислих си първо, че и LAN картата на компа е дала фира и закупих нова, но и новата не можах да подкарам. Явно е, че и старата в такъв случай си работи. Може ли да е дал фира кабела между рутера и компа и затова да не мога да осъществя връзка с интернет? Въобще какви настройки трябва да направя между рутера и компа, които са свързани помежду си с кабел?
    П.С. Кабела на доставчика НЕТ1 влиза в рутера и от рутера в компа.
    Имам чувството, че някъде бъркам, но не са ми много-много ясни нещата.
    Благодаря предварително.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    85
    #2

    Отговор: Проблемна връзка с интернет

    Като за начало е добре да споделиш модела на рутера и с каква операционна система е настолния компютър.Не стана ясно,лаптопа има ли интернет или само свързаност с рутера?

    Ако си с ХР опитай следното:

    командата reset за ръчно възстановяване на първоначалното състояние на TCP/IP:
    1. За да отворите командния прозорец, щракнете върху Старт и след това върху Изпълнение. Копирайте и поставете (или въведете) следната команда в полето Отвори и натиснете ENTER:cmd
    2. В командния прозорец копирайте и поставете (или въведете) следната команда и натиснете ENTER:netsh int ip reset resetlog.txt
    3. Рестартирайте компютъра



    За 7-цата:


    1. За да отворите командния прозорец, натиснете Start и въведете CMD в полето Търсене на програми и файлове.
    2. В Програми щракнете с десния бутон върху CMD.exe и след това щракнете върхуИзпълнявай като администратор.
    3. Когато изскочи полето Управление на потребителските акаунти, щракнете върху Да.
    4. В командния прозорец копирайте и поставете (или въведете) следната команда и натиснете ENTER:netsh int ip reset c:\resetlog.txt
      Рестартирайте компютъра.
    Този пост е редактиран от Features; 28-11-12 в 22:17.

  4. Member Аватара на vdsvicky
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    София/Созопол
    Мнения
    983
    #3

    Отговор: Проблемна връзка с интернет

    Рутера е Buffalo WHR-HP-G54 и кабела на НЕТ1 е свързан към него. Чрез WI-FI ( с лаптопа) нямам никакъв проблем с нета. Единствения проблем е, че съм свързал рутера с компютъра с кабел ( компа няма wi-fi) и с тази връзка нет нямам. Дали кабела между рутера и компа е "пострадал" от токовото "ударче" или просто не мога да наглася компа?
    С windows7 съм.
    Преди токовото "чудо", нямах проблеми, но нали едновременно смених и доставчика, и захранването, пък и залудо купих нова LAN карта, та сега съм го "вапцал" и се въртя в един омагьосан кръг - до никъде. Интересното е, че като вържа кабела на доставчика директно към компа, то нет има. Затова и питам дали е от кабела или от мен, че както съм я подкарал, само си купувам и "файда" няма.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    85
    #4

    Отговор: Проблемна връзка с интернет

    След като има интернет когато е вързан директно с кабела на доставчика,значи всичко с tcp/ip stack и драйвера на мрежовата карта трябва да е наред.Можеш да видиш това,ако порта на рутера светва когато го свържеш с компютъра.(което не е 100% гаранция че е здрав,но все пак) Ако порта светва се елиминират съмненията в кабела.По-скоро рутера поради някаква причина не го харесва или порта на който се връзваш е проблемен,а може и всички портове на лан-а да са заминали.Опитай с рестарт на рутера,а може си ресетнеш настройките до заводските,но имай в предвид,че ако се сетнат настройките,то след това ще трябва да се конфигурира отново.

  6. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #5

    Отговор: Проблемна връзка с интернет

    Вържи лаптопа с кабел и виж ще има ли нет към него. Ако има проблема си остава в твоя компютър, и най лесно ще се реши с преинсталациика. Ако няма. Тестваш кабела рутер - компютър, после може да включиш лаптопа или компютъра директно към кабела (без рутер). И ако точка 1, и 2 са ОК, остава варианта за проблем с рутера. Варианти изгорял порт (местиш кабела на другите) или омазани настройки, правиш му ресет и го конфигурираш наново...

  7. Member Аватара на vdsvicky
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    София/Созопол
    Мнения
    983
    #6

    Отговор: Проблемна връзка с интернет

    Току що вързах новия кабел от рутера до компа и както си мислех, проблема си остана - т.е. проблема не е до кабел. В момента на екрана е следната картинка в контрол панела: PC=======Unidefitied network ====X==== Internet . Ако дам дам рестарт на рутера, ме е страх, че ще усера нещата съвсем и дори няма да мога да контактувам с вас.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    85
    #7

    Отговор: Проблемна връзка с интернет

    Рестартирай го,като извадиш кабела на захранването за десетина секунди.Това няма да промени настройките на рутера.Ресесет до заводски настройки се прави по различен начин.Свържи лаптопа с кабела,както те посъветва колегата glowndark и виж дали той ще има нет,защото ме съмнява лан-порта.
    Този пост е редактиран от Features; 29-11-12 в 16:33.

  10. Member Аватара на vdsvicky
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    София/Созопол
    Мнения
    983
    #8

    Отговор: Проблемна връзка с интернет

    То самия компютър тръгва, щом директно му вкарам кабела на нета без да минава през рутера. Интересно защо няма нет през рутера чрез кабел, а WI-FI връзка има през рутера? Иначе рестартирането още вчера по няколко пъти го правех чрез захранващия кабел, но безрезултатно.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    85
    #9

    Отговор: Проблемна връзка с интернет

    1. За да отворите командния прозорец, натиснете Start и въведете CMD в полето Търсене на програми и файлове.
    2. В Програми щракнете с десния бутон върху CMD.exe и след това щракнете върху Изпълнявай като администратор
    3. В конзолата напиши netstat -r и след това enter.
    4. Пусни тук резултата да го видим.

  12. Member Аватара на vdsvicky
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    София/Созопол
    Мнения
    983
    #10

    Отговор: Проблемна връзка с интернет

    Искам да ви благодаря от сърце за помощта на всички. Най накрая се оправих благодарение на sistem restore. Много хубава благинка и нета тръгна. Явно проблема е бил в самия комп, а аз се заблудих и вас заблудих, за което ме извинете, но не даваше никакви индикации за проблем.
    Отново благодаря: Вики

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Увеличаване скоростта на Интернет връзка
    От rude_ във форум Общ - софтуер
    Отговори: 5
    Последно: 09-03-09, 23:25
  2. Проблем с интернет USB връзка !
    От Compare във форум Windows
    Отговори: 5
    Последно: 02-03-08, 14:17
  3. Връзка м/у 2 РС през интернет
    От peter_nn във форум Мрежи
    Отговори: 5
    Последно: 08-01-07, 16:05
  4. Връзка с интернет
    От TopBG във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 4
    Последно: 04-04-05, 13:07
  5. Споделяне на Интернет връзка
    От Whiskey във форум Мрежи
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-04, 11:58

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе